Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #645 üzenetére

    Azért írtam le ilyen részletesen, mert korábban felmerült (talán) akosf részéről egy decode elejére vonatkozó kérdés, hogy hogyan lehet egy órajel alatt több utasítás elejét/végét meghatározni. Ennyi az, amit (több forrásból) össze tudok rakni tényeken alapulóan magamban egységes egésszé, de nekem is van kérdésem és sejtésem elég. Sajnos ezen kérdések és sejtések jó része csak az MROM tartalmának ismeretében lenne megválaszolható, de ez meg például a legendává vált (időben kb. még 486-tal párhuzamosan elhelyezhető) Intel-AMD-botrány miatt nem lehetséges, ez a rész már nem publikus. :)

    ''A sima (DirectPath) dekóderek kimenete 2 mikro-op széles. (Vagy itt is 2 makro-opot kellett volna írniuk esetleg?) Naszóval, ebbe beleértendő mindaz, amit írtál még az 1-2 mikro-op mellé?''
    A DirecPath kimenete összesen 6 micro-op - 3 op + 3 load vagy store vagy load/store. Hogy ez 3 macro-op, vagy a 6 micro-op csak később rendeződik 3 macro-oppá, ez kérdés (fel is tettem a hsz-ben). Mindenesetre egyrészt K7 óta az ábrákon a három macro-op az ICU előtt közvetlenül jelenik meg egységszinten, másrészt egyes helyeken a K8-nál pont ezt a szintet (és az átrendezés - részleges - hiányát) jelölik szűk keresztmetszetként.

    pl. sqrt, több makro-opra fordulnak
    K7-nél is már a DIVSS és SQRTSS DirectPath, a DISPS és SQRTPS VectorPath, tehát pontosan 1 és 2 macro-op-ra fordulnak, amik megrekednek hosszabb időre az FMUL pipe egy alágának valamely szintjén.

    CPI (Clock Per Intruction) így persze lehet kevesebb elméletileg, integer úton jó rendezéssel 3 IPC (és így 0.33 CPI elérhető), ha reg,reg formáról van szó. 3 felett nem hiszem, mert a retirement unit 3 macro-op/cycle (és ezt is említik, mint bottleneck-et).

    [Szerkesztve]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák