Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apophis

    őstag

    Készítette: [oWn]f4te

    ----------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------

    Gyakran felvetül a kérdés manapság, hogy az optikai / lézeres egerek korában mi szükség van egy (jó) egérpadra, hiszen a rágcsáló a legtöbb felületen "jól" működik.

    Még mielőtt érkezne a válasz, leszögezném; a várt élményhez nem csak egy jó egérpad szükséges, hanem egy megfelelő egér is (ezügyben az egeres topik tud némi támpontot adni). Ha játszunk, netán egyéb precíziós munkát végzünk a sajtfalóval, egy korrekt pad elengedhetetlen. Internetezéshez, Office-hoz nem kitétel a megléte, de ezen felhasználások során is kultúráltabb és komfortosabb érzetet ad.

    Miután ezt tisztáztuk, jöhet a megoldás az eredeti kérdésre; más a felület.
    Sokkal precízebben lehet velük használni az egeret. Máshogy siklik rajtuk, mint egy egyszerű asztallapon vagy 200 Ft-os TESCO-alátéten.
    A jobb kontroll mellett sok esetben még ott van a plusz kényelem is, (legtöbb esetben) a teflontalpak mérsékeltebb kopása, és végül a design (bár ez utóbbi igazából csak ráadás - nem valós ok, de talán egy lábjegyzetnyi helyet megérdemel).

    Ezeknek a padoknak az alját gumi borítja (a szövetekét teljesen, az alternatív megoldások esetén van, hogy csak kis csúszásgátló gumitalpak vannak), így nem mozognak el folyamatosan, miközben vadul cibáljuk rajta bináris haragunk közvetlen letéteményesét. :)

    Van olyan modell is, aminek kétféle változata van; egy gyorsabb (speed), ami jobban csúszik és egy lassabb (control), amin könnyebb megállítani az egeret rántás közben.
    Általában high sens-hez a gyorsabb padokat szoták használni, low / middle-sens-hez a lassabbakat. Persze ez nyilván személyi preferencia kérdése is. Ami beválik x-nek, nem biztos, hogy y-nak is be fog; szerencsére azonban léteznek egyetemes igazságok.

    Az egyik ilyen pl. az, hogy bár egy jó padtól nem leszünk pro-k, de csakúgy, mint a megfelelő egér esetében, segít abban, hogy kihozzuk magunkból a maximumot.
    Én úgy vagyok vele, hogy egy fail után kiborít, ha önnön hibám helyett a "felszerelésemben" kell keresnem a szűk keresztmetszetet (droppolt az fps, laggolt egyet, megugrott / kiakadt / remegett az egérkurzor a felületen, lefutottam a padról, stb.). De hát
    ki szereti az ilyet? Egy rendes gear esetében elfelejthetjük a hasonló szituációkat.

    Néhányakat elrettenthet az ár, de mint oly sok minden más, ez is relatív; nézzük meg, hogy mit kapunk a pénzünkért.
    Rengeteg féle / fajta felület közül válogathatunk, a legváltozatosabb méretekben, designokban, s a legtöbb (jó) pad meglehetősen tartós is.

    Sokan hajlamosak elhanyagolni a beviteli perifériák fontosságát, de ha már napi rendszerességgel ezek segítségével viszem az akaratomat a képernyőre, elvárhatom a komfortos és precíz használatot.

    Már 2 ezer forinttól is lehet használható dolgokat venni, a felső határ 15-20 ezer forint, de a jó padok ~90 % -a a 2500 - 10000 Ft-os határon mozog, leginkább ~5000 Ft köré betájolódva. Persze az ár sok esetben függvénye a méretnek is.

    Ilyen tekintetben a leghúzósabbak talán a Japánban készülő Artisan-padok, de a kiváló felületek (köztük egészen egyedi megoldások is; üveg-szövet hybrid) valóban elsőrangú gyártási minőséggel párosulnak.

    Jelentős ár-redukáló tényező lehet még az adott termék másodkézbőli beszerzése.
    Ne féljünk használt padot vásárolni; az állapot felmérésére itt is adódik lehetőségünk és ha olyan tulajtól vesszük, aki megfelelő módon vigyázott rá, nagyon szép darabokat szerezhetünk be - egészen nevetséges pénzekért (olyanokat is, melyek már nincsenek forgalomban).
    Több alkalommal vásároltam már én is így és még nem bántam meg soha.

    Egy jó pad vs. kommersz hulladék között a különbség ég és föld. Nagyon komolyan mondom, hogy ha már sikerült egy rendes egeret beszereznünk, ne ezen a párezer forinton spóroljunk. Nem fogjuk megbánni.

    Az ajánlott padok listája a hozzászólás alján található.

    Anyagok, méretek:
    ---------------------------

    Alapvetően 4 nagyobb csoportra osztjuk az alátéteket, anyaguk szerint megkülönböztetve:

    -szövet (/hybrid)
    -műanyag
    -fém
    -(savmaratott) üveg

    Személy szerint a minél vastagabb és nagyobb méretű szövet / Fibertek / hybrid padokat preferálom; kényelmesebbek, mint vékonyabb rokonaik. Nem beszélve arról, hogy lényegesen halkabbak, mint az egyéb anyagokból készült darabok.
    Elmondható, hogy ezek a szövetes megoldások a legelterjedtebbek. Szállításuk egyszerű; szimplán felcsavarjuk őket és belerakjuk dobozukba vagy pl. valamilyen nemesebb szeszesital díszhengerébe.
    Az is igaz, hogy a padot érhető esetleges sérülések miatt is kevésébé kell aggódnunk, mint keményebb társaik esetében.

    Ott vannak ugye még a műanyag-, fém- és üvegpadok is, tehát alternatívából nincs hiány, mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet.
    Ezeket - a mindenféle szövetes megoldásokkal ellentétben - én annyira nem szeretem, mert egyrészt jobban eszik a csúszkát (az üveg különösen hamar leamortizálja!) az egér alján, másrészt pedig zavaró hangjuk van (ez persze teljesen szubjektív vélemény - van akit nem zavar, nekem az agyamra megy; a legtöbb műanyag paddal még nem is lenne igazán gondom, de az üvegek a faltövébe kergetnek). Ill. a rideg (és hideg) fém / üvegpadok nem a legjobbak az izületeknek.

    Nagy általánosságban elmondható, hogy jobban csúsznak, mint a szövetes dolgok (bár azok között is vannak ilyen szempontból kiemelkedő példányok), némileg hamarabb el is használódnak (persze vannak kivételek), ill. méretük legtöbbször meglehetősen korlátozott nagydarab, puhább barátaikhoz képest - ez utóbbi problémára azonban már létezik gyógyír, elég ha csak példának vesszük a fUnc ~40 cm-es műanyagpadjait.

    A méretet tekintve szerintem a nagy pad mindig jobb, mint a kisebb, akkor is, ha nem használod ki a teljes méretét.

    Azért, mert:
    -----------------
    -megfelelő elhelyezés esetén kicsit kipárnázza az alkart, ezért hosszútávú használat során kényelmesebb
    -ha csak egy 10x10 cm-es részt használsz is rajta, ha 2-3 év alatt esetleg bekopott egy kicsit, akkor fordítasz 90 / 180 °-ot a padon és ott a szűz felület ---> megsokszorozza a termék effektív használati idejét
    -garantáltan nem fog elfogyni az egér alól a lehető legrosszabb pillanatban
    -valamivel drágább, de ha valamikor el akarod adni, kicsivel többért tudod áruba bocsájtani (tehát értéktartóbb)

    Akárhogy is nézem, jobban megéri. Ha az elhelyezést meg tudod oldani, mindenképpen bátorítalak egy nagy verzió (ill. ha adott típusból létezik vastagabb is, akkor a nagyobb és vastagabb) beszerzésére, az árdifferencia a legtöbb esetben mindössze ~1-2 ezer forint.

    Az azonban bizonyos, hogy bármelyiket is veszed (az ajánlottak közül), ha vigyázol rá és néha szépen megtisztítod, hosszú évekig lesz hű társad.

    Az Allsop Raindrop GigaPad XL-em idén lesz 7(!) éves és ez nem látszik meg rajta. Persze nem olyan már, mint a vadonat új, de nagyon szép állapotban van. A Mantis-om és a QPAD Gate01-em is 4 éves lesz idén.

    Fontos megjegyezni, hogy a padnak is és nekünk is az a legjobb, ha egerünkhöz használunk hyperglide-ot / valamilyen skatez-t az optimális csúszási-élmény eléréséhez. Persze így nem csak a mozgatás lesz kellemesebb, de padunk élettartamát is meghosszabbítjuk.
    Szerencsére a legtöbb "célrágcsálón" már alapból teflontappacsok vannak, de évek alatt elkopnak ezek is, előbb-utóbb ajánlott lesz a cseréjük.

    Összességében a mindenféle teflonszalagokkal szemben (ezek közül a legjobb a QGlidz) a hyperglide a némileg drágább, ámde jóval tartósabb (és csúszósabb) megoldás.
    Ha talpaink kikoptak, netán szimpla műanyagból készültek (pl. MS WMO 1.1 / IM 1.1a), mindenképpen javallott a használatuk.

