Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Sárpac #4110 üzenetére

    Talán ki kellene kapcsolni az adaptív energiagazdálkodást ennél a programnál... :U :F Nem árt egyébként minden alkalmazást megbuherálni vezérlőpultban, ég és föld különbségeket lehet elérni kényszerített módban (Oblivion, Singularity, Hydrophobia, stb.). Míg az AMD-nél egy csomó beállítással gond van, vagy éppen nem működik a kényszerített mód, nálam vígan szalad minden maximális grafikai beállításokkal. Ha végre megmondják a freeweb-esek, miért nem tudok bejutni a honlapomra, megy majd fel egy részletes teszt logoutra is.

    mixi80: Várni kell, amíg utolérik a biost a szerkesztők. Én is néztem, nekem sem ment, de semmi szükség rá.

    Sima 560OC-t (nem ti-t) hoztak nekem ti helyett (adatlap), most tudtam megnézni neten, de semmi bajom vele. Alapfeszen 937MHz-et visz (gyári OC 833, ez amúgy 0.937V-on elmegy gond nélkül), 1.067V-on 1GHz-en ketyeg a GPU hiba nélkül a legcsesztetőbb alkalmazásokban is, 80°C alatt. A RAM-ok mindenben stabilan 2300MHz-et visznek el. Nem tudom, ezek mennyire jó értékek (nincs időm átnyálazni a topicot, de nekem jónak tűnik egy OC-s kariból 20% tuningot kihozni. Driverem kb. 3 hónapja ua. (275.33), minden alkalmazás hiba nélkül fut. AMD-ről tértem át, azóta Hallelujázom. :D Rivatunerben van 4 profilom, azokkal elvagyok (tuninggal is működik a powerplay), bár nagyon tartottam attól, hogy hiányozni fog az ATT.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz mixi80 #4117 üzenetére

    Gyári értékek nálam 830/2000@1.000V. Ez megy 0.937V-on.
    Az 1GHz-et elírtam, az 1.062V-on van meg.
    A takarékos módom (régi játékokhoz) 691/1674@0.912V, lejjebb nem fogadja el a feszt.

    Malachi MSI Afterburner 2.2.0 beta 5-öt tedd fel, az tudja.

    Eagl3: A ti árát fizettem, de helyben, ami így viszont olcsóbb a simánál, helyi árakon 20%-kal!. Jó lesz ez nekem. :R

    gb4400: Mind2 oldal zöld...

    Dark KillerX: ... és ez a világosabb. ;) ATT topic szépen működik nélkülem is.

    Locutus: Bármelyikkel. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zippofcy #4122 üzenetére

    Az 1. hsz szerint az alap GTX560 órajelei 725/1450. A GB GTX560OC és GTX560tiOC között annyi az eltérés, hogy a GPU 830, illetve 900MHz alapból, minden más azonos. Van még valami különbség a 2 kari között az órajeleken kívül? Nem találok összehasonlító teszteket. :W Na, itt van egy. Nem úgy tűnik, hogy ha már van egy 1GHz-re képes karim, érdemes lenne bekockáztatni csak azért egyet, mert alapból 900MHz-en megy a GPU-ja. Emlékeztetnék rá, hogy 1V-on az én karim 937MHz-et visz el gond nélkül.

    Eszerint 23FPS-t tudott Mediumon a Metro2033 Full HD-ben. Nálam MAXIMÁLIS grafikával és PhysX-szel 20,6FPS-t alapon. Tuninggal szintén 23-at. Hangsúlyozom: maximum beállítások mellett!!!

    Dark KillerX: Mire gondolsz?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dark KillerX #4130 üzenetére

    Van egy csomó game benchmarkom, csak, mint tegnap említettem, a cikket nem tudom még kitenni. Sajna a procik ettől még nem lesznek uazok, és hiába van nálam kihajtva a GTX560, a HD4870 kihajtási szintje is minimálisan magasabb volt i7 mellett, mint C2D-vel, pedig az E8400 volt.

    Gabesz144: Köszi. Szerencsére ez a játékteljesítményt nem befolyásolja, az meg kevésbé érdekel, hogy az 1 óra 20p-es (csak CPU, ami TMPGenc XP szerint elég gyors) videokódolás most ehelyett 33 v. 39 perc alatt végez. Szóval maradok a karimnál, ha már tényleg ennyit tud, mert ez legalább biztos, míg egy új karival lutri lenne.

    Malachi: A HD 1366x768. Csak FullHD-t nem tud a monitorod. ;) Mondjuk 1440x900-ban tutira CPU-limites vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #4134 üzenetére

    Hát, a sötétzöld oldalon továbbra sem látok lehetőséget a gyártói és a felhasználói szempontok közelítésére, mivel pedig mi 2-en pont ezeket képviseltük, ritkán értettünk egyet. Persze, ki-ki eldönthette, hogy a saját pénzéért a saját, vagy a gyártó szempontjait tartja-e szem előtt. Részemről én a sajátomat. :) Kimondottam örülök neki, hogy a világoszöld oldalon lényegében semmibe nem tudok belekötni, aminek pedig általában elég kicsiny az esélye. :DDD :B
    Az aláírás már az IGP-nél megvolt. ;) No, azzal tényleg nem bugzott semmi, és még játszani is lehetett vele.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #4136 üzenetére

    Hát, ha pénzt keresne PH a fórumozással, tutira becsukna az nV topic, és a leggazdagabb lenne a Catalyst-ből. ;]
    No igen, a csodavárás általános az AMD-hívőknél, ennyi erőből lehetnék keresztény is. :D Még mindig fura, hogy ua. driverem van 3 hónapja. :U :B

    Locutus: Hidd el, az én véleményem szerintem :DDD objektív. Agyonteszteltem ATI, AMD, és nVidia kártyákat, ezért van most nVidiám. Anno egy cseppet sem könnyeztem meg az nV kártyámat, amikor a képminőséges csalások miatt átváltottam ATI-ra. Most meg viszont, ugyanazért, ez a legszebb az egészben.

    Ha egy AMD drivert használsz, és ugyanazokat a játékokat, amelyekhez az jó, akkor nyilván nem fogsz hibát tapasztalni. Ha újabb/régebbi játékokat próbálsz, lényegében garantált a dolog. Hozzám sokan hoztak különféle játékokat éppen azért, hogy teszteljek velük, arról nem is beszélve, milyen megszámlálhatatlan mennyiségű tapasztalatot szereztem AMD-s topicokban (HD38x0, HD48x0). A driver-cserélgetés sokaknál szükségszerű volt, aztán az AMD "remek" telepítője végül egészen megbolondult. És most azokról beszélek, akik szabályosan telepítették/eltávolították a meghajtókat, nem az ATT-vel trükközőket, amely progi mellesleg sokszor megkímélte volna őket a driver-cserélgetéstől.
    Nálam is átlag 2 év egy kari élete, de nV-k esetében SOHASEM kellett drivereket cserélgetnem, és azóta sem, hogy a mostani megvan, igaz, még csak 3 hónapja.

    Tegnap feltettem a BFBC2-t, több pályát is kipróbáltam, és SEHOL, SEMMI HIBA a megjelenítésben, pedig maximális minőségre tettem mindent. Az volt érdekes, hogy az AA-t egyes objektumokon kezeli, másokon meg nem, de így volt ez AMD-n is. Egyébként 100% volt a GPU kihasználtságom ezzel a progival is, hiába a "szerény" E5800. Jó kis cucc ez. :)

    Kívánom neked, hogy te is olyan elégedett legyél a világos oldallal, mint MINDENKI más, aki át- vagy visszatért ide. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #4147 üzenetére

    No és hol marad az önképzés? :F :Y :DDD Tény hogy voltak hibák itt is (túlmelegedés), de legalább javították őket, és nem úgy, hogy 1 helyett 3 másikat csináltak.
    Azért Catalyst topicban mást sem hallottam - nyilván nem szakértő választ -, hogy ha majd lesz nV karim, az nV topicokban fogok panaszkodni. Keresem én rá az okot, a francba is, de nem megy! :W
    Azon tűnődöm, hogy ha ezt megemlíteném odaát, megint bannolással fenyégetnének-e meg, mint amikor csak szólni mertem, hogy a javíthatatlan Catalyst hibák kiküszöbölésére használjunk ATT-t. :U Lehet, csak odaszúrok egyet. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #4149 üzenetére

    Udvarias úriember vagyok, nem triumfáltam. ;] Amúgy én is kezdek lenyugodni driver téren, amióta pl. megint van itthon netem, még nem is néztem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Locutus #4152 üzenetére

    Kapásból pár program, amelyek hibáznak az említett meghajtóval: AvP, Dirt2, Borderlands. Még van pár, emléxem, mert én sem akartam újabb meghajtót feltenni, de muszáj volt 10.7-ig frissítenem. (10.4 volt még jó). Szintén HD4870-nel.

    gb4400: Nem érdekel, kiléptem. Ha ezek után még beszólogat valaki, élvezze magán. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gabesz144 #4161 üzenetére

    830-ról 1GHz-re tudom húzni a GPU-t, de még alapfeszen is 937MHz-et visz (szükség esetén ezt használom), RAM-okat 2000-ről 2300-ra, ami nem kevés extra teljesítményt jelent. Van, amihez kell, sok játéknál éppen ezzel van meg egy magasabb grafikus szint játszhatósága. Oblivionnál, pl, de Metro2033 esetében is. Azzal egyetértek, hogy általában nem kell tuningolni, mert 10FPS-nél, meg 50-nél is értelmetlen, de ahol min. 21FPS-ről el tudsz érni 25-ot, ott nagyon is jól jön! Az sem rossz, ha VSync-cel egy kis tuning mellett 60FPS-ed van 30 helyett, én most pont így vagyok Oblivion Nehrim moddal.

    gb4400: Na, kiderült, nem véletlenül a másik a sötétebbik oldal. ;]

    madgie: Ha halk és jó hűtést akarsz, Gigabyte karit kell venned Windforce-szal. Hát egy új és jó ház nem ártana.

    orochi_gold: 43k alatt indulnak a GTX560-ak... :U

    duckload: Ez E5800-am kihajtja a GTX560-at 1GHz/2303MHz-en. ;] CPU limit régebbi játékoknál, illetve már 4 magosra írtaknál van, de ott is mindenütt játszhatósági szint felett vagyok FullHD-ben, maximálisgrafikával. Teszt majd lesz, ha a freewebesek végre válaszra méltatnak, miért nem tudok belépni a saját oldalamra.

    csucsbicep: Nem hinném.. :N

    Pug: A fogyasztással bőven behozza az árengedményt... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pug #4209 üzenetére

    Nem mondtam, mennyi idő alatt. :U

    madgie: Hát, haveromnak GTX460-a van, meg sem közelíti az 560-amat (pedig 4 magos proci dolgozik alatta). Ráadásul 460-nal anno senki nem tudott FullHD-ben maximális grafikával játszani a topicjában, aztán jöttek a CPU-limites beszólások, nálam meg minden megy fullon, és a netes tesztekkel összehasonlítva is van hasonló teljesítményem. Metro2033 pl. 23FPS mindent maximumra téve, AA-t is a legigényesebbre, és amit még rá lehet. Ez nem 460GTX teljesítmény. ;) Amúgy itt azt olvastam, hogy csak a CUDA magokkal kevesebb a ti-nél. A boltban mindenesetre szóltam, hogy faszán nem ti-t hoztak, kértek sűrűn elnézést, de nem cseréltettem, mert ki tudja, nem egy rosszabb ti-t kapok-e esetleg, amely pl. nem visz 1GHz-et. De ha mutatsz tesztet, ahol az 560 nem jobb a 460-nál (vagy csak minimálisan), akkor lehet, megyek vissza reklamálni. ;) 768MB-osat meg, már ne haragudj, elég nevetséges FullHD-be ajánlani. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz madgie #4212 üzenetére

    No de én ráraktam mindent, már csak megvan ez a rossz szokásom, amióta olyan VGA-kat veszek, amelyek állítólag felső kategóriásak. Ha éppen a terhelő dolgokat kapcsolod ki, akkor persze, hogy elég egy gyöngébb kari! :DDD BCBF2 nálam szintén maximálva megy, mielőtt elfeledném, természetesen az optimalizálásokat driverből kikapcsolom. GTA4-nek tudtommal jót tesz a +2 mag, nálam ilyenek Dirt2 és F1 2010, 70%-ra visszaeső (de van, amikor 100, tehát mégiscsak jó az erős kari) GPU kihasználtsággal is játszhatóak fullon (a leglassabb az F1 30FPS-szel). És nem, nem veszem le az élsimítást sem. ;] Azért fizettem sokat a VGA-ért, hogy ki is használjam, mert sok értelmét nem látom olyasmiért pénzt kiadni, amit aztán nem használhatok.

    csucsbicep: "Sima" 560 tesztek szerint 30%-kal gyorsabb 460-nál, értelemszerűen viszont ott is használható, ahol a 460 kifogy (FullHD). GTX560-ról én már annyi 'alap" órajelet láttam, hogy már nem is tudom, mennyi valójában. :Y Az enyém 830/2000 gyárilag, és mint írtam, alapfeszen (1V) 937/2303 teljesen stabil (a ti OC 900MHz-en ketyeg), 1,062V-on (1.087-et is lehetne adni neki, szóval van még benne kraft, de nem akarom kínozni) 1GHz-et visz a GPU, és a kari nem melegszik 80°C fölé. Call of Pripyat, stb DX11 játékok, lazán mennek mind maximális grafikával, optimalizálás nélkül, legmagasabb AA beállításokkal. 460-nal mindezt nem élvezhetném. Legalább 2 évre terveztem ezt a karit, így havi 2k-ba sem kerül, még ha el sem adom. 460-nal lenne mondjuk havi 1500Ft, hát, azt a keveset inkább ráköltöttem a vizuális élményre. :) :R

    Nálam Oblivionnak nagyon kell a hardver, és az nem nagyon profitál extra magokból, sajnos a sok mod miatt ott 50-100% között dolgozik a GPU, de gyári hűtővel nem tudom az irodai lapomban 3.7GHz fölé vinni a procit. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz csucsbicep #4216 üzenetére

    Na, akkor a teljesség igénye nélkül:

    3DMark11 Extreme graphics (AA is fent!): 1181 (alap), 1333 (GPU+13%), 1178 (CPU+15,6%), 1334 (CPU+GPU tuning), 1409 (CPU +15,6%, GPU 1GHz)

    Elég jól látszik a kihajtás, és hogy milyen szépen skálázódik a teljesítmény. ;)

    Far Cry 2 Ranch Long : 44FPS (alap), 52FPS (CPU+GPU tuning) (itt van CPU-limit)
    Far Cry 2 Ranch Small: 36, illetve 47 (itt is van CPU-limit)

    Metro2033: 20FPS (alap) 23 (VGA tuning)
    Call of Pripyat: 40FPS (alap) 43 (VGA tuning)
    Crysis 1: 20FPS (alap) 23 (VGA tuning)

    Hangsúlyozom: Full HD, max AA és AF, meg minden fel, amit csak lehet, optimalizálások ki.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gabesz144 #4220 üzenetére

    Hidd el, hogy nem. ;) Csak ott vagyok minimálisan CPU-limites, ahol +2 mag kellene (legrosszabb esetben néhol lement 60%-ra a GPU-használat, de még úgy is fel-felment 100-ra). Ha megnézed a fenti teszteredményeket, láthatod, hogy vastagon VGA-limites vagyok, ha maximálgrafikát alkalmazok.
    A VGA-terhelésről meg annyit, hogy amikor 3DM11-ben az "extreme" tesztet kézzel maximumra állítottam (sok mindent nem kellett), akkor az 1409 grafipont lezuhant 950-re! :Y 30% teljesítmény lett oda, szóval nincs mit csodálkozni azon, hogy aki nem használja ki a VGA-ját, az CPU-limitbe szalad.
    Tilts le 2 magot, és downgrade-eld a procidat kb. 2,7GHz-re, ott vagy E5800 alap körül, 3,1GHz-en meg a 3,7GHz-es tuningomnál. Csodálkoznék, ha maxiterheléssel sokat lassulnának a nem 4 magra optimalizált játékok.

    csucsbicep: Hát oda talán tényleg elég egy 460GTX is. A VGA-tuning 1 az 1-ben átmegy teljesítménybe. CoP nem mérvadó, mert lehetetlen ua. pályaszakaszt 2X ugyanúgy bejárni. Én a FullHD miatt döntöttem a GTX560 mellett, 460 topicból egyértelmű volt, hogy az ide édeskevés.
    Oblivion alatt garantáltan így is kifektetném az 560-at. :P Sőt, sztem bármilyen VGA-t. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz peetmaster #4222 üzenetére

    Csak kicsit kéne visszaolvasnod. :B
    Milyen feszen megy a karid?
    Az én karim 937/2303-on is elvan 74°C alatt. ;)

    Más: Skacok, ha CUDA-zok, miért csak 18-19%-on megy a GPU? A magok limitálják? (Nem nagyon vagyok képben e téren, új nekem a dolog.) Nem kicsit lenne gyorsabb a videó kódolás 100%-os terhelésen, bár így is az i7-920 CPU-teljesítményének közelében van.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #4221 üzenetére

    Mod: azt el is felejtettem, hogy a DDR3 RAM-jaim ezzel a cuccal csak 960MH-zen mennek max, és bűn lassúak a DDR2-eseimhez képest, hiába mennek CL6-ban. Ez is lassítja a konfigot, de még így és elég.

    peetmaster: OK, telón ne kínlódj, 1.062V-on nekem teljesen stabilan megvan 1GHz/2303MHz, a legháklisabb progikban is. Persze, nekem nem ti-m van, csak sima 560GTX. :((( :O Alapfesz 1V, azon van meg a fenti tuning (938, nem 937, mindig összekeverem az alaphoz elég fesszel :B ), a gyári értékek (830/2000) 0.937V-on OK-k.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Most töltöm föl a honlapomra a GTX560 tesztet (is). Lehet csemegézni az adatok között.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dark KillerX #4226 üzenetére

    Örülök, ha rendben találjátok, végre látszik, miről beszéltem eddig. :R Most talán kevesebben mondják, hogy kevéske az E5800. ;)

    peetmaster: Nálam 1,087V a max, szóval takarékos kis kártya ez az 560, főleg, ha azt nézem, milyen kevés elég neki alapból. 1.087V-on viszont már 1GHz-en is 80°C fölé melegedett, nekem meg olyan jól esik nézni az AMD kártyák után, hogy Vmod tuninggal is elvan 80°C alatt, az 1,062V erre pont jó.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #4239 üzenetére

    Jé! :Y :))
    Pedig AMD-vel is elég sokat ügyeskedtem (ATT), így tizedannyit sem szívtam, mint mások. :U Még mindig fura, hogy nem kell 3rd progival trükközni, vagy hogy nem kapok grafikai hibát, ha a profiltól eltérő beállításokat próbálok alkalmazni (vagy, hogy egyáltalán működnek ezek), de valahogy majd csak hozzászokom. :O Azt itt is elismerem, hogy ha nem kísérletezek, nyilván annyi bugba sem futok bele, de hát, könyörgöm, kísérletezek én eleget az 560-nal is, mint az az említett cikkből látszik, hiszen szeretem tudni, mit kaptam a pénzemért. Köszönöm, hogy elolvastad. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz peetmaster #4241 üzenetére

    Hát, előbb-utóbb csak összejön. Azt hiszem, hiába perelném kártérítésért a nagy ingatlan-alapokat, meg a tőzsdespekulánsokat, akik miatt úgy úszott az i7 konfigom, hogy hitelem sem volt, csak éppen munkám nem lett. :W i5-2500k-ban és ASRock Z68 Pro 3-ban gondolkodom, ha meglesz, majd bővítem a teszteket, de mint a HD4870 tesztjeimből látszik, ha megvan a kihajtás, akkor egy több magos, korszerűbb, erősebb proci sem jelent sokat.

    csucsbicep: engem sem zavart a tré grafika, amíg nem vettem egy 1950XT-t. :B Könnyű megszokni a jót! :Y :DDD

    capafog23: Nem. Nálam is akörül van alapból. BFBC2 nem is igényes gama, lehet, hogy valami elakadt a rendszeredben? (Vmi win háttérfolyamat.) :F

    G3R!94: No de a 3Dmark, főleg default beállításokkal, nem igazán VGA-forraló progi.

    Nincs név: Nemrég találtam i5-2500k procit 56kért, 66k-s i52500 mellett, ugyanott. Persze, csak elírták az árat.

    bul07: Na, az a VGA biztosan nem volt fullra terhelve. 65°C alatt nálam csak 0.912V-on marad a kari 691/1674MHz-en, már ha teljesen terhelem. Tegnap Deus Ex HR-eztem, ott 54°C- sem volt, mert DX11 ide v. oda, a kari lement low-3D-be, annyira nem kellett neki a kraft. Aztán persze feltettem fix-re, de így is vastagon CPU-limites voltam. Nem csoda mondjuk, ha DX11 mellett az objektumok legnagyobb része csak pár poligonból áll. :DDD :Y

    Gabesz144: Nálam 2000RPM a max fordulat, a min. 900 (40%, ami amúgy 800 lenne). Egyébként egyszerűen megtudhatod, ha fix 100%-ra kapcsolod a ventit. AMD-nél mondjuk anno 0% volt az 1000RPM, mert min. fordulattól számoltak.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gabesz144 #4257 üzenetére

    ASUS-t azóta kizártam, amióta a Glaciator hűtései sorra haltak meg 1-2 hónapon belül. Amit vettem, az ilyen hibával javított, majd egy cserélt új is. :W

    darky@: Maxi tesztek érdekesebbek lennének (számomra). Ezek milyen felbontásban futottak? Az is default?

    peetmaster: Vantage tuning nem mérvadó, mert vannak játékok, amelyek egy stabilnak látszó Vantage-beállítással simán kivágnak.

    Gabesz144: GB karival meg az sem kell. :U (Azért csak javítottam rajta kicsit. :B

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz peetmaster #4272 üzenetére

    Na jó, de az akkor egy kamu teszt. Én olyan benchmarkokat teszek közzé, amelyek hétköznapi körülmények között is megállják a helyüket, amelyek jelen esetben a leg-VGA-basztatóbb játékok.

    Lord Vader: AMD- nemcsak benchmarkokban, játékokban sem jók (ergo a benchmark eredmények sem véletlenek). Saját tapasztalat, illetve barátomé, aki minden AMD-procit végigpróbált, végül a PhenomII 955 után végre megértette, hogy Core i konfigot kell vennie.

    darky@: Jó is annak, aki Cinebench-csel csinál mindent. :DDD :R Intel 4GHz és AMD 4GHz között nem kis sebességelőny van ám az Intel javára! Ha azt nézem, hogy egy sima i5-2500 is elveri a tuningolt X6-ot... :U Nem tudom, hogy az AMD-sek fanatizmusát csodáljam, vagy szánjam, de némi tiszteletet azért megérdemel. :R

    Alpachino: :K

    Egon: Honlapomon vannak beállítások, hűtést meg kb. 5 mp beállítani. ;)

    Nincs név: MIlyen gond van a GB karikkal? 3 hónapja használom, 1GHz-et elvisz a GPU, 2303MHz-et a RAM, halk, hűvös (Vmoddal max 80°C), és semmilyen bugba nem futottam bele. :U 44k-ért láttam legutóbb. :)

    banderasz77: Egyértelműen az 560. Majdnem HD6950 teljesítmény + 20% tuning még benne van, PhysX-ről nem is beszélve, amelyet tesztekben valahogy mindig kikapcsolnak, ráadásul nem csal 10% sebességet driverből.

    Vigneau: Azt te nagyon benézted. :DDD :N Objektív teszteket találsz a honlapomon, másutt nincsenek full grafikás tesztek. Mellesleg az "alig lassabb" vélekedésed még a netes tesztek szerint sem állja meg a helyét. Ha meg a GTX560 alá béna grafikával nem elég egy proci, nyilván közelebb lesz hozzá a HD6870. És továbbra se feledkezzünk meg az AMD "optimalizálásáról", amelyet kikapcsolva még távolabb kerül az nVidiától, vagy a netes tesztekben kikapcsolt PhysX-ről. Egy Opel is lesz olyan gyors, mint egy Ferrari, ha utóbbiban is csak 4 henger dolgozik, de attól a gyakorlatban épeszű ember nem használná úgy a Ferrariját, az Opeles meg hadd büszkélkedjen a tesztjével. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vigneau #4304 üzenetére

    Én nem paprikázódtam föl, nem vagyok az a típus, csak némi körültekintést vártam volna el. :R
    WoW nem egy hiperterhelő grafikus motor, GTA4-et meg eleve úgy írták meg, hogy szarul menjen kevesebb CPU-maggal, és persze azt most sem írtad, hogy CCC profilból, optimalizálásokkal toltad a játékokat, vagy kikapcsoltad a csalásokat. ATT- topicban azt tapasztaltuk, hogy utóbbi esetben a játékok szépen elvesztik azt a 10-15% sebességnövekedést, amelyet állítólag elértek, de valójában csak elcsaltak (és ez esetben persze, a kisebb grafikai terhelés miatt, megint csak erősebb proci kell).
    Én a piacon ma nem látok alternatíváját egy 45k körül megkapható 560GTX-nek ár/teljesítményben. Egy 6970-nel kb. ott lenne az ember, mint ezzel tuninggal, de hát az ár, ugye, és AMD mellett ráadásul a CPU fizikázik, ha egyáltalán.

    Pug: Én szoktam. Papíron 7-10%-kal gyorsabb a GTX560 az ugyanannyiba kerülő ( :Y ) HD6870-nél, csakhogy az AMD a csalások nélkül veszítene kb. 10%-ot, tuningolni nagyon nem lehet, tesztekhez kikapcsolják a PhysX-et, miközben GTX560 PhysX-képes, simán elvisz 20% tuningot, ergo valójában van legalább 30% különbség a két kártya teljesítménye között. Most nézd meg az áraikat. ;) :P Főleg azt, hogy azért a GTX560 teljesítményért mennyit kellene fizetned AMD esetében. 30k-val többet. Nincs miről beszélni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vigneau #4309 üzenetére

    Hát olyan árban már megérhette, de ha azt nézed, hogy nem bírja Full HD a Full grafikát, már kevésbé. Ált. mindig nézem az árakat Árgépen. Ma 44k körül van a GB HD6870 és a GTX560 is. Sapphire HD6870 akad 41k-ért (1 helyen, szóval vagy van, vagy nincs ennyiért), azaz a piac már kiegyenlítődik, de a HD6870 még mindig túlárazott, legalábbis szerintem.
    AMD-hez sajna soxor muszáj a csalós profilokat használni, mert máskülönben bugzanak a játékok, néha nem is kicsit. nVidiánál még egyetlen 1X sem futottam bele olyan hibába, hogy a profilnál komolyabbra állítva, netán egyenesen kényszerítve a grafikát, bármi elbarmolódott volna a megjelenítésben, és ez is egy fontos szempont, talán fontosabb, mint a sebesség.

    darky@: AMD processzor driver, meg a most már Catalyst-ba integrált/integrálandó beállításaira. Mivel a Catalyst VGA-bugjairól elég széles tapasztalattal rendelkezem, fel sem tételezem, hogy a CPU-ival minden rendben menne. :B De hagyjuk az OFF-ot, mert még ránk szólnak. :R És igen, az ár/teljesítmény mutató miatt van jó ideje ismét Intelem. ;) :P

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Egon #4313 üzenetére

    Hát, akkor zajos karit fogtál ki. A Windforce kb. 70%-ig nem zavaró, 100%-on meg valahol a HD4870-esem 50-60%-oa körül zajong, pedig azon is már lecserélt hűtés volt (Saspphire SE).

    darky@: Eszem ágában sincs, de egy csomó játék direkt AMD processzor drivert keresett (van is olyan), az új techben meg minden egyben van/lesz, hát, a Catalyst-et én be nem vállalnám még procira is. :N
    Én is soroltam több magra írt játékokat, de akkor elmondom 20-adszor is, hogy ezek még CPU-limittel is maximális minőségben játszhatók. Azt meg hidd el, hogy az Intel jobban tisztában van a saját processzorai teljesítményével, mint te, én, vagy bárki más. ;) Ezért áraznak az említett módon. Az más kérdés, hogy AMD-fan képtelen elhinni, hogy egy 2 magos Intel megverhet (i3 + HT)egy 4 magos AMD-t.
    Nem kötök kompromisszumot, mert maximalista vagyok! ;] (Az ésszerűség határain belül persze. :B )

    deadwing: Nálam decemberben még rendben volt az AMD driver BFBC2-vel. Azóta persze ezt is lqrhatták.

    Vigneau: Nem, de sok mással igen, és pl. a GB saját tuningprogijai is a szemét kategóriába esnek. Ha meg már egy progi bevált, maradok annál.

    banderasz77: Szerintem az enyém. 2db 10cm venti, max 2000RPM. A CPU hűtő zajosabb. :DDD

    Pug: Tutira nincs neki igaza, kérdezz meg bármely Intelest, akinek volt már AMD-je. :P De az OFF már tényleg sok lesz, részemről nem vitatkozom tovább procikon, elég nekem a saját tapasztalatom, meg sok más emberé, akik nem teszteket bújnak, hanem maguk használtak rengeteg hardvert. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pug #4331 üzenetére

    [előzmények törölve]

    gb4400: Talán mint VÁSÁRLÓNAK, aki elméletileg egy hibátlan termékért fizetett, nincs jogom szólni egy-egy hiba miatt? :F Te legalább tudod, hogy de igen. :R

    banderasz77: Nálam a sima 560OC is elvisz 1GHz/2300MHz-et.

    [ Módosította: 7 ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Alpachino #4356 üzenetére

    Ne feledd el az AMD "optimalizálásait"! ;) Gyanítom, ha nem CCC profilokat használsz, hanem megpróbálod csalások nélkül futtatni a játékokat, közel sem lett volna olyan gyors a HD6950. Akik legalábbis próbáltuk anno, jó minőségben (opt. off) soha nem tapasztaltuk egyetlen driverrel sem a fennen beharangozott 8-15% teljesítmény-növekedéseket. Sajnos a neten fellelhető tesztek többségében CCC beállításokat használnak, bezzeg nVidián kikapcsolják a PhysX-et, így ezeket ennyire is tartom.

    Az 1050Mhz annyi feszen szép teljesítmény. Nézd meg azért a tuningodat maximális minőségben is, főleg Heaven benchmarkban (kapásból krikszkrakszol nem stabil tuningnál), de Grid is ki tud vágni egy idő után nem stabil tuninggal, ill. van még pár játék erre.

    Én csak 1,087V-ot tudok megadni, de ezen már 80°C fölé melegszik a kártya. AMD-nél ez nem zavart, itt viszont nem akarom bevállalni pár extra MHz-ért. Sajna már rég nem HAF932-m van.

    peetmaster: Miért is ellenfél -r/teljesítményben a HD6950? 44k-50k a GTX560m 59-65k a HD6950... :U

    banderasz77: No para!
    A Palit és a Gainward eddig is egyek voltak, a Palit a minőségibb cucc, GW-okról soxor a RAM-hűtést is lespórolják, ill. kisebb a blokk; nyilván feszt is a gyengébb felépítés miatt kapnak kevesebbet. Golden Sample marad utóbbiból.

    bul07: Hát nekem ti-t rendelve sima GB 560-at hoztak, de 45k volt, és szépen tuningolható. 20% a gyárilag emelt órajelekhez képest...

    tombar: A windforce 2 hűtéssel, gyári beállításokkal simán felmelegszik 74°C-ra a GTX560, ha rendesen megkapja a terhelést, játékokban, nem FurMarkban és hasonlókban.

    zippofcy: Én is azt tapasztaltam, hogy a gyárilag emelt órajelek kihozhatók "sima" kártyákból is, attól, hogy emeltek az órajelek, nem lesznek jobban túlhajthatóak. Persze, garancia van az emelt órajelre.

    Abu85: Nálam full HD-ben a DoF is rajta volt, 23FPS. Ezt vagy bevállalja valaki, vagy nem, mindenesetre valami kevésbé látványos dolgot is le lehet venni, pl. AA-t, de ez már egyéni ízlés kérdése.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz banderasz77 #4434 üzenetére

    Nem tudom megmondani, hogy a magasabb fesz miatt jobban tuningolható az említett VGA, vagy azért kapott magasabb feszt gyárilag, hogy stabilak legyenek a gyári órajelek, ergo nem fog sok tuningot vinni. Részemről inkább egy alacsonyabban feszelt karit választanék, amelyet lehet Vmodolni, és jó hűtése is van.

    Gabesz144: Sajnos a default 3DMarkok továbbra sem terhelik le annyira a VGA-t, amennyire lehetne, így minden ilyesféle eredmény erősen sántít. Anno pl. a 8800GT-m sokkal magasabb pontszámot ért el, mint a a HD3870-em, aztán, ahogy magas minőségre állítottam a grafikát, a HD3870 lett gyorsabb, és a 8800GT végül csak azért verte meg, mert míg az ATI csak 10% tuningot vitt, utóbbi 20-at. Teszteredmények a honlapomon. Játékoknál is soxor vettem észre, hogy magas minőségben egészen más teljesítmények jönnek ki (és nem ritkán durva bugok), mint amiket a neten találni. Szerintem tehát érdemesebb mindig magas grafikai minőséggel tesztelni, főleg, ha már elméletileg egy erős VGA-t vettünk, márpedig mind a HD6950, mind a GTX560(ti) ilyennek számít. Ja, és különösen érdemes odafigyelni az "optimalizálások" kikapcsolására AMD-nél. ;)

    Abu85: Én ugyanazokat a beállításokat találtam, mint AMD-n. :U Nem tűnt fel ilyesfajta hiba, amit linkeltél. Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet? :F :B Pedig, mint tudod, a legapróbb hibák sem szokták.

    Alpachino: Mi értelme 3DMark06-tal, azaz maximum SM3-mal DX11-es karikat tesztelni? Csak a CPU-limit biztos, még Full HD magas minőségben is.
    Ha meg nem hisznek a tesztjeidnek, ne törődj vele, a lényeg, hogy te tudod, mire képes a karid. :DDD Másnak hite van, neked meg bizonyítékod. ;)

    Attix82: És azzal a sok emberrel sosem érteted meg azt, hogy legalább a tesztbeállításokat érdemes lenne megnézni (kikapcsolt PhysX, Catalyst profil, azaz nV- lassítása, AMD gyorsítása), nem csak grafikonokat belinkelni. :) Ha meg még tesztelni sem tud valaki, azzal főleg felesleges vitázni.
    Én csak azt szoktam mondani, hogy aki vitázni akar, az legalább futtasson már egy magas minőségű tesztet Full HD-ben VGA-igényes szoftverrel (pl. ne Unreal Engine 3-mal :DDD ), ne olyat, amellyel még egy 4GHz-en járó i7 is CPU-limites lesz. Érdekes módon nálam máris az derült ki, hogy az E5800-zal is maximális, vagy ahhoz nagyon közeli minőségben játszhatóak a legdurvább grafikájú játékok is, és még a 4 magra optimalizált játékoknál sem esett le a kihajtási szintem 60%-ra, miközben fel-felment 100-ra (átlag 70-90), azaz olykor még CPU-limittel is ki van használva a GTX560. Egyébként a honlapomon továbbra is ott vannak az ilyen tesztek, lehet hasonlítgatni az eredményeket, ha valaki VGA-terhelő tesztekre kíváncsi. Mindenesetre én is azt láttam, hogy a tuningolt 560-nal (nem ti!) a HD6950-nél jobb eredményeket is el lehet érni. Az nV-ra v. AMD-re "gyúrt" programokra persze sokat nem érdemes adni, a marketing nem teszt.

    orochi_gold: A "cáfolás" szó jelentésének ismeretében nyilván bizonyítottad is volna az állításodat, így ez csupán tagadás, bizonyíték nélkül. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #4474 üzenetére

    Ez kényszerített móddal is így van? Mert nálam 2 régebbi játék (NFS3, Instinct) kivételével mindenben tudtam kényszerített móddal aktiválni a maximális beállításokat, élsimítást, stb. Mondjuk NFSHP3-nál nem semmi volt, hogy szép ívelt a híd, az árnyéka meg kb HT-computer-szintű "felbontást" kínált, szép nagy négyszögekkel. :DDD
    Ha lesz majd i5-öm (haver ilyen gépet akar, elkunyizom a cuccot), és tesztelek, igyexem megnézni a dolgot. Tehát elvileg úgy kéne működnie, hogy játékból nem MSAA-t használok, driverből meg rátolok valami durvát. :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #4476 üzenetére

    Á, gondoltam, a driver megoldja, amit a játék nem tud, nem ez lenne az első eset. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #4478 üzenetére

    Jó, ezt értettem, csak megírtam, mire számítottam.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz madgie #4480 üzenetére

    Pedig sokan szeretnék. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #4476 üzenetére

    Nem bírtam ki, megnéztem. Update 1-em van a játékhoz, MSAA-val kifagy tekete képernyővel, anélkül viszont semmi gond a textúrákkal, az orosz szöveg olvasható a falon, ahogy az AMD-s képeden. Kényszerített módban volt valami AA 16QCSAA mellett, de ez is "szőrös" volt, csak 4/8X MSAAval összehasonlítva volt picit jobb, és kemény 2FPS-szel lassította a megjelenítést. Érdekes amúgy, hogy az 1. pályán az élek többsége szépen elmosott, a 2.-on viszont, ahol a képmentések is készültek, ott szinte minden él szögletes (megállva némelyik javul).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dark KillerX #4490 üzenetére

    Anno nem ismerte a kártyát (vagy valami más baja volt, annyi mindent próbálgattam :B ), ahogy a GB SAJÁT szoftvere még ma sem. De megnézem újra, köszi. Kicsit emlékeztet az ATT beállítási lehetőségeire, majd elválik, mire jutok. De Abu szerint ez sem segít a Metrón.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dark KillerX #4492 üzenetére

    Ezt szedtem le, és nem tudok benne GPU órajelet állítani. Amúgy nem indul auto, a grafikonokat nem lehet sorba rendezni, szóval én maradok MSI AB-nél. Én eddig az Instinct és az NFS3 kivételével mindenre rá tudtam nyomni az AA-t, igaz, M2-m és GTA4-em nincs. Optimalizálásokat amúgy kikapcsoltad?

