Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz Dr. Gabo #7100 üzenetére

    Az elmúlt 20 évben ilyen nem fordult elö, hogy az OC-zott rendszerem tönkre ment volna. - 20 év? A Pentium I. - ami nem volt alkalmas túlhajtásra - elsőként 1993. március 22-én került forgalomba, és nem Mo-on. :U Értem én, hogy überelni akarsz, de ne nevetséges módon tedd.

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • Alpachino

    veterán

    válasz Dr. Gabo #7100 üzenetére

    " Ezen a fórumon majd' mindeki, gyártótól függetlenül azt állította, hogy az ö GPU-ja 71"

    :N

    Akkor én most állítom :hogy nekem sem az ASUS DC II, sem az MSI GTX560 TI Twin Frozr II karim, (még tuningolva sem) nem ment/megy, egyik játék alatt sem 65 fok fölé :N

    [ Szerkesztve ]

    "Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

  • katt777

    félisten

    válasz Dr. Gabo #7100 üzenetére

    Látod, mennyire nem érted? Írtam, hogy a FET-eket és a RAM-okat, egyebeket egyik VGA sem méri, a GPU hőmérsékletének meg semmi köze hozzájuk. A tuninggal viszont nem csak a GPU fog jobban melegedni, ergo egyszer csak degradálódni fog a kártya, vagy tönkremegy, ha csak nem adod el előbb. Láttam én már ilyen kártyákat meghalni v. leromlani, de te csak nyugodtan tuningolj egy nem kellően hűtött karit, én nem aggódom amiatt. :P
    Mekkora terhelés mellett fut az a Palit 71°C-on tuningolva? Nézesd már meg valakivel, hogy ha valamelyik grafikailag igényes játékban (metro2033, witch2), DX11-ben mindent maxra tuningol Full HD-ben, karit meg mondjuk 1000/2300MHz-re Vmoddal, akkor hány °C-os lesz a GPU-ja fél óra játék után (még ha esetleg 15FPS-e lesz is). Tutira nem áll meg 71°C-on, ár persze normál szobahőmérsékleten, és hétköznapi házban. De rá lehet küldeni Heaven-t is maxon, csak legyen 100% a VGA-terhelés. Furmarkról nem is szóltam, vagy Kombustorról.

    Speed(R): Jut eszembe. Anno elég sokat tájékozódtam GTX460 topicban, ahol azért voltak CPU-limitesek a userek i7-es konfigokkal, mert a kari egyszerűen nem tudott full hd-ben játszható sebességet produkálni maximális grafikával (ergo használhatatlan volt arra, amire az ember megvette volna), ezért butítani kellett a megjelenítést. Kérésemre futtattak teszteket pl. Metro2033-mal, 9-14FPS átlag teljesítménnyel. Ugyanezt a GTX560 16-24FPS-szel tudja (és más játékokkal is megnéztem), szóval én inkább ennek hiszek, mint annak, ha valaki a levegőbe kiáltja, hogy a két kari 1 és ua. Már azért megéri az 560, mert szinte mindent visz maximális grafikával full HD-ben, akár DX11-ben is. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák