Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kislalo

    csendes tag

    Sziasztok. Ne haragudjatok a zavarásért, de elég tanácstalan vagyok a videókártyám miatt. Egy Gigabyte r9 280x OC lenne az alany. Néhány hónapja elkezdett random időpontokban kékhalált dobni. A kék képernyőn atikmpag.sys-re hivatkozott. Ahogy tudtam, utána gugliztam a témának, és általában három dolgot írtak. Legtöbb helyen azt, hogy valami szoftveres akadás lehet, telepítsem vagy a legfrissebb drvivert, vagy azt az utolsó drivert, amivel még jól működött. Továbbá írták, hogy lehet probléma a táppal és melegedéssel is. Ez a kettő, amit gyorsan sikerült kizárni. Ami stressztesztet és benchmarkot találtam ráengedtem, és mindet gond nélkül tűrte. Gondolom ha melegedne, vagy tápot nem kapna megfelelően, akkor az ilyenek alatt legalább egyszer megadta volna volna magát, de soha nem sikerült ezekkel összeborítani. Szóval visszaraktam azt a drivert, amivel megvásárláskor (2015-ben) telepítettem, azt ami a gigabyte honlapján ajánlanak hozzá (v13.10). A kékhalálok maradéktalanul megszűntek, kicsit másabb lett a jelenség. Dob egy fekete képernyőt, utána kifagy a hang, majd visszatér a képernyő, és alul megjelenik a display driver has stopped working, but recovered hibaüzenet. Játékok ilyenkor kifagynak, de egyszerűbb folyamatok, mint egy online videó, vagy hdd-ről futtatott film gond nélkül folytatódik. Próbálkoztam már sok dologgal, változást a VGA frekvenciáinak, feszültségeinek finom állítgatása hozott, voltak topikok ahol azt írták, hogy megoldhatja a dolgot, mert ez egy OC kártya, de bármerre tekergettem, mindig csak instabilabb lett. Van esetleg valami ötletetek, hogy mit próbálhatnék ki, hogy megszűnjön a hiba jelenség, vagy hogy egyértelműen kitesztelhessem, hogy most ez egy hardveres hiba, és új VGA kell, vagy egy szoftveres akadás, és majd egyszer lesz egyszer egy olyan verziójú AMD driver, ami megoldja ezt? Sajnos hasonló kategóriájú csere VGA-t most nem tudok leakasztani. Elnézést a szakmaiatlan megfogalmazásért, csak hobbi felhasználó vagyok.
    A teljes konfig: Táp: 750W CoolerMaster GX750, Alaplap: Intel DH77KC, Processzor: intel i7 3770 4x(8x) 3400mhz, Memória: 16GB (16392MB) DDR3 1600mhz Kingston, VGA: Gigabyte R9 280X OC 3GB GDDR5, SSD: 128GB SATA3 Plextor PX-128M6Pro, HDD: 750GB WD Black SATA2, Win7 64 bit pro.

    Köszönöm az esetleges ötleteket.

Új hozzászólás Aktív témák