    Abu85: Bebuktad a Republic Commando-t! :P Catalyst topicba nem írom, mert ott bannolás jár azért, ha rosszat ír az ember az AMD-ről, vagy csak összehasonlítja nV-val (vagy csak a CCC-t ATT-szal), de elárulom: nem a játék hibája, hogy csak minimális grafikával volt hajlandó futni HD4870-en. Tegnap feltettem, és voilá! Maximális grafikával szalad 1920X1080-ban, és még a kényszerítést is elfogadta, mindenféle élsimítás és egyéb rendben van. Ennyit az AMD-ről. :P XIII sajna ua hiba, viszont az ezúttal is kivág minimális grafikával is, ott tényleg az Unreal engine szar.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Norbika88 #4504 üzenetére

    Nekem a sima GB GTX560OC bejött. 44k körül megkapod, nálam 1002/2303MHz-et úgy visz, hogy nincs is maxra emelve a fesz. Ja, és a hűtés is pöpec, halk & hatékony. Bőven megéri -12kért az 560OC-vel szemben.

    Vigneau: Abba a lélektanba már beférne egy GTX560OC. ;)

    bul07: Jó, hogy belinkelted a tesztet. Metro-t a sima 560-am tuningolva 23FPS körül viszi, itt a tesztben a ti TOP 21FPS full hd-ben.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bul07 #4521 üzenetére

    Én is így nézem. A húzhatóság inkább a felhasznált alkatrészektől függ, kevésbé a drivertől v. bios-tól (próbálgattunk anno HD3870-ekkel számos biost, driverekről nem is szólva), ergo két, a szalagról egymás után lepottyant kártya is más lehet tuningban, de gyári órajeleken egyformán KELL szaladniuk, ahogy két egyformán tuningolt kártya is hasonló teljesítményt KELL, leadjon, ha 100% terhelésen dolgoznak (kihajtás).

    Vigneau: Biztosan éppen felment az EURO. Monitorral voltam így, amikor megrendeltem, másnapra drágult 5k-t. Ha valamit, hát az árakat/árfolyamokat nagyon kell figyelni. Anno a válság-marketing előtt vettem 51k-ért HD4870-et, utána több mint fél évig csak drágábban lehetett venni, az akkor (P5Q) lapomat és procimat (E8400) meg még tovább.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dark KillerX #4523 üzenetére

    nV vezérlőpultban.

    darky@: nVidia-nál mennyi a tűréshatár? Mert AMD-nél 120°C. Hasonló alkatrészeket tesznek a nyákra (nem GPU-ra gondolok), ergo nV-nak is illene bírnia. Az már más kérdés, hogy én sem szeretem a forró VGA-t, mert forr attól az NB/SB, proci, meg minden körülötte, amit a lap esetleg nem mér, és azt sem szabad elfelejteni, hogy a hőmérő SOHA nem a legforróbb pontokon mér, ezért halnak/degradálódnak cuccok, miközben a CPU/VGA tulaj bőszen bizonygatja, hogy nála nem volt túlmelegedés.

    zippofcy: i7-topicban elég gyakran előfordult, hogy valaki nagyon szép tuningot ért el, aztán, nem is olyan sok idő múlva, valahogy már nem vitte a cucc. Ezért vettem én le anno a szuperstabil, és nem is forró 4GHz-ről jóval kisebb fesszel 3,8GHz-re. Teljesítményben szinte semmi veszteség, viszont no kockázat. AMD-s VGA-topicokban sem volt példa nélküli, hogy a (z AMD-hez képest) jól tuningolható VGA-kat vissza kellett venni, aztán már a gyári órajelekről is. Ha ilyen soxor látom, hogy túlhajtástól degradálódnak a cuccok, hajlamos vagyok azt tudatlanságnak gondolni, hogy ez a jelenség nem létezik, másokat erről győzködni meg, hát... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #4536 üzenetére

    Na, akkor már ezt is tudom. Mivel eddig vagy anno a gyenge gép, vagy a szar AMD driver miatt nem tudtam máshogy, csak minimumban játszani, nekem így is szép volt.
    XIII-ban mindent low-ra tettem (iniben, mert játékban nem lehet), csak a felbontást hagytam 1920x1080-on, de gen. exc. faulttal kilépegetett bizonyos pályákon.
    Köszönöm szépen az infókat!

    Norbika88: Nálam 500W-os Corsair viszi a cuccot. Bőven marad abban is tartalék.

    Most töltöm a GPUTweak-et (ASUS, 1.1), mert Afterburner elkezdett üzengetni, hogy holnapután lejár. Lesz belőle újabb beta, vagy final verzió? :F A 2.1 sajna nem kezeli a feszeket a kártyámon. :(( :W Egyéb progi tippek? Gigabyte saját szoftvere kizárva, Rivatuner sem OK.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #4536 üzenetére

    Na, akkor már ezt is tudom. Mivel eddig vagy anno a gyenge gép, vagy a szar AMD driver miatt nem tudtam máshogy, csak minimumban játszani, nekem így is szép volt.
    XIII-ban mindent low-ra tettem (iniben, mert játékban nem lehet), csak a felbontást hagytam 1920x1080-on, de gen. exc. faulttal kilépegetett bizonyos pályákon.
    Köszönöm szépen az infókat!

    Norbika88: Nálam 500W-os Corsair viszi a cuccot. Bőven marad abban is tartalék.

    Most töltöm a GPUTweak-et (ASUS, 1.1), mert Afterburner elkezdett üzengetni, hogy holnapután lejár. Lesz belőle újabb beta, vagy final verzió? :F A 2.1 sajna nem kezeli a feszeket a kártyámon. :(( :W Egyéb progi tippek? Gigabyte saját szoftvere kizárva, Rivatuner sem OK.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Nem kicsit bugos ez az ASUS GPU Tweak. :W Egy kis registry machniációval megoldottam, talán holnapra fel tudom tenni az Afterburnernek és ennek a leírását a honlapomra.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #4563 üzenetére

    A bugjain és a szerény tudásán kívül? :F Most töltöttem fel a használati útmutatókat, kukkants rá, ha időd engedi. ;) Ó, bár lenne valami nVidia Tray Tools, Ray Adams, segíts! :DDD :O

    Vigneau: Honlapomon megtalálod a trükköt. Most már szépen megy, a lényeg, azaz a kari finomhangolása A-tól Z-ig OK. Már játszottam is (már nem a GPU Tweak-kel, csak az vitte a karit), és teljesen rendben volt.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vigneau #4573 üzenetére

    Hát, könnyen lehet, hogy hardveresen lockolva van a kari, AMD-nél gyakran megesik (HD4870-nél alig 1-2 kari akadt a topicban, lehet, ezek hibásak voltak :DDD ). Viszont tutira működött, mert akinél sikerült, ott nőtt a teljesítmény is, miközben voltak látszólag feszelhető karik ,amelyek semmivel nem lettek jobbak a látszólagos fesz-emeléstől.
    Smartdoctor sem vitte?
    Próbáltad többféle értékre beállítani? Mert nálam előfordult, hogy nem pont oda húztam, amit a kari elfogadott, és akkor nálam is alapértékre ugrott, pl. a csökkentett órajelű profilomnál, ha nem 0,912V-ra, akkor is, de Afterburner is csinált ilyet, pedig elméletileg a legközelebbi elfogadható feszre kéne beállnia. Beírtam kézzel az Afterburnerrel beállított értékeket, úgy simán elfogadta mindet. Reg-be is beírhatod kézzel, de ahhoz persze tudni kell, mit fogad el a kártya.
    Vagy az a trükk, hogy nem ASUS karim van? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vigneau #4576 üzenetére

    Na, mindent megoldottam, egyetlen apróságot kivéve. GPU Tweak cikket kibővítettem tapasztalatokkal és újabb képmentésekkel a pontos beállításokhoz, te is próbálkozhatsz hasonlóval. Idézem a végeredményt:

    "Miután kiveséztem mindkét programot, az egyetlen lehetőség mellett döntöttem, amellyel lehetőségem van a Gigabyte GTX560OC-t teljesen felülvezérelni (anélkül, hogy lejárati üzenetekkel kéne szembesülnöm minden indításkor), miközben a monitorozási lehetőségekről nem kell lemondanom: Az MSI Afterburnerben letiltottam minden felülvezérlést (így használhatom a grafikonjait a VGA befolyásolása nélkül), a GPU Tweakerben pedig letiltottam a monitorozást (így felülvezérelhetem a kártyát a nyomkövetés erőforrás-foglalása nélkül). Persze, így is két kis program fut a háttérben, de ez nem igazán befolyásolja már a számítógép teljesítményét. Nagy kár, hogy mindezt nem oldhatjuk meg egyetlen szoftverrel! Most már csak az az egyetlen problémám maradt, hogy ha a GPU Tweaket felnyitom ablakba (ennél nem lehet ikonból profilt kapcsolni), az Afterburner ablakja is megjelenik, fordítva persze nem (minek is, amikor arra semmi szükség), mintha direkt a felhasználók bosszantására találták volna ki ezt is!"

    Na, ja, én egy ilyen kötözködős ET vagyok, biztos be kéne látnom, hogy csak az ATT-szal oldható meg minden egyben. :Y Na, talán egyszer kijön egy újabb "final" Afterburner verzió, vagy egy újabb béta, amellyel 7 hétig nem kell lejárati üzenetekkel találkoznom. :((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vigneau #4582 üzenetére

    Tegnap visszapakoltam a rendszert, mert a Media Center elfelejtette a TV tunert, folyton valami kodeket keresett, pedig 1 hete még semmi baja nem volt. Alighanem a sok tesztelt progi cseszett bele valamibe (pedig nem is W7 alól netezem), mert a tiszta rendszeren normálisan működik az Afterburner a GPU Tweak-kel, nem nyitja föl az utóbbi az előbbit, szóval ebből a szempontból megnyugodtam.
    Miért nem működött a SmartD az AB-rel?
    Végre, úgy fest, befejeztem a cikkeket is. :)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vigneau #4590 üzenetére

    Ha AB-ben kikapcsolod a feszelést, akkor - elméletileg - nem lehet gond. Az miért nem OK, hogy a SDokival emeled az órajeleket is? Már régen volt ASUS karim, de mintha abban is lennének profilmentési lehetőségek.
    Este megnézem a Nehrim-et GPU-T szabályozással, mert tegnap mintha simábban futott volna, mint az Afterburnerrel. Márpedig a sok apró mod miatt, ha valami, hát ez az Oblivion klón háklis mindenféle beállításra, még a gyárira is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vigneau #4590 üzenetére

    Hát, mégis módosítanom kellett a cikket, nyúztam egy kicsit ugyanis a GPU Tweak-et. Előjött az általad említett hiba, illetve még több másik is. "Bughalmaz" fejezetnél megtalálod a leírásukat és a megoldásokat a hibák kiküszöbölésére vagy megkerülésére. Talán most már nálad is működni fog.

    darky@: Ezekről alig pár napja írtam. ;) Olvass vissza, vagy nézd meg a honlapomon.

    zippofcy: Akinek nem a papa fizeti az áramszámláját, és nem lopja a pénzt, annak havi 200Ft megtakarítás is sokat számít. ;) De ha neked attól nő a farkad, hogy magasabb feszen megy a GPU-d/CPU-d, hát, a legjobbakat. :R Hogy mennyire sántít az autós hasonlat, arról csak annyit, hogy ha a gyári teljesítményt bármelyik kocsi is leadná kisebb fogyasztással, mindenki lejjebb venné (kivéve, aki lopja a pénzt, vagy a papája fizeti az üzemanyag-számláját).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Állítólag létezik ASUS GPU Tweak-ből 1.1.2.3 verzió, de sehol nem találom, a program szerint meg "up to date". :(( Amúgy még a fenti beta is 2009 decemberi lenne... :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #4601 üzenetére

    Mod: Érdekes, az ASUS-nál még mindig az 1.1(.0.9) a végleges, 2011.06.07. dátummal. Lehet, a GB kártya miatt hülyül? Valaki nézte ASUS-on?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák