Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz bim #22779 üzenetére

    Nehéz kérdés, több okból is:
    - 1280x1024-et tud a monitorom, és addig-addig töprengtem, hogy 1 GB-s 460-am volt hozzá, de a 24-es monitor vásárlás idén már nem jön össze.. (azonban SSD-t szeretnék, azért váltottam : így maradt egy kis pénz ahhoz is, jövőre meg meglátjuk, hogy alakul. )

    - még épp csak ismerkedem a kártyával. Nem tudtam, hogy ha húzok az órajelen (pl. Afterburner, vagy most épp EVGA Precision fut a Win7 64 biten ) és azt túl magasnak érzékeli (kvázi a driver újraindul) onnantól csak valami 400/600/800 vagy ilyesmi órajelen megy, így tegnap este volt egy kis döbbenetem, hogy ez milyen lassú :Y :DDD

    ..aztán rájöttem, hogy én nem voltam ügyes, és így már azt mondom, 1280x1024-re elég, de azt látom, hogy kb. +25W-al nőtt a fogyasztásom 2D-ben az MSI GTX260 Twin Frozr OC kártyával a Giga GTX 460 1GB OC-hez képest, és - bár a jelenleg 3.2Ghz-en futó 4 magosított Phenom II-m szerintem mindkét kártyának szűk keresztmetszet, mert szerintem min. 3.5 Ghz kellene - azt érzem, hogy a 460-assal azért valamivel gördülékenyebben mentek a dolgok, bár itt is elég nekem a min. fps a játszhatósághoz.

    kpal-nak is:
    - a Giga 460 1GB OC hűtését elég nehéz gyári megoldással felülmúlni, itt sem sikerül : a Twin Frozr alapból 40% ventivel menne, ez kb. olyan hangos, mint a Gainward 4850 GS GLH (ami 50% ventivel ment volna 2D-ben, és +50MHz GPU húzással egy 4870-es ) kártyám volt, és 30 %-on nevezem elviselhetőnek (mint a GLH-t is) a hangját, kb. 19 dB-s ventik mellett az Antec házamban.

    - 460-as tuningpotenciálja brutális. Enyémet SOC órajelen néztem, azt vitte, több egyáltalán nem kellett :) Azt nem tudom, mennyit "kellene" tudnia órajelben az MSI 260-as kártyának (alap gpu/shader/mem 655/1408/1050) , most 690/1483/1200 -on teszteltem, ahol hajlandó volt még menni (700-on már hibázott a GPU) és Afterb. szerint 1.05V feszt kap, de 55 nm-es a kártya, így egyelőre nem tudom, hogy pl. 2D-s feszt fogok-e tudni csökkenteni a kártyán, de nem bánnám, ha valamivel lehetne :F

    ..szóval konklúziónak annyit, hogy bár nyilván felbontásfüggő, de esetemben nem feltétlen éri meg jelenleg a kb. 95 % felárat egy 460-as (260-as : kb. 26k apróban, 460-as meg kb. 45k ) , de hosszabb távra vásárlóknak jó választás lehet :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák