Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboy93

    nagyúr

    válasz Geresics #126687 üzenetére

    Mondjuk a szondáztatást sem viszik túlzásba, több mint 10 éve vezetek, egyetlen egyszer szondáztattak eddig. Simán behoznám, hogy akinél jelez a szonda, azt azonnal beutalnám vérvételre és ha az is megerősíti a piát, akkor végleges jogsi bevonás. Van egy rahedli olyan ismerősöm aki rendszeresen vezet ittasan. Milliárdos forgalmú cég igazgatójától kezdve ev. villanyszerelőig... Nem tudsz rájuk hatni, leszarják mert nincs következménye.

    És amúgy nem kell sokáig gondolkodnom, ha találni akarok olyat a közeli ismerősi körben, aki ittas vezetés áldozata lett. Dédanyámat a saját utcájában gázolta halálra egy ittas teherautó sofőr, a szomszéd gyerekét is az otthonától 500m-re, Ő sem élte túl :( De engem is egy ittas sofőr tolt be az árokba január 1.-én 2 éve, 1 éves gyerekkel a hátsó ülésen. Ha akkor motorral vagyok, most nem tudnék ide írni, olyan szinten kivédhetetlen szitu volt.

    Szóval részemről a maximális büntetést adnám az ittas sofőröknek, amit csak lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • martonx

    veterán

    válasz Geresics #126687 üzenetére

    Ezzel nem értek egyet. Van az a büntetési tétel, aminek már igenis van visszatartó ereje, még ha nyilván nem is minden esetben, és nem is mindenkinél pont ugyanakkora az a visszatartó erő.
    Ha arról szólnának a hírek, hogy idén már az X-edik közúti ámokfutót ültették le 20 év börtönbüntetésre (most csak egy példát mondtam, nem tudom mi lenne a megfelelő büntetés), netán a cikkben szereplő deviáns embernek is lenne már 1-2 ismerőse, aki hasonló súlyú dolgokért volt már börtönben 10-20 évet, akkor hidd el, hogy emberünk is még atom részegen is lehet hogy inkább biciklivel ment volna a lejárt műszakijú autója helyett.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák