Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tresh

    addikt

    válasz SocketA #15675 üzenetére

    De döntésed, én nem meggyőzni akarlak...

    Nem tudom menyire értesz az autókhoz,de talán nem is lényeg nekem is van mit még tanulnom sőt...

    Viszont akkor útóljára nézzük át mik a lehetőségek és milyen költséggel jár:

    Első verzió a tied= autó csere

    -el kell adnod az autót jelenlegi állapotába elvileg szar kuplunggal és váltóval..
    -mondjuk van a zsebedbe +200K amit hozzá adsz az eladott kocsid árához
    -teszem azt megveszed az "új" kocsit ami elvileg patent..
    -átírás+biztosítás és sajnos a kötelező szerviz (mert olyan nem létezik hogy 6-7 éves autóra ne kellene költeni amit eladnak)

    Ezt ha összeadom mondjuk jó áron 7-800kba elmegy a kocsid van 900K amit elversz az új autóra +biztosítás+átírás+eredetvizsga stb legyen egy 80-as majdnem egy misinél jársz és nincs vezérlés cserélve,olaj, szűrő..futómű meg kérdés fék betétek stb stb ...röviden újabb 200k simán hozzá jöhet..és fog is ha hibátlan biztonságos autót akarsz.. persze lehet ezek nélkül is hajtani elszakad a vezérműszíj szétveri a szelepeket, tengely meghajlik és akkor plusz 300k hogy motort csináljanak belőle.. amit linkeltél kocsit 1.6 os okoskerék csere kolléga itt írta az árát és a vezérlésnek illetve a kuplungnak is :)

    Második verzió:

    Jelenleg mi bajod is az autóddal ? Kuplung váltó..

    Na lessük sorba..

    -kuplung szett LUK kb 50-60k lista áron... cseréje legyen egy 20-as...(ezeket drágán számolom )

    - és akkor jöjjön a váltó: ezt mindenképp egy szerelőnek kéne meg néznie ha úgy érzed akad a váltó..mellesleg hullára kopott kuplungnál is lehet hogy a kinyomócsapágy végett nem emel rendesen ki és akad a váltó..de lehet rögzítés gumibak.. lehet ezek cseréje és olaj csere megoldja a gondodat és akkor ez az egész művelet max egy 100k ból meg áll..
    Ha szar a váltó bontottat venni mint írtam autókból lehet a legjobbakat kifogni ami borult rommá tört a hátulja..most ami ténylegesen futott mondjuk 100e km-et az a váltó még 4-5ször ennyit elfog menni alattad :)

    Ennek tükrében mérlegelj ha megfogadod a tanácsunkat

    wertigo1984 Williams Clio :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák