Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KubanitoS

    veterán

    válasz zenwalk #10804 üzenetére

    Amiatt ne aggódj, hogy robogót nem vezettél. Én hét éves robogós tapasztalattal (kb tízezer km) a hátam mögött vágtam neki a jogsinak, azt hittem, hogy a kresz után kb a váltást kell megtanulnom és a többi azonnal menni fog. Hát nem így lett. Saját magamnak kellett rájönnöm, hogy a robogózás és a motorozás ég és föld. A robis tapasztalat kb semmi nem ért. Ráadásul ugye kialakul az emberben egy saját, egyéni vezetési stílus és ezek után bizony nekem akadtak problémáim a 100%-ban kreszt betartós, szabályos vezetéssel. Annyira furcsa volt az egész, hogy a motorozás végén amikor beültem az autómba és indultam hazafelé, volt, hogy ott a volán mögött is elbizonytalanodtam, annyira a hatása alatt voltam az egésznek, pedig naponta autózok és szerintem jól is vezetek.

    A motoros tanfolyamot egyébként ne úgy képzeld el, hogy fix időre lövöd be, mert abból úgysem lesz semmi. Közbejön ez, vagy az, el kell utaznod, az oktató lebetegszik, vagy nem ér rá, nincs vizsgaidőpont, csak két hét múlva, stb. Én is olvasgattam a tanfolyam előtt, hogy XY egy hónap alatt letudta az egészet. Konkrétan egyik pesti haverom október elején kezdte az egész tanfolyamot és október végén sikeres forgalmi vizsgát tett. (Mondjuk abba ne menjünk bele, hogy az egész forgalmi tíz percig tartott össz-vissz és rá kellett segíteni a dologra tízezer forinttal.) Nekem durván négy, négy és fél hónapomba került az egész tanfolyam Gyulán. Azt meg sem említem, hogy a jogosítvány megérkezésére is egy teljes hónapot kellett várnom.

    [ Szerkesztve ]

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Új hozzászólás Aktív témák