    Megemlíteném még az esetleges csuklótámasz-igényt; ezesetben az egyetlen értelmes All-in-One alternatíva az eXactRest-vel szállított Razer eXactMat (a Vespula-ra többen panaszkodtak már, hogy néhány hónap múltán jelentősen veszít a csúszási-faktorából). Vagy ott van még a kisméretű Allsop Raindrop, zselés csuklótámasszal.

    Ezek mellett léteznek azonban "mobil"-megoldások is, melyeket csuklónkra pántolhatunk.

    Padok tisztítása:
    ------------------------
    Szövet / hybrid --> hideg / kicsit langyos vizet szépen ráfacsar (a meleg víztől hullámossá válhatnak!), puha szivaccsal finoman, szálirány mentén megtörölget, majd hagyja száradni. Némelyik padot lehet 30 °C-os kímélőprogramos mosással is mosni (pl. SS QcK, Corepad C1).

    Műanyag / fém / üveg --> langyos vízzel alaposan átmos, finoman megtörölget valami puhább törölközővel / szivaccsal, hagyja száradni. Esetlegesen egy kevés, semleges zsíroldó-szert is lehet adagolni neki, de ezesetben mindig öblítsük újra tiszta vízzel is.

    Egyes padokhoz külön törlőkendőt is kapunk (pl. SS SX).

    Gondolom az alap, hogy nem árt, ha kezet mosol, mielőtt az egeredhez / padodhoz nyúlsz, és nem az új Everglide felett kezdesz bográcsozni. :)

    Ha elmész otthonról, a cuccost akár valamivel le is takarhatod és akkor nem száll rá a por sem.

    Tisztítás után egy kis extra tuning szövetpadokhoz:
    --------------------------------------------------------------------------
    Kb. minden benzinkúton kapható szilikonspray-ből nyomatsz a felületre, uszkve 30 cm-es magasságból, egyenletes oszlatással.
    Nem kell nagyon sok, de túl kevés sem. Aztán hagyod egy fél órát, 40 percet (ha tutira akarsz menni, 1 órát is) szikkadni valami szellősebb helyen.
    2-3 hétig (talán 1 hónapig is) jobban fog csúszni a kicsike.

    Arra viszont ügyelj, hogy ha bent csinálod ezt a műveletet, a pad alá bőséggel teríts újságpapírt, mert ha ebből a cuccból kerül a parkettára / csempére, lehet, hogy még 2-3 hónap múltán is random hanyattvágódásokkal fogsz szembekerülni.

    A szilikonspray alternatívája a kiváló minőségű fUnc Liquid. Ezt elsősorban műanyag felületekhez fejlesztették ki, de számos szövetpaddal is remekül működik.

    Ajánlott szövet / hybridpadok:
    ------------------------------------------

    Puretrak Talent (483 x 356 x 6 mm)
    Everglide Titan
    ........GamingMat: 355 x 254 x 4 mm
    ........MonsterMat: 444 x 355 x 4 mm
    Everglide Destrukt
    ........M: 268 x 214 x 4 mm
    ........L: 405 x 280 x 4 mm
    ........XL: 444 x 355 x 4 mm
    Allsop Raindrop GigaPad XL (390 x 330 x 4 mm)
    Razer Mantis Speed / Control (444 x 355 x 4.3 mm)
    Razer Goliathus Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 4 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 4 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 4.3 mm
    Razer Goliathus Fragged Edition Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 3 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 3 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 3 mm
    ........Extended: 920 x 294 x 3 mm
    Corepad C1
    ........Medium: 325 x 290 x 4.7 mm
    ........Large: 455 x 405 x 4.7 mm
    ........XXXL: 900 x 450 x 4.7 mm
    XTracPads Ripper
    ........L (XL): 432 x 280 x 3 mm
    ........XL: 451 x 356 x 3 mm
    ........XXL: 914 x 457 x 3 mm
    XTracPads Fat Mat (406 x 305 x 6.35 mm)
    XTracPads Hybrid (406 x 254 x 4 mm)
    SteelSeries QcK
    ........mini: 250 x 210 x 2 mm
    ........QcK: 320 x 270 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 4 mm
    ........QcK Mass: 320 x 285 x 6 mm
    ........QcK Heavy: 450 x 400 x 6 mm
    SteelSeries 5L (380 x 280 x 5 mm)
    QPAD CT
    ........Small: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Small: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 4 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD XL
    ........HighSense: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........HighSense: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 1.5 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 4 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD Gate01
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD UC
    ........Small: 285 x 210 x 3 mm
    ........Medium: 350 x 255 x 3 mm
    ........Large: 420 x 306 x 3 mm
    ........X-Large: 500 x 365 x 3 mm
    Artisan Hayate Soft
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hayabusa
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Soft
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien Hard
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shiden XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 230 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shidenkai Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shidenkai XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    X-Ray Aqua3
    ........A315M: 400 x 280 x 1.5 mm
    ........A330M: 400 x 280 x 3 mm
    ........A315L: 450 x 350 x 1.5 mm
    ........A330L: 450 x 350 x 3 mm

    Ajánlott műanyag padok:
    ------------------------------------
    SteelSeries S&S (320 x 270 x 2 mm)
    SteelSeries xHD
    ........3HD: 250 x 210 x 2 mm
    ........4HD: 290 x 240 x 2 mm
    ........9HD: 320 x 270 x 2 mm
    fUnc sUrface 1030 (254 x 215 x 3 mm, zsinórtartó, speed / control)
    fUnc sUrface 1030 Archetype (292 x 240 x 3 mm, zsinórtartó, speed / control)
    fUnc U-Series
    ........U10S: 245 x 183 x 0.7 mm, speed
    ........U10S: 285 x 222 x 1.5 mm, speed
    ........U30R: 245 x 183 x 0.7 mm, control
    ........U30R: 285 x 222 x 1.5 mm, control
    fUnc F-Series
    ........F10S-14: 350 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, speed
    ........F10S-17: 420 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, speed
    ........F30R-14: 350 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, control
    ........F30R-17: 420 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, control
    X-Ray Thunder8 (250 x 210 x 4 mm, zsinórtartó, speed / control)
    X-Ray Thunder9
    ........BK1 / BL1: 350 x 280 x 4 mm, speed
    ........BK2 / BL2: 350 x 280 x 4 mm, control
    QPAD XT-R (350 x 260 x 4 mm, QGlidz)
    QPAD HeatoN
    ........M: 365 x 280 x 4 mm, QGlidz
    ........XL: 435 x 365 x 3.5 mm, QGlidz
    Razer Destructor (350 x 280 x 2.3 mm)

    Ajánlott fémpadok:
    ---------------------------
    SteelSeries SX (320 x 270 x 2 mm)
    Razer eXactMat (330 x 265 x 2.5 mm, mobil csuklótámasz (eXactRest), speed / control)

    Ajánlott üvegpadok:
    ----------------------------
    Icemat (250 x 210 x 6 mm)
    Icemat 2.0 (300 x 250 x 6 mm)
    SteelSeries Experience
    ........I-1: 250 x 210 x 4 mm
    ........I-2: 300 x 250 x 4 mm

    Egy jó egérpadhoz egy jó egér is kell ám. Itt kaphatsz ezügyben némi segítséget.

    Azt hiszem, ezzel egyelőre kész is az összegző. Elképzelhetőnek tartom, hogy a jövőben frissíteni fogjuk a post-ot.

    ----------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------

    [ Módosította: 7 ]

    ...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Golyobis #4025 üzenetére

    Puretrak Talent
    Everglide Titan MonsterMat
    Everglide DKT
    Allsop Raindrop GigaPad XL
    Razer Mantis Control
    Razer Goliathus (/ Fragged) Alpha Control
    QPAD CT Large
    QPAD XL LowSense
    QPAD Gate01 LowSense
    SteelSeries QcK Heavy
    SteelSeries QcK+
    SteelSeries 5L
    Corepad C1 Large
    XTracPads Ripper XL
    XTracPads Fat Mat

    meg ugye a nagyméretű Artisan padok, úgy általában.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Készítette: [oWn]f4te

    ----------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------

    Gyakran felvetül a kérdés manapság, hogy az optikai / lézeres egerek korában mi szükség van egy (jó) egérpadra, hiszen a rágcsáló a legtöbb felületen "jól" működik.

    Még mielőtt érkezne a válasz, leszögezném; a várt élményhez nem csak egy jó egérpad szükséges, hanem egy megfelelő egér is (ezügyben az egeres topik tud némi támpontot adni). Ha játszunk, netán egyéb precíziós munkát végzünk a sajtfalóval, egy korrekt pad elengedhetetlen. Internetezéshez, Office-hoz nem kitétel a megléte, de ezen felhasználások során is kultúráltabb és komfortosabb érzetet ad.

    Miután ezt tisztáztuk, jöhet a megoldás az eredeti kérdésre; más a felület.
    Sokkal precízebben lehet velük használni az egeret. Máshogy siklik rajtuk, mint egy egyszerű asztallapon vagy 200 Ft-os TESCO-alátéten.
    A jobb kontroll mellett sok esetben még ott van a plusz kényelem is, (legtöbb esetben) a teflontalpak mérsékeltebb kopása, és végül a design (bár ez utóbbi igazából csak ráadás - nem valós ok, de talán egy lábjegyzetnyi helyet megérdemel).

    Ezeknek a padoknak az alját gumi borítja (a szövetekét teljesen, az alternatív megoldások esetén van, hogy csak kis csúszásgátló gumitalpak vannak), így nem mozognak el folyamatosan, miközben vadul cibáljuk rajta bináris haragunk közvetlen letéteményesét. :)

    Van olyan modell is, aminek kétféle változata van; egy gyorsabb (speed), ami jobban csúszik és egy lassabb (control), amin könnyebb megállítani az egeret rántás közben.
    Általában high sens-hez a gyorsabb padokat szoták használni, low / middle-sens-hez a lassabbakat. Persze ez nyilván személyi preferencia kérdése is. Ami beválik x-nek, nem biztos, hogy y-nak is be fog; szerencsére azonban léteznek egyetemes igazságok.

    Az egyik ilyen pl. az, hogy bár egy jó padtól nem leszünk pro-k, de csakúgy, mint a megfelelő egér esetében, segít abban, hogy kihozzuk magunkból a maximumot.
    Én úgy vagyok vele, hogy egy fail után kiborít, ha önnön hibám helyett a "felszerelésemben" kell keresnem a szűk keresztmetszetet (droppolt az fps, laggolt egyet, megugrott / kiakadt / remegett az egérkurzor a felületen, lefutottam a padról, stb.). De hát
    ki szereti az ilyet? Egy rendes gear esetében elfelejthetjük a hasonló szituációkat.

    Néhányakat elrettenthet az ár, de mint oly sok minden más, ez is relatív; nézzük meg, hogy mit kapunk a pénzünkért.
    Rengeteg féle / fajta felület közül válogathatunk, a legváltozatosabb méretekben, designokban, s a legtöbb (jó) pad meglehetősen tartós is.

    Sokan hajlamosak elhanyagolni a beviteli perifériák fontosságát, de ha már napi rendszerességgel ezek segítségével viszem az akaratomat a képernyőre, elvárhatom a komfortos és precíz használatot.

    Már 2 ezer forinttól is lehet használható dolgokat venni, a felső határ 15-20 ezer forint, de a jó padok ~90 % -a a 2500 - 10000 Ft-os határon mozog, leginkább ~5000 Ft köré betájolódva. Persze az ár sok esetben függvénye a méretnek is.

    Ilyen tekintetben a leghúzósabbak talán a Japánban készülő Artisan-padok, de a kiváló felületek (köztük egészen egyedi megoldások is; üveg-szövet hybrid) valóban elsőrangú gyártási minőséggel párosulnak.

    Jelentős ár-redukáló tényező lehet még az adott termék másodkézbőli beszerzése.
    Ne féljünk használt padot vásárolni; az állapot felmérésére itt is adódik lehetőségünk és ha olyan tulajtól vesszük, aki megfelelő módon vigyázott rá, nagyon szép darabokat szerezhetünk be - egészen nevetséges pénzekért (olyanokat is, melyek már nincsenek forgalomban).
    Több alkalommal vásároltam már én is így és még nem bántam meg soha.

    Egy jó pad vs. kommersz hulladék között a különbség ég és föld. Nagyon komolyan mondom, hogy ha már sikerült egy rendes egeret beszereznünk, ne ezen a párezer forinton spóroljunk. Nem fogjuk megbánni.

    Az ajánlott padok listája a hozzászólás alján található.

    Anyagok, méretek:
    ---------------------------

    Alapvetően 4 nagyobb csoportra osztjuk az alátéteket, anyaguk szerint megkülönböztetve:

    -szövet (/hybrid)
    -műanyag
    -fém
    -(savmaratott) üveg

    Személy szerint a minél vastagabb és nagyobb méretű szövet / Fibertek / hybrid padokat preferálom; kényelmesebbek, mint vékonyabb rokonaik. Nem beszélve arról, hogy lényegesen halkabbak, mint az egyéb anyagokból készült darabok.
    Elmondható, hogy ezek a szövetes megoldások a legelterjedtebbek. Szállításuk egyszerű; szimplán felcsavarjuk őket és belerakjuk dobozukba vagy pl. valamilyen nemesebb szeszesital díszhengerébe.
    Az is igaz, hogy a padot érhető esetleges sérülések miatt is kevésébé kell aggódnunk, mint keményebb társaik esetében.

    Ott vannak ugye még a műanyag-, fém- és üvegpadok is, tehát alternatívából nincs hiány, mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet.
    Ezeket - a mindenféle szövetes megoldásokkal ellentétben - én annyira nem szeretem, mert egyrészt jobban eszik a csúszkát (az üveg különösen hamar leamortizálja!) az egér alján, másrészt pedig zavaró hangjuk van (ez persze teljesen szubjektív vélemény - van akit nem zavar, nekem az agyamra megy; a legtöbb műanyag paddal még nem is lenne igazán gondom, de az üvegek a faltövébe kergetnek). Ill. a rideg (és hideg) fém / üvegpadok nem a legjobbak az izületeknek.

    Nagy általánosságban elmondható, hogy jobban csúsznak, mint a szövetes dolgok (bár azok között is vannak ilyen szempontból kiemelkedő példányok), némileg hamarabb el is használódnak (persze vannak kivételek), ill. méretük legtöbbször meglehetősen korlátozott nagydarab, puhább barátaikhoz képest - ez utóbbi problémára azonban már létezik gyógyír, elég ha csak példának vesszük a fUnc ~40 cm-es műanyagpadjait.

    A méretet tekintve szerintem a nagy pad mindig jobb, mint a kisebb, akkor is, ha nem használod ki a teljes méretét.

    Azért, mert:
    -----------------
    -megfelelő elhelyezés esetén kicsit kipárnázza az alkart, ezért hosszútávú használat során kényelmesebb
    -ha csak egy 10x10 cm-es részt használsz is rajta, ha 2-3 év alatt esetleg bekopott egy kicsit, akkor fordítasz 90 / 180 °-ot a padon és ott a szűz felület ---> megsokszorozza a termék effektív használati idejét
    -garantáltan nem fog elfogyni az egér alól a lehető legrosszabb pillanatban
    -valamivel drágább, de ha valamikor el akarod adni, kicsivel többért tudod áruba bocsájtani (tehát értéktartóbb)

    Akárhogy is nézem, jobban megéri. Ha az elhelyezést meg tudod oldani, mindenképpen bátorítalak egy nagy verzió (ill. ha adott típusból létezik vastagabb is, akkor a nagyobb és vastagabb) beszerzésére, az árdifferencia a legtöbb esetben mindössze ~1-2 ezer forint.

    Az azonban bizonyos, hogy bármelyiket is veszed (az ajánlottak közül), ha vigyázol rá és néha szépen megtisztítod, hosszú évekig lesz hű társad.

    Az Allsop Raindrop GigaPad XL-em idén lesz 7(!) éves és ez nem látszik meg rajta. Persze nem olyan már, mint a vadonat új, de nagyon szép állapotban van. A Mantis-om és a QPAD Gate01-em is 4 éves lesz idén.

    Fontos megjegyezni, hogy a padnak is és nekünk is az a legjobb, ha egerünkhöz használunk hyperglide-ot / valamilyen skatez-t az optimális csúszási-élmény eléréséhez. Persze így nem csak a mozgatás lesz kellemesebb, de padunk élettartamát is meghosszabbítjuk.
    Szerencsére a legtöbb "célrágcsálón" már alapból teflontappacsok vannak, de évek alatt elkopnak ezek is, előbb-utóbb ajánlott lesz a cseréjük.

    Összességében a mindenféle teflonszalagokkal szemben (ezek közül a legjobb a QGlidz) a hyperglide a némileg drágább, ámde jóval tartósabb (és csúszósabb) megoldás.
    Ha talpaink kikoptak, netán szimpla műanyagból készültek (pl. MS WMO 1.1 / IM 1.1a), mindenképpen javallott a használatuk.

    Megemlíteném még az esetleges csuklótámasz-igényt; ezesetben az egyetlen értelmes All-in-One alternatíva az eXactRest-vel szállított Razer eXactMat (a Vespula-ra többen panaszkodtak már, hogy néhány hónap múltán jelentősen veszít a csúszási-faktorából). Vagy ott van még a kisméretű Allsop Raindrop, zselés csuklótámasszal.

    Ezek mellett léteznek azonban "mobil"-megoldások is, melyeket csuklónkra pántolhatunk.

    Padok tisztítása:
    ------------------------
    Szövet / hybrid --> hideg / kicsit langyos vizet szépen ráfacsar (a meleg víztől hullámossá válhatnak!), puha szivaccsal finoman, szálirány mentén megtörölget, majd hagyja száradni. Némelyik padot lehet 30 °C-os kímélőprogramos mosással is mosni (pl. SS QcK, Corepad C1).

    Műanyag / fém / üveg --> langyos vízzel alaposan átmos, finoman megtörölget valami puhább törölközővel / szivaccsal, hagyja száradni. Esetlegesen egy kevés, semleges zsíroldó-szert is lehet adagolni neki, de ezesetben mindig öblítsük újra tiszta vízzel is.

    Egyes padokhoz külön törlőkendőt is kapunk (pl. SS SX).

    Gondolom az alap, hogy nem árt, ha kezet mosol, mielőtt az egeredhez / padodhoz nyúlsz, és nem az új Everglide felett kezdesz bográcsozni. :)

    Ha elmész otthonról, a cuccost akár valamivel le is takarhatod és akkor nem száll rá a por sem.

    Tisztítás után egy kis extra tuning szövetpadokhoz:
    --------------------------------------------------------------------------
    Kb. minden benzinkúton kapható szilikonspray-ből nyomatsz a felületre, uszkve 30 cm-es magasságból, egyenletes oszlatással.
    Nem kell nagyon sok, de túl kevés sem. Aztán hagyod egy fél órát, 40 percet (ha tutira akarsz menni, 1 órát is) szikkadni valami szellősebb helyen.
    2-3 hétig (talán 1 hónapig is) jobban fog csúszni a kicsike.

    Arra viszont ügyelj, hogy ha bent csinálod ezt a műveletet, a pad alá bőséggel teríts újságpapírt, mert ha ebből a cuccból kerül a parkettára / csempére, lehet, hogy még 2-3 hónap múltán is random hanyattvágódásokkal fogsz szembekerülni.

    A szilikonspray alternatívája a kiváló minőségű fUnc Liquid. Ezt elsősorban műanyag felületekhez fejlesztették ki, de számos szövetpaddal is remekül működik.

    Ajánlott szövet / hybridpadok:
    ------------------------------------------

    Puretrak Talent (483 x 356 x 6 mm)
    Everglide Titan
    ........GamingMat: 355 x 254 x 4 mm
    ........MonsterMat: 444 x 355 x 4 mm
    Everglide Destrukt
    ........M: 268 x 214 x 4 mm
    ........L: 405 x 280 x 4 mm
    ........XL: 444 x 355 x 4 mm
    Allsop Raindrop GigaPad XL (390 x 330 x 4 mm)
    Razer Mantis Speed / Control (444 x 355 x 4.3 mm)
    Razer Goliathus Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 4 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 4 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 4.3 mm
    Razer Goliathus Fragged Edition Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 3 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 3 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 3 mm
    ........Extended: 920 x 294 x 3 mm
    Corepad C1
    ........Medium: 325 x 290 x 4.7 mm
    ........Large: 455 x 405 x 4.7 mm
    ........XXXL: 900 x 450 x 4.7 mm
    XTracPads Ripper
    ........L (XL): 432 x 280 x 3 mm
    ........XL: 451 x 356 x 3 mm
    ........XXL: 914 x 457 x 3 mm
    XTracPads Fat Mat (406 x 305 x 6.35 mm)
    XTracPads Hybrid (406 x 254 x 4 mm)
    SteelSeries QcK
    ........mini: 250 x 210 x 2 mm
    ........QcK: 320 x 270 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 4 mm
    ........QcK Mass: 320 x 285 x 6 mm
    ........QcK Heavy: 450 x 400 x 6 mm
    SteelSeries 5L (380 x 280 x 5 mm)
    QPAD CT
    ........Small: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Small: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 4 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD XL
    ........HighSense: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........HighSense: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 1.5 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 4 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD Gate01
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD UC
    ........Small: 285 x 210 x 3 mm
    ........Medium: 350 x 255 x 3 mm
    ........Large: 420 x 306 x 3 mm
    ........X-Large: 500 x 365 x 3 mm
    Artisan Hayate Soft
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hayabusa
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Soft
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien Hard
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shiden XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 230 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shidenkai Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shidenkai XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    X-Ray Aqua3
    ........A315M: 400 x 280 x 1.5 mm
    ........A330M: 400 x 280 x 3 mm
    ........A315L: 450 x 350 x 1.5 mm
    ........A330L: 450 x 350 x 3 mm

    Ajánlott műanyag padok:
    ------------------------------------
    SteelSeries S&S (320 x 270 x 2 mm)
    SteelSeries xHD
    ........3HD: 250 x 210 x 2 mm
    ........4HD: 290 x 240 x 2 mm
    ........9HD: 320 x 270 x 2 mm
    fUnc sUrface 1030 (254 x 215 x 3 mm, zsinórtartó, speed / control)
    fUnc sUrface 1030 Archetype (292 x 240 x 3 mm, zsinórtartó, speed / control)
    fUnc U-Series
    ........U10S: 245 x 183 x 0.7 mm, speed
    ........U10S: 285 x 222 x 1.5 mm, speed
    ........U30R: 245 x 183 x 0.7 mm, control
    ........U30R: 285 x 222 x 1.5 mm, control
    fUnc F-Series
    ........F10S-14: 350 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, speed
    ........F10S-17: 420 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, speed
    ........F30R-14: 350 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, control
    ........F30R-17: 420 x 280 x 1.5 mm, zsinórtartó, control
    X-Ray Thunder8 (250 x 210 x 4 mm, zsinórtartó, speed / control)
    X-Ray Thunder9
    ........BK1 / BL1: 350 x 280 x 4 mm, speed
    ........BK2 / BL2: 350 x 280 x 4 mm, control
    QPAD XT-R (350 x 260 x 4 mm, QGlidz)
    QPAD HeatoN
    ........M: 365 x 280 x 4 mm, QGlidz
    ........XL: 435 x 365 x 3.5 mm, QGlidz
    Razer Destructor (350 x 280 x 2.3 mm)

    Ajánlott fémpadok:
    ---------------------------
    SteelSeries SX (320 x 270 x 2 mm)
    Razer eXactMat (330 x 265 x 2.5 mm, mobil csuklótámasz (eXactRest), speed / control)

    Ajánlott üvegpadok:
    ----------------------------
    Icemat (250 x 210 x 6 mm)
    Icemat 2.0 (300 x 250 x 6 mm)
    SteelSeries Experience
    ........I-1: 250 x 210 x 4 mm
    ........I-2: 300 x 250 x 4 mm

    Egy jó egérpadhoz egy jó egér is kell ám. Itt kaphatsz ezügyben némi segítséget.

    Azt hiszem, ezzel egyelőre kész is az összegző. Elképzelhetőnek tartom, hogy a jövőben frissíteni fogjuk a post-ot.

    ----------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jaffa 2843 #4036 üzenetére

    :D

    Én a Puretrak-et venném a kettő közül.
    A CT is egy nagyon jó pad, de az idő teltével a lassulása szembetűnőbb.
    Meg a Talent nagyobb és vastagabb.

    Az utóbbi időben nagyon ráizgultam az Artisan padokra. Az anyagminőség mint egy kézzel összerakott Rolls-Royce. :D Kellene valamilyen XSOFT-os, tartós saját használatra...

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Kal-El #4064 üzenetére

    "Szövetpadok közül te milyet vennél most?"

    L-es Artisan Hayate / Artisan Shidenkai XSOFT - ot vagy PureTrak Talent-et

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Kal-El

    senior tag

    válasz Synthwave #4074 üzenetére

    Tényleg ezt te honnan tudod, hogy egérpadokra nincs vám?
    Én ilyenről még nem is hallottam.
    Elméletileg mindenre van, ami nem EU-s.

    Vagy ha mondjuk 4-et rendelsz egy egérpadból, az már kb olyan értékű, mint egy gyengébb videokártya, akkor sincs vám?
    Meg azok az artisan-os padok is postával 18k körül vannak, az ilyen árú dolgokat azért meg szokták vámolni.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Runci23 #4151 üzenetére

    Vastagságban. Vastagabb.

    Melyik lenne a legjobb? Ez erősen szubjektív.

    Artisan Hien XSOFT L. :))

    Vagy PureTrak Talent / Everglide Titan MonsterMat / Razer Mantis / Allsop Raindrop GigaPad XL.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Keksz03 #4159 üzenetére

    Mindegyik kiemelten ajánlott. Ezért vannak az 1. hsz-ban.

    Én Artisan Hien XSOFT L-t, PureTrak Talent-et, Everglide Titan MonsterMat-ot, Allsop Raindrop GigaPad XL-t vagy Razer Mantis-t vennék (pontosabban az utóbbi kettőt nem, mert már van :)) - na jó, egy új Allsop nem jönne rosszul). Sajna egyik sem a "leugrom a sarki PC-boltba"-kategória.

    ---Lasali---: Lehet, hogy inkább azt a P.A.T.K.Á.N.Y.T. kéne becserélni valami értelmesre, amíg megteheted.

    jaffa 2843: Ugye-ugye. Artisan-t mikor veszel? :)

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jaffa 2843 #4166 üzenetére

    "Kell az a pénz a nyári fesztiválokra"

    Milyen jó nekem, hogy nem mászkálok el ilyen helyekre. :) Mondjuk így sincs pénzem. -__-

    "Habár a razer elég gyors pad, legalábbis amikhez nekem sikerült összemérnem mindnél gyorsabb volt."

    Gondolom, a Control-ról van szó.
    Ami nem meglepő; bár a CT-k viszonylag hamar bekopnak és érezhetően veszítenek a csúszási faktorból - a tiedet meg ha jól emlékszem, használtan vetted.

    Ha megjött az Artisan Hien XSOFT, küldd majd el egy tartós tesztre. :DDD :DD

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz Synthwave #4167 üzenetére

    A Speed-ről beszéltem, elfelejtettem hozzátenni. (bár a control is viszonlag gyors, ha normális hyperglide van az egér alján) Nem tudom, hogy a CT mennyi idős lehetett, de úgy volt hírdetve, hogy új, és nem is éreztem használtnak, próbálgattam a szélén és a közepén is az egeret, de nem volt különbség sebességben. Meg ez már kicsit merev felület volt nekem.

    Artisan Hien XSOFT -ot nem is nagyon találtam sehol. Már a hivatalos oldalon sem jegyzik ha jól láttam. Hard-ot találtam csak.

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz magedla #4217 üzenetére

    Köszi, az elismerés mindig jól esik. :R Pláne, miután az ember a fél hajkoronáját kitépkedte, hogy valami meglegyen. :DDD

    Igen, sajnos a hazai kínálat eléggé szegényes.

    "A többi javasolt, régebbi, már nem kapható szériás egérpad ezek szerint a használt cuccokra vadászók számára lett megemlítve? "

    Is. De nagyrészük külföldről (gyártótól, Amazon, eBay, néhány (nem hazai) webshop-ból) még rendelhető újonan. A posta sem szokott olyan vészes lenni. Vannak dolgok, amikért érdemes egy kicsit küzdeni. :)

    "Mit javasoltok?"

    Bármelyiket az 1.hsz-ból.
    A mintával nem kell, hogy gondja legyen (tudom, hogy nem ugyanaz a szenzor, de pl. a Logi G5 nálam sokkal korrektebben működött nem-homogén felületeken; viszont a Diamondback 3G-m a nagyon nagy sebességű és hosszúságú rántásoknál (40 cm / 180°) valamivel jobban díjazta az Allsop "szabályosan nem-homogén" felszínét, mint a Razer Mantis Speed "randomabb" mintáját - nem egészen releváns, de gondoltam, megemlítem).

    Az az Allsop nagy kedvencem; guszta :D, a felülete az Everglide Titan és a QPAD XL között van félúton - és baromi tartós. Az enyém idén 7 éves (és egy kissé kopottas QPAD-nál még így is gyorsabb!), de szerintem még bírja egy jódarabig. Mondjuk szívesen vennék egy újat is, csak mostanság nincs hozzá "kedv"..

    Az Artisan is egy másik dimenzió az anyagminőségével.
    Az Everglide-ok és a PureTrak Talent is kiemelkedőek.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • magedla

    tag

    válasz Synthwave #4218 üzenetére

    Nekünk sokat segítettél a tapasztalatokkal, annyi szent. Remélem, hogy a hajkoronád azért nem esett teljesen áldozatul ennek az áldásos tevékenységnek. :)

    A külföldről, különösen a gyártók saját honlapjáról rendeléssel megpróbálkoztam egyes nagyon ígéretes szövet padoknál (talán a PureTrak-nél), de amikor megláttam, hogy a 25$-os, magában sem olcsó egérpadot 38,80$ ellenében hajlandóak kis hazánkba kiszállítani, akkor gyorsan bezártam az ablakot. :)
    Az Amazon és az Ebay jó ötlet, de amíg van hasonlóan jó alternatíva nehézségek nélkül, addig maradok a helyi webshopoknál. Vagy akkora lenne a különbség az elérhetők és a beszerezhetetlenek között, hogy érdemes lenne időt szánni erre?
    QPAD, Everglide, PureTrak, Allsop és Artisan: ezeket például csak így lehet megszerezni?

    A mintát illetően már csak a többi cuccom színe miatt is maradok a fekete, esetleg fehér mintás megoldásoknál. Remélem, hogy a gyártók logóival nem gyűlik majd meg a bajom.
    Köszönöm az eddigi segítségedet! :R

    True victory is victory over oneself

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz magedla #4222 üzenetére

    Teljesen nem, de amúgy is kopaszodom, úgyhogy nem tett neki jót. :) (;___;)

    jaffa 2843-nak olyan 9-10k-ból volt háznál az új PureTrak Talent-je, de kérdezd meg tőle, hogy megérte-e. :D

    "QPAD, Everglide, PureTrak, Allsop és Artisan: ezeket például csak így lehet megszerezni?"

    Aha. (Az Artisan-okat leginkább Amazon-ról. Ezek tényleg nem olcsóak, de nagyon korrekt cuccok.)
    Vagy használt apróról.

    "Vagy akkora lenne a különbség az elérhetők és a beszerezhetetlenek között, hogy érdemes lenne időt szánni erre?"

    Nem tudom; én úgy vagyok vele, hogy ezt fogom használni sokáig, ezért nem sajnálom rá az időt. Sok kiemelkedően jó darabot meg nem lehet is itthon kapni (Pl. az ominózus Allsop-ot lassan 10 éve gyártják változatlanul - nem véletlenül. Itthon úgy 5-6 éve lehetett kapni 1-2 helyen, rövid ideig).
    Meg egy kicsit rádob az is, hogy életérzés, meg ritka dolog van az ember asztalán, nem olyan ami minden sarki PC-kereskedésben kapható. :D
    Persze mondjuk egy QcK Heavy-vel sem jársz rosszul.

    ------------------------------------------------

    Lmh: Szerintem kevered valamivel, nem sok különbség van a Mantis és a Goliathus között.
    De Bay-ről, Amazon-ról rendelhetsz akár új Mantis-t is. Egy Speed nekem is van és jó kis padocska.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz WolfheartGR #4421 üzenetére

    Most vacilálok, hogy Corepad C1 vagy Artisan Hien Soft legyen a goliathus-ok helyett. Annyi biztos, hogy a Puretrak Talent-től nem válok meg. :D

    Sajna nem Móvár fele járok, hanem Kapuvárnak. Igaz nincs túl messze, de megmondom őszintén talán 3x ha voltam ott, akkor is csak a kórházig mentem el. :)
    Az Abyssus egyébként most használatban van?

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz jaffa 2843 #4422 üzenetére

    Own szerintem az Artisan-ra szavazna. Legalábbis nagyon bejöttek neki ezek a padok.
    Az abyssus üzemen kívül, nekem ugye kicsi és görcsöl tőle a tenyérpárnámban néhány ezmegaz, gyereknek meg kényelmesebb a WMO, azt gyűri. Ma kap friss talpakat. Egyébiránt van rá pályázó.

    jilian: Hogyne lenne. Amire sokáig rá voltam izgulva az egy Xtractpad XXXL Ripper (914mm x 457mm) ha nem találok rá erre ami most van, akkor azt vettem volna . Versenyben volt még a Corepad Deskpad XXXXL (1200 x 600 x 3.0 mm), de a már bizonyított felület mellett tettem le a voksom. Különben kb 200ft-al volt drágább mint a Qck-d. :))
    Ha teljesen beteg méretben gondolkodsz akkor marad a csináld magad mozgalom: [link]. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jaffa 2843 #4422 üzenetére

    Artisan. Aztán egy hét után jöhet ide. ;]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • drtimot

    aktív tag

    Mik a tapasztalatok Amazonról való (egérpad-) rendeléssel? Artisan padokat nézegettem, és ami ott 18 dollárnál kezdődik, az Ebayen 60 eurónál. Van valami trükkje a dolognak? (Olyan nagy lenne a postaköltség?)

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz Bsony #4581 üzenetére

    Neked is kimásolom az első hsz idevágó részét?

    Ajánlott szövet / hybridpadok:
    ------------------------------------------
    Puretrak Talent (483 x 356 x 6 mm)
    Everglide Titan
    ........GamingMat: 355 x 254 x 4 mm
    ........MonsterMat: 444 x 355 x 4 mm
    Everglide Destrukt
    ........M: 268 x 214 x 4 mm
    ........L: 405 x 280 x 4 mm
    ........XL: 444 x 355 x 4 mm
    Allsop Raindrop GigaPad XL (390 x 330 x 4 mm)
    Razer Mantis Speed / Control (444 x 355 x 4.3 mm)
    Razer Goliathus Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 4 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 4 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 4.3 mm
    Razer Goliathus Fragged Edition Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 3 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 3 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 3 mm
    ........Extended: 920 x 294 x 3 mm
    Corepad C1
    ........Medium: 325 x 290 x 4.7 mm
    ........Large: 455 x 405 x 4.7 mm
    ........XXXL: 900 x 450 x 4.7 mm
    XTracPads Ripper
    ........L (XL): 432 x 280 x 3 mm
    ........XL: 451 x 356 x 3 mm
    ........XXL: 914 x 457 x 3 mm
    XTracPads Fat Mat (406 x 305 x 6.35 mm)
    XTracPads Hybrid (406 x 254 x 4 mm)
    SteelSeries QcK
    ........mini: 250 x 210 x 2 mm
    ........QcK: 320 x 270 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 4 mm
    ........QcK Mass: 320 x 285 x 6 mm
    ........QcK Heavy: 450 x 400 x 6 mm
    SteelSeries 5L (380 x 280 x 5 mm)
    QPAD CT
    ........Small: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Small: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 4 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD XL
    ........HighSense: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........HighSense: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 1.5 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 4 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD Gate01
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD UC
    ........Small: 285 x 210 x 3 mm
    ........Medium: 350 x 255 x 3 mm
    ........Large: 420 x 306 x 3 mm
    ........X-Large: 500 x 365 x 3 mm
    Artisan Hayate Soft
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hayabusa
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Soft
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien Hard
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shiden XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 230 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shidenkai Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shidenkai XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    X-Ray Aqua3
    ........A315M: 400 x 280 x 1.5 mm
    ........A330M: 400 x 280 x 3 mm
    ........A315L: 450 x 350 x 1.5 mm
    ........A330L: 450 x 350 x 3 mm

    Válassz kedvedre.
    Általában meg kell nézni melyik hol olcsóbb, illetve hol kevesebb a kiszállítás díja.
    Én a supergamertől rendeltem nemrégiben. Megérős volt.

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz Imurai #4756 üzenetére

    Nem nagyon lesz az onnan kivéve. Sajnos kifogtál egy gyengébb darabot, előfordul, erre való a gari jó esetben.
    A prémium padok nem a Qck Mini-nél kezdődnek. Esetleg nézz megy egy Artisan-t, az prémium. ;)
    Mindemellett hidd el nekem, nem olyan jó dolog az a szegett szélű pad. Előfordul, hogy elkopik a csuklódtól, összependerednek a kis szálak és böknek mint a veszett úristen nyila.

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • KaiotEch

    nagyúr

    Eeez most komoly, hogy 15-25eFt egy Artisan pad? :Y

    Mondjuk érdekes a jp oldalról 6500-ra jön ki yen-ben. Erre gondolom még jön áfa, egyéb adó, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jaffa 2843 #5059 üzenetére

    Azért a Steel S&S vagy a fUnc 1030 felület <3 ezt vitatja az átlag 4-6 évével (utóbbiból az alap verzió ráadásul kétoldalas).
    Vagy az elpusztíthatatlan Icemat / SS Experience I (ugyanaz)

    Míg a hybrid QPAD 0,5-1 évig IGAZI QPAD. Persze azután is használható. A végső vége inkább 3-4 év, amikor már érdemes cserélni, ha nem csak átlag felhasználásra kell, de ha van itthun píz, akkor okosba legalább 2 évente új.
    Goliathus is jó, de kopós. 2-3 év, amíg igazán jó. A Mantis elődje tartósabb volt.
    Vannak, akiknél a QcK is jelentősebben kopik ~1-1,5 év után.

    Szerintem a legtartósabb (és személyes kedvenc :>) szövetpadok az Allsop Raindrop XLek meg az Everglide Titan (6-8 évek, ha nem gyilkolja az ember). Meg a régi QcK Heavy. Legtöbb Artisan is ott van mögöttük.

    tldr; Modellje válogatja. Persze belekalkulálva azt is, hogy a pad nincs direkt pusztítva, meg rendes glideot is használsz.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • micafighter

    nagyúr

    Sziasztok srácok ! Ezek közül melyiket választanátok:

    Artisan HIEN VE L Navy blue - $21.90

    Razer Goliathus Alpha (Precision Control) - $15.00

    SS QcK mass - $15.72

    Elöször a mini-t akartam a mass helyett, mert méretre a mini is elég lenne, de a mass jobb lenne a vastagsága miatt gondolom.

    SS QcK Mini - $10.14

    Nem volt még egyetlen minőségi egérpadom sem, ti melyiket választanátok? :) Valoszinüleg egy Logitech g100s-t fog rajta egerészni kezdetben. Játszani nem fogok egy darabig még, de gondoltam egy jó egér alá illik egy jó pad. :)

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz micafighter #5385 üzenetére

    Nagyjából forintban:

    Artisan HIEN VE L Navy blue - $21.90 -> 5300 Ft

    Razer Goliathus Alpha (Precision Control) - $15.00 -> 3600 Ft

    SS QcK mass - $15.72 -> 3800 Ft

    SS QcK Mini - $10.14 -> 2500 Ft

    [ Szerkesztve ]

  • drtimot

    aktív tag

    válasz micafighter #5385 üzenetére

    Nekem a HIEN a személyes kedvencem, fantasztikus felületű pad - határozott és sima egyszerre, kiváló "control" jelleg, érezhető visszajelzést ad a mozgásról. Szerintem közepes érzékenységhez a legjobb, alacsonyhoz nincs meg a sebessége, magashoz pedig túl érezhető a tapadási súrlódási ellenállása (nehéz "elindulni" az egérrel), de amúgy egészen egyedi élmény ilyen padot használni.

    Arra viszont figyelj, hogy az ilyen "Prime - free shipping"-es amazon dolgok, mint amit linkeltél, tudtommal (de javítsatok ki, ha tévedek! és akkor veszek rögtön még egyet én is :D) nem szállítanak Magyarországra ingyenesen. (Próbálj csak végigmenni a checkouton, hibát dob!)

    A Goliathus és a QcK Mass/Mini is jó padok (ez utóbbi kettőnek azonos a felülete, csak a vastagság és a méret más), főleg ár/érték arányban kiválóak, jól bírják a strapát, de alig említhetőek egy szinten minőség terén a Hiennel (vagy bármilyen más Artisan paddal), és árban is sokkal könnyebben hozzájutsz, mivel magyar boltokban is kaphatóak.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • drtimot

    aktív tag

    válasz micafighter #5388 üzenetére

    Lehet Amazonról ide rendelni, csak az ingyen posta nem él, tehát kb. kifizeted még egyszer az egérpad árát postaköltségben, és aztán még rájön a vám/áfa a dologra ártól függően.

    Amúgy igen, nem az alacsony árukról híresek az Artisan padok :)

    Itt van linkelve egy elég részletes review a legtöbb Artisan padról: [link], talán segít a döntésben. A kettő közül szerintem a Hayate a "biztosabb" választás, ha látatlanban vásárolsz, a Hayabusa felületéről hallani szenzor-kompatibilitási problémákról.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • micafighter

    nagyúr

    válasz drtimot #5389 üzenetére

    Köszönöm szépen, áttanulmányozom :R

    Közbe az SS-ek rendeléséről letettem, mert azok kaphatóak itthon is kb hasonló árban, így meg nincs értelme rendelni külföldröl. A Razer is kapható itthon, de 2x annyiért, ugyhogy a között és az Artisanok között gondolkodok.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Thunder82 #5507 üzenetére

    wlag bőven érezhető, még a 30 ezres "csodáknál" is. Az, hogy te nem érzed, az egy dolog, attól más még lehet, hogy igen.

    Érdekességképpen itt egy kisebb lista, hogy Quake pro-k / semi-pro-k / high skill játékosok mit használnak. Elég friss, saját kutatómunka eredménye, jelentős része nem csak mostanában készült fotókon és interjúkon alapszik, de személyes megerősítést is nyert (IRC-n, QL chat-en, ESR-en keresztül).

    Dropbox ilyen installálós, sign up-olos redva lett, szóval bepaste-elem ide;

    UPDATED list:
    --------------------

    421 - Razer Abyssus (+Razer Goliathus) -> MS WMO 1.1a
    alfaomega - Razer DA (+Razer Goliathus)
    alteza - Zowie AM (+Artisan Hien Mid + SS 6Gv2)
    _ash - Logitech G400 (+Razer Goliathus Control + Razer Black Widow 2012)
    axion - Razer DA 3G
    Av3k - Logitech MX 310 -> Razer Salmosa -> SS Kana
    baksteen - MS IME 3.0 -> SS Kana
    bodzo - SS Ikari Laser -> MS WMO 1.1a
    bombthreat - MS WMO 1.1a (+Puretrak Talent)
    calipt - Razer DA -> Roccat Kova -> SS Kinzu v1 -> Razer Abyssus -> Lollysus optical (WMO innards)
    cas - Logitech G100s
    cerboz - Zowie AM (+Corepad C1 L)
    chance - Razer Salmosa -> MS WMO 1.1a -> SS Kinzu v1
    cooller - MS WMO 1.1a -> Razer Abyssus (+Corepad Cerro XXX-Large) -> Zowie EC2 eVo -> Zowie EC eVo CL
    Cypher - MS WMO 1.1a -> Razer DA -> Razer Abyssus -> SS Kana -> MS WMO 1.1a -> Razer Taipan
    czm - Logitech MX 300 -> Razer Salmosa -> SS Kinzu v1
    DaHanG - SS Ikari Optical -> Razer DA -> SS Xai -> SS Kinzu v1 -> SS Kana (+Razer Goliathus + SS 7G)
    debtorr - Zowie EC1
    DEISMA - MS WMO 1.1a (+Razer Goliathus Control)
    dem0n - MS WMO 1.1a
    dkt - Logitech G9 -> MS IME 3.0 -> Zowie EC1 -> Raptor M3 DKT -> Zowie FK
    draven - MS IMO 1.1a
    evil - SS Kinzu v1 (+SS QcK Heavy + SS 6Gv2)
    fazz - MS WMO 1.1a -> MS IME 3.0 -> Razer Abyssus
    fearzzz - Logitech MX 518 -> Logitech G100s(+SS QcK)
    fox - MS WMO 1.1a
    FraZe - SS Kana (+SS QcK+)
    frs - Razer Abyssus
    funnyb - MS WMO 1.1a
    Gandhi - Logitech MX 300
    GaRpY - Razer DA
    griffin - MS IME 3.0
    Guard - MS IME 3.0 -> Zowie EC1 eVo
    h8m3 - Ninox Aurora beta (+Artisan Hien Hard + SS 7G)
    hypnoi - Razer Abyssus (+Razer Goliathus Speed + Logitech G11)
    ikkeds - Razer Abyssus (+SS QcK+)
    ins - MS IME 3.0 -> "some black ball mouse" & Zowie EC2 eVo
    ischju - MS IMO 1.1a
    jibo - MS WMO 1.1a
    ka5ta - MS WMO 1.1a -> Logitech G9x
    k1llsen - Logitech MX 518 -> Logitech G9 -> Logitech G9x
    krysa - MS WMO 1.1a
    l1nkin - MS WMO 1.1a -> SS Kinzu v1 -> KinzuAdder -> Ninox Aurora beta
    Latrommi - Logitech G400 (+Razer Goliathus Control)
    madix - Zowie IMO 1.1a
    mew - Logitech MX 300 -> Logitech G100
    mj_ - Razer Abyssus (+QcK Mass)
    NiGHTOPS - Razer DA 3G
    noctis - Logitech G1 inside MS "Trekker" ball mouse -> Razer Abyssus w. Salmosa internals --> Logitech G100s
    NooD - Zowie AM (+Zowie G-TF Speed)
    pavel_ - SS Xai -> SS Kana -> Zowie EC2 eVo (+SS QcK Heavy + SS 6Gv2)
    PURRI - MS IME 3.0 -> Zowie (EC1 eVo?)
    rapha - Logitech MX 518 -> MS WMO 1.1a w. SS-sticker -> SS Xai -> MS WMO 1.1a
    rehepapp - Logitech MX 518 -> Razer Abyssus
    Sev3n - MS WMO 1.1a -> Zowie AM (+SS QcK Heavy)
    Spart1e - SS Kinzu v1 -> SS Xai
    starosta - Razer Abyssus (+Razer Mantis Control)
    stermy - MS IME 3.0
    strenx - Logitech MX 510 -> Logitech MX 518 -> SS Kinzu v1 -> Logitech MX 518 -> SS Kinzu v1
    T1E - Razer Abyssus
    toxjq - MS WMO 1.1a
    Trajan - Razer DA -> Logitech G9x (+Razer Goliathus)
    twister - MS WMO 1.1a -> SS Kana
    unnamedtony - Logitech MX 518 -> Razer Abyssus (+Razer Goliathus Control) (-> MS WMO 1.1a?)
    URAZ - SS Kana (+SS QcK+)
    Vo0 - MS IME 3.0 -> Razer DA -> MS IME 3.0 --> Zowie EC2 eVo
    Weird - Logitech G5 -> "sum 2$ crap" : D
    winz - Razer Abyssus w. Salmosa internals -> Logitech G100s
    Z4muZ - MS IME 3.0
    ZeRo4 - MS Intellimouse (ball) -> MS WMO 1.1a -> Razer Abyssus
    zoot - Logitech MX 518 -> Roccat Kone -> MS IME 3.0 -> SS Kana
    zsx - MS IMO 1.1a(?) -> MS IME 3.0

    bps - Logitech MX 518 -> Razer DA
    bulat - MS IME 3.0
    LocKtar - Logitech MX 518 -> Logitech G400
    Milton - Logitech G400
    ParadokS - Logitech G400
    rikoll - MS IME 3.0 -> Logitech MX 518 -> Razer Lachesis -> Razer DA -> Logitech G9x
    Zero - Zowie EC2

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • drtimot

    aktív tag

    válasz egyedülülő #5525 üzenetére

    Leírhatom a szubjektív tapasztalataimat, de a jó padok közt ízlések és pofonok döntenek itt is, csakúgy, mint egér választásnál.

    Az én személyes kedvencem az Artisan Hien, igazi prémium kategóriás pad, sajnos nehezen is beszerezhető (japán gyártó) és elég drága. Ha te kiváló siklást keresel, talán nem a te padod, mert más szövet padoknál kicsit lassabb, erősebben textúrázott - de én pont ezt szeretem benne, kiváló visszajelzést ad a mozgásról.

    Van egy Puretrak Talentem is, ami szintén egy nagyszerű és híresen tartós pad, a legnagyobb Artisan padoknál is nagyobb méretű, selymes felületű és könnyű rajta a mozgás. Ráadásul gyönyörű, igazi asztaldísz - de megintcsak nem olcsó, és a sarki számtech boltban sem árulják.

    Hordozható padként egy Mionix Sargas 320-at használok, a felülete jó, de sajnos elég kevés használattól is elkezdett rojtosodni és elválni a széle (nem is került be az ajánlottak közé!) - ugyanennyi használatnak semmi nyoma nem volt a korábbi SteelSeries QcK padomon (ami nem véletlenül az ár-érték kategória győztese a köztudatban), visszasírom. Van továbbá egy kis méretű Artisan Shiden padom (jelenleg épp Jaffa kollégánál kölcsönben), ami egy üveg-szövet hibrid felületű pad a legsikamlósabb fajtából, szinte a szél lefújja róla az egeret. Ez viszont nekem nem pozitívum, igénylem a fizikai visszajelzést az ujjaimban, nem élvezem a használatát, valószínűleg meg fogok válni tőle.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz redingitell #5589 üzenetére

    "Az ajánlott szövet padok nevéből sajnos az sem derül ki, hogy kapható e szűk hazánkban"
    Zinternet megmondja. :U

    Tesztek nem sokat érnek, talán az OCN-en és ESR-en lévők.

    De mivel erre a hsz-re is valami megmondomság ( ;] ) lesz google helyett, tessék:
    Razer Goliathus Speed / Control
    Steelseries QCK / QCK+ / QCK Mass / QCK Heavy (preferált az uccsó kettő a vastagságuk miatt)
    Corepad C1 (Supergamer.hu)

    Idehaza nem fogsz mást nagyon találni, max itt aprón van egy-egy QPAD vagy Artisan. Örök életű szövetpadnak még mindig Puretrak Talent. :K

    Új padokról természetesen nem lehet tudni, hogy mennyire tartósak. Egy normálisabb (szövet) pad 3-5 évig simán használható, de nem ritka a 7-9 éves pad sem. (pl egy itteni kolléga Allsop Raindrop-ja)

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • izee

    senior tag

    válasz zsolt1225 #5693 üzenetére

    A házigazdák ajánlata:

    Ajánlott szövet / hybridpadok:
    ------------------------------------------

    Puretrak Talent (483 x 356 x 6 mm)
    Everglide Titan
    ........GamingMat: 355 x 254 x 4 mm
    ........MonsterMat: 444 x 355 x 4 mm
    Everglide Destrukt
    ........M: 268 x 214 x 4 mm
    ........L: 405 x 280 x 4 mm
    ........XL: 444 x 355 x 4 mm
    Allsop Raindrop GigaPad XL (390 x 330 x 4 mm)
    Razer Mantis Speed / Control (444 x 355 x 4.3 mm)
    Razer Goliathus Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 4 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 4 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 4.3 mm
    Razer Goliathus Fragged Edition Speed / Control
    ........Omega: 270 x 215 x 3 mm
    ........Standard: 355 x 254 x 3 mm
    ........Alpha: 444 x 355 x 3 mm
    ........Extended: 920 x 294 x 3 mm
    Corepad C1
    ........Medium: 325 x 290 x 4.7 mm
    ........Large: 455 x 405 x 4.7 mm
    ........XXXL: 900 x 450 x 4.7 mm
    XTracPads Ripper
    ........L (XL): 432 x 280 x 3 mm
    ........XL: 451 x 356 x 3 mm
    ........XXL: 914 x 457 x 3 mm
    XTracPads Fat Mat (406 x 305 x 6.35 mm)
    XTracPads Hybrid (406 x 254 x 4 mm)

    SteelSeries QcK
    ........mini: 250 x 210 x 2 mm
    ........QcK: 320 x 270 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 2 mm
    ........QcK+: 450 x 400 x 4 mm
    ........QcK Mass: 320 x 285 x 6 mm
    ........QcK Heavy: 450 x 400 x 6 mm

    SteelSeries 5L (380 x 280 x 5 mm)
    QPAD CT
    ........Small: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Small: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Medium: 330 x 255 x 4 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........Large: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD XL
    ........HighSense: 285 x 200 x 1.5 mm, QGlidz
    ........HighSense: 285 x 200 x 4 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 1.5 mm, QGlidz
    ........MidSense: 300 x 250 x 4 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD Gate01
    ........LowSense: 405 x 285 x 1.5 mm, QGlidz
    ........LowSense: 405 x 285 x 4 mm, QGlidz
    QPAD UC
    ........Small: 285 x 210 x 3 mm
    ........Medium: 350 x 255 x 3 mm
    ........Large: 420 x 306 x 3 mm
    ........X-Large: 500 x 365 x 3 mm
    Artisan Hayate Soft
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hayabusa
    ........M: 315 x 245 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Soft
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Hien Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien Hard
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Hien VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shiden XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 230 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shiden VE
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    Artisan Shidenkai Mid
    ........S: 250 x 210 x 3 mm
    ........M: 320 x 250 x 3 mm
    ........L: 420 x 330 x 3 mm
    Artisan Shidenkai XSOFT
    ........S: 250 x 210 x 4 mm
    ........M: 320 x 250 x 4 mm
    ........L: 420 x 330 x 4 mm
    X-Ray Aqua3
    ........A315M: 400 x 280 x 1.5 mm
    ........A330M: 400 x 280 x 3 mm
    ........A315L: 450 x 350 x 1.5 mm
    ........A330L: 450 x 350 x 3 mm

    Nemtudom, próbáltátok már a G100s-t Qck-n? Mert (majdnem) ugyanaz a szenzor van benne mint a G402-ben.

    Ha nem, akkor Zsolt kitapasztalja, az új vonalbeli egere mivel (nem) kompatibilis... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz -KP- #5695 üzenetére

    Artisan Shidenkai, de elég borsos, es itthon nem lehet kapni. De egyébként a goliathusok is gyorsak.

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz dobragab #6072 üzenetére

    Allsop Raindrop GigaPad XL
    Everglide Titan MonsterMat
    Corepad C1 Large
    PureTrak Talent
    Artisan Shidenkai XSOFT L Strawberry & Milk

    és

    fUnc sUrface 1030 Archetype
    Icemat 2.0

    Inkább.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • mqm

    senior tag

    A Artisan - HIEN MID M SAKURA szokták hamisítani?
    Létezik ,hogy a linken található darab esetleg nem eredeti?

    Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

  • bbdzyx

    senior tag

    válasz mqm #6460 üzenetére

    Szép eladások, feedbackek. Továbbá elnézve ezt a padot, szerintem nem sok esélye van, hogy az Artisan eredeti lenne.

    “Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

  • TeebyKay

    őstag

    Sziasztok :)

    Egérpadot keresnék, eddig nem nagyon használtam de mint egyre több dolognál itt is kezdek rájönni nem az volt a hülye aki kitalálta, hanem én hogy nem használtam. Az összefoglalót átolvastam ugyan de fogalmam sincs mi alapján dönthetném el, hogy nekem most razer, ss, qpad, artisan, stb kell-e. A lényeg nem vacakolnék semmi speciális anyaggal, sima szövet alátét, nagyobb méretben, és lehetőleg egy 5 ezres keret alatt maradnék.

  • demerion

    tag

    Közelebbről mit lehet tudni az Artisan padokról? Japán oldalról rendelve Japanpost EMS diját hozzáadva a nagyrésze 2-3ezerrel lenne drágább mint a QcK Heavy. (lehet elnéztem valamit a szállítással)
    Nagyon megtetszettek valamiért. Érdemes lehet beruházni egyre QcK ellenében?

  • drtimot

    aktív tag

    válasz demerion #6522 üzenetére

    Azt, hogy zseniálisak közelebbről is :) Attól függ mondjuk, mire használnád, ha LAN partikra hurcolásznád naponta, szerintem maradj inkább a QcK-nál, ár/érték arányban verhetetlen és szívós padok, az Artisan darabok a prémium árukkal nem "terepre" valók :)

    Áfával számoltál? Az valószínűleg lesz rajta, mivel kb. még a legolcsóbb Artisan padok is az áfahatár fölött vannak szállítással. (Illetve itt arra sem számíthatsz, hogy hazudnának a csomag értékéről a vámnak, mint ebayes eladók teszik. Személyes tapasztalat, engem keményen megvámoltak, amikor Artisantól vásároltam.)

    Viszont én is manapság tervezek beruházni egy új Hien padra, akár összeállhatnánk páran Budapest környékéről egy közös rendelésre, így spórolhatnánk a postaköltségen. Szervezném is akár, ha valakit érdekel, dobjatok egy PÜ-t mondjuk jövő hét végéig (06.07.) meglátjuk, mennyi érdeklődőt találunk.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz demerion #6536 üzenetére

    Teljesen jó bármelyik felsorolt. Eddig csak az Artisan Shiden white-tal volt gondja a régebbi Razer infráknak.

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • drtimot

    aktív tag

    válasz drtimot #6524 üzenetére

    Érdekelne valakit akkor közös rendelés Artisantól? Eddig nem írt senki, most próbálkozok utoljára itt, nem fogok spamolni, ha nincs érdeklődés :)

    összefoglalva:
    - közös rendeléssel spórolhatnánk a jelentős postaköltségen
    - így is drága lesz, mert ÁFA biztos
    - Budapest és környéke, mert a továbbpostázásnak nincs értelme

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • izee

    senior tag

    [Artisan Hayate OTSU Mouse Pad] 42x33 az +8$ jelenleg. Még 6 nap. Valaki körbeadogathatná a userek között, ígérem visszaadom :P

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • Sotyks94

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van nekem egy G402-m és egy Artisan Raiden XSoft egérpadom. Imádom mind 2-t, de úgy néz ki hogy nem jönnek ki jól egymással :( .
    Szóval kéne nekem egy olyan egérpad ami szinte ugyan olyan mint a jelenlegim, csak megy vele az egér is :DDD
    Nem próbáltam túl sok egérpadot, de ez az artisan nagyon hamar elnyerte a tetszésemet. Nem siklik túl könnyne, de nem is érzem azt hogy húzna visszafele. Elég nagy, és a tapintása is jó.
    A leghosszabb élnek valahol 35 és 45 mm között kéne lennie (ideális 40mm széles). Annál nagyobb és kisebb nem jó (45 mm már necces, de 50 már tuti nem férne el.) Ez a hosszabb éle, a rövidebb éle nem túl kritikus, ha csak nem hurka alakú az egérpad akkor azzal nem lesz gond. (de azért a minimum 25mm legyen meg egy 40mm széles padnál).
    Ár: Max 10e, de örülnék ha 5-7e körül lenne.
    Minta nem fontos, de ha van valami jó mintás akkor az azért tud+ lenni :) (ha nincs akkor fekete kellene).
    Érzésre meg inkább ellenálló mintsem simán sikló típus, de azt se szeretem ha érzed hogy húz visszafele a pad.
    Anyagból inkább szövet. Volt nova műanyag egér padom is, és nagyon nem szerettem a tapintását.

    Röviden: kéne nekem 10k alatt egy olyan egérpad, ami olyan jó, és méretben is akkora mint egy Artisan Raider XSoft, csak megy vele a G402 :DD

    :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sotyks94

    aktív tag

    válasz jaffa 2843 #6794 üzenetére

    Főleg külföldi random fórumokon (by google). Nyilván nem azt mondom hogy tuti igazuk van, de amikor 5 fórumból 4-ben is azt írják hogy nem a legjobb mert a gumi alsó rész hamar romlik, meg hogy több egérrel (pl deathadder2013, g402(ez van nekem is) nem megy rendesen. KB mint most nekem az Artisannal) akkor azért lesznek kétségeim :F Még1x nem szeretnék "valószínűleg kompatibilis" egérpadra egy csomót kidobni (mostani Artisanra is azt írták hogy kompatibilis, ami normál használat mellett 100%-ban igaz is, csak amikor hirtelen gyorsan kell rántani akkor feladja a dolgot. A felhasználók 98% viszont nem használ ultralow senst, vagyis ez a hiba nem feltétlen derül ki), szóval a kövi egérpadnak 110%-ban jónak kell lennie a g402-vel, minden körülmény között. A SS-t azért hoztam fel példának, mert azt tudom hogy tuti jó a g402-vel, még akkor is ha azt nem csak net ablakok huzogatására, hanem hirtelen nagy sebességű fordulásokra használom. De egyáltalán nem ragaszkodom hozzá, sőt... Örülnék ha tudnék sok, jobbnál-jobb egérpad közül válogatni ami nem SS vagy Razer. :)

  • edem20

    csendes tag

    Melyik a legjobb egérpad?
    Vagy a top 3-om?
    Razer egérpadot szerettem volna venni de többhelyen olvastam hogy az középkategoria helyette inkább vegyek artisan-t.
    Artisian a legjobb?
    Azon belül is melyik?
    Ár nemszámit.
    Cs GO-hoz kell.

  • Vanir

    veterán

    válasz edem20 #6805 üzenetére

    Artisan-ból a Hayate és a Hien szokott a leginkább menni, de szerintem ennyit nem ér egy egérpad. QcK+/Mass/Heavy, Corepad C1, Allsop Raindrop, Puretrak Talent.

    [ Szerkesztve ]

  • dobragab

    addikt

    válasz edem20 #6810 üzenetére

    Ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy nem minden artisan pad megy minden egérrel, és pontos tapasztalatok sincsenek.

    [ Szerkesztve ]

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • kubokra

    tag

    válasz Fl3x #6942 üzenetére

    20-ból már lehet hogy Artisan is telik! :D

    Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

  • coves8

    tag

    Ma megjött az Artisan Hien egérpadom.Kellett neki egy kis idő,karácsony előtt rendeltem,és Japánból jött.
    Első benyomások :) Olyan,mintha egy tábla smirglipapírt küldtek volna gumialátéttel. :))
    Szóval az egér siklik rajta mintha légpárnás volna!Nagyon jó,nagyon gyors,nagyon pontos!E öröm,e bodottá! :DD
    Ez az első komolyabb egérpadom amúgy!

    [ Szerkesztve ]

  • #10556672

    törölt tag

    sziasztok!

    Artisan Shiden-t rendelnék amint lesz raktáron.
    Akad esetleg olyan személy aki rendelt mostanság a hivatalos oldalról? Megvámolták?

    köszi
    enteytin

  • drtimot

    aktív tag

    válasz phenomHUN #8140 üzenetére

    Engem még 2014-ben megvámoltak az Artisan padjaimért -- hacsak azóta nem álltak át a vámlevél hamis kitöltésére (mint az ebayes eladók szokták), egyáltalán nem kizárt a dolog.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • Vanir

    veterán

    Az Artisan-tól lehet rendelni 100x50-es padot mindössze 127 dolcsiért cserébe. :DDD Szinte ingyen van.

Új hozzászólás Aktív témák