Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz fess #1985 üzenetére

    Nekünk ez a második szezon, a tavalyról megmaradt kisebb batátákból csíráztattunk ezért lett kétszer 50 ültetve mert a második "sorozat" palánta addigra nőtt meg. Bakhát, csepegtetős locsolás nálunk is megvan, de át kell alakítani mert kisérleti jelleggel vettem a Lidl-ben izzadó csövet, de az nem vált be. Gravitációsan menne a rendszer de sajnos nincs benne elég nyomás

    (#1986) Akula
    a csirkék alóli szalma az csirketrágya akar lenni?
    Igen az, kb 1-1.5 éve nincsenek és most lett kiszórva a földre, szalmával és komposzttal elkeverve.

    (#1987) Rive
    Csirketrágya nem lesz több, komposzt tárolóból építettem idén még kettőt így abból kicsit több lesz.

    Az igazi probléma a gyomosodás és az, hogy csak 2-3 hetente tudunk hétvégére menni. A szülők már nem tudnak/akarnak foglalkozni a kerttel így nyáron már sokszor 1-1.5 méteres gaz van sok helyen(Főként disznóparély és fehér libatop). Jövőre megpróbálkozom a geotextiles talajtakarással. A paradicsomnál idén bevált.
    A zöldtrágyázás jó ötlet, csak nem volt még időm foglalkozni vele. Azt sem tudom mivel kellene kezdeni. Legközelebb október végén megyünk, akkor még lenne értelme kiszórni vagy inkább hagyjuk tavaszra?

    [ Szerkesztve ]

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák