Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narim

    tag

    Hello!

    Egy kérdésem lenne a gépem enyhe tuningolásával kapcsolatban.
    Eddig minden auto beállításokon volt a BIOS-ban, de most szeretném a proci FSB-jét 333-ról 400MHz-re húzni. A RAM-ot mellette 800MHz-en járatnám. A memória 4-4-4-12-es időzítéseket tud alapból, én is azon akarom járatni.
    Az lenne az egyik kérdésem, hogy a Cas Latency, Ras to Cas Delay, Ras Precharge és Ras Activate to Precharge értékeit kell 4, 4, 4, 12-re tennem ehhez (ebben a sorrendben)? Mert most ezek (auto-n) 6-5-5-9-en állnak.
    Találtam mellettük, TWR, TRFC, TWTR, TRRD, TRTP sorokat is, ezek mind auto-n vannak, ezeket nem kell piszkálnom, a 4-4-4-12-es beállításhoz? (azt sem tudom ezek mik...)

    Továbbá lenne egy olyan kérdésem, hogy a procinál elég átírni csak az FSB frekvenciát 333-ról 400-ra, mást nem kell állítani? (Azt mondták, hogy a feszültséget nem kell, mert bírja, arra lennék kíváncsi azon kívül kell-e még valamit állítani).

    A BIOS-ban továbbá nem az FSB / RAM sebességarányt kell megadni, hanem csak simán azt, hogy 667, 800, 833 stb. MHz-en járjon-e a RAM.

    A végső kérdésem tehát: elég az FSB-t 333-ról 400-ra átírni, a RAM-ot 800MHz-re állítani, a 4-4-4-12-t beírni az általam felsorolt 4 "dologhoz"(:) ) (amik most 6-5-5-9-en vannak), és esetleg a gyári memória feszt beállítani? Mást nem kell állítanom?

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák