Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Két kérdésem is akadt mára, hátha valaki találkozott már hasonló szituációval. Mentenem kellene olyan virtuális gépeket, amelyek alapvetően egy Hyper-V hoszton futnak, azonban minden gépre fel van pattintva egy-egy dedikált iSCSI kötet. Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy Veeam community menti a virtuális gépeket, az ISCSI-t pedig (amit syno ad) LUN szintjén bekáppolják egy másik Syno-ra. Nem annyira tetszik ez a megoldás, mert ha visszaállítani kellene, hirtelen két helyről kellene összevadászni a dolgokat, ráadásul még az sincs, hogy oké, akkor gyors összeütöm egy tartalék buta switchen az egészet vész esetben, csak menjen, mert hát a VM-ek egy másik IP tartományba helyezett NIC-ről kapják az ISCSI szolgáltatást. Nekem, aki mindig is az egyszerű konfigokra törekedett, és a legrosszabb szkenáriókra készült, egy ilyen környezet kábé a "nyitott szájjal a f@szerdőbe rohanás" tipikus esete, egy nyugodt percem nincs most emiatt. Arról már feledkezzünk meg jótékonyan, hogy ha az az egy Syno megáll, a fél infra kifekszik, mert nem csak statikus fájltárolás zajlik az ISCSI-n, hanem éles adatbázisok is vannak rajta... Örökölt rendszer, és akitől örököltem, Ő is örökölte, szóval az egész egy dokumentálatlan katyvasz. Mi itt a legjobb megoldás azon kívül, hogy magamhoz nyúlok örömömben? Veeam ha jól látom, csak úgy tud menteni ISCSI-t, ha Windows Agent-alapú a mentés. Oké, de ha még le is mentem, restore-nál mi történik, leemulálja az iSCSI-t, vagy mi? Ha hyper-v alól tolok egy exportot, gondolom, az sem visz magával iSCSI kötetről adatokat.

    Más kérdés: ugyanez a hely, domainbe léptetett hyper-v server hosztok vannak, és csak virtuális gép szintjén van DC. Mivel ez így megint csak nem tűnik túl bolondbiztos megoldásnak, gondolkodok azon, hogy kellene egy lokál admin fiók a hyper-v hosztokra, hogy ha nem áll fel a DC (bár minden hoszton van belőle 1-1), legalább be tudjak jelentkezni. Igen ám, csak aki telepítette annak idején őket, már sehol nincs, lokál admin jelszót az elődöm sem tudja. Domain adminnal persze be tudok jelentkezni rájuk. MMC konzolból átüthetem a lokál default Administrator jelszavakat veszély nélkül? Nem üzemeltetek hyper-v-t domainben (és amúgy sem igazán sokat), így nem tudom, hogyan reagál egy ilyen lépésre mondjuk valami háttérben futó service.

    Köszönöm a segítségeteket előre is!

Új hozzászólás Aktív témák