Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz Zolabol #3172 üzenetére

    Száz fa, hoppá az már komoly mennyiség, abból lehet pálinkát főzni becsületesen :D
    Permetezőgéppel kapcsolatosan, obis praktikeres és olcsó tescos gépeket hagyd meg másnak, ha nem akarsz küszködni. Nem ismerem ezt a agrimotor gépet de ahogy nézem egykaptafás a nagy átlag kinai gépekkel. Nekem is volt egy ehhez hasonló straus gépem, de el sem hinnéd milyen boldog voltam amikor ingyen neki ajándékoztam az egyik ismerősömnek :DDD Azóta vettem egy használt sthilt a j.fogáson, öröm vele dolgozni :K De ha olcsóbb gépet akarsz akkor menj át a láncfűrészes topikba és keresd Stihl024 fórumtársat, ő szereli ezeket a kinai gépeket hátha tud neked érdemben segíteni hogy melyiket érdemes megvenni.
    A szilvák permetezéséről annyit hogy most a metszést mér ellehet végezni és jövőhetén már mehet a lemosó permetezés ha nem lesz fagy. Lemosó permetszernek Olajos rézkén -t használj, száz fánál már kell a nagy kiszerelés és ugye a motoros permetezővel történő fújáskor több a veszteség is. Ezt rügypattanás virágzás előtt kell csinálni, rögtön virágzás után pedig egy kombinált rovar és gombaölőszert kell használni, ezt a gazda boltban összeállítják neked. A továbbiakban pedig az időjárástól függ hogy hogyan is kell védekezni, gomba lisztharmat és monília ellen biztos hogy kell majd permetezni de szerintem rovarölőt is kell majd használnod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák