Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • energomatt

    senior tag

    válasz tvamos #32229 üzenetére

    Nem tudhatjuk, hogy neked az-e. Az objektívnek a makrózáson kívül általános felhasználási területe is van. A saját objektív parkodat, vagy az arról való elképzelésedet, az arra szánt keretet csak te ismered. A 105/2.8-as macrók nem véletlenül népszerűek, mert pl. jól lehet velük portrézni is és a konkrét esetben az olcsóbb is.
    Mindezt persze csak elméletileg mondom, mert a gyakorlatról fogalmam sincs.

  • marcitp

    őstag

    válasz tvamos #32229 üzenetére

    Ha a 180-as Tamronra gondolsz, akkor azt is bele kell számolni, milyen vázra. DX-re már kicsit hosszú lesz.
    Szinte biztos, hogy inkább csak állvánnyal tudja használni.
    Írták a portrét, azért nézzétek meg azt is, makrótávon kívűl milyen az obi, mert általában ezek oda vannak kihegyezve, de pl én is tervezek portrézni 100mm körüli makróval. Pl a 150-es Sigmáról olvastam, 3m felett már nem annyira penge. Illetve innen már nagyon kicsi a fordulat a végtelenig, az af nem biztos (de a rajzolat sem), hogy annyira tökéletes, mint egy valós portréobival. Máshol az egyik kolléga tesztelte a 105/2,5ai-t a 105-ös micróval portréra, de az mondjuk nem a G-s volt. Az élességgel nem volt baj, de a bokeh az ai-val szimpatikusabb volt neki.
    A 105-ös Sigma nagyon népszerű, bokeh-ban nagyon jó (af-esekből talán a legjobb), a micro 105 nyitva élesebb, de ropogósabb- keményebb a bokeh. Nézegessetek képeket, azért le lehet szűrni a dolgokat. Ha 100mm környéke, esetleg nézzetek rá a Tokina 100/2.8-ra, ez a pontos típusa: Tokina AT-X Pro 100mm f/2.8 Macro
    Ez sem tűnik rossz obinak. DX-re makróra nagyjából ez a gyutáv jól használható, nem nagyon lesz sztem csalódás, nem véletlen kedvelt hossz. :)
    Egyébként még annyi jutott eszembe, attól is függ, milyen képeket szeretne. Ha nagyon borotválós fotókat, akkor micro-nikkor, akár a 60-as pl, akár gyűrűzve. Ha gyönyörű bokeh-s képeket, 105 sigma. És az sem kizárt, a két obi együtt is belefér a tervezettbe, néha ki lehet fogni.
    Bocs, ha hosszú lett, sok hülyeséget szerintem nem írtam. :B
    Ja: 105 Sigmából is többfajta van, eltérő lamellaszámmal.

    https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Új hozzászólás Aktív témák