Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz 04ahgy #7070 üzenetére

    Én a 3D-s terhelést nem a feszültség, hanem az áramfelvétel vonatkozásában értettem. Elég csak a hődisszipációt nézni. A hőenergia nyilván csak átalakult elektromos energia lehet ezt már általános iskolában tanítják, energiamegmaradás törvénye. Arra értettem, hogy megnő az áramfelvétel és vagy abban a pillanatban, vagy ideig-óráig tűri a teherbe ejtett táp, de aztán levág, de menet közben vág le, ami azért kellemetlen.
    Az én csifi tápom sem olyan ősrégi, bár tény, hogy az elsők között voltam annó, aki nagyobb tápot vett, még mindenkinek 400W-os volt szinte és az egyetlen szükséges 6 pinest is átalakítóval szedte, amikor megvettem ezt a 650-est amin az akkori SLI-hez volt két 6 pines egy ágon, na mindegy nem bántam meg, mert mára már kell is ekkora és nem kötötte meg a kezem kártyacserekor idáig a táp soha. Arra akarok kilyukadni, hogy tuti, hogy nem én vagyok az egyetlen akinek egy ágon van sorba a két 6 pines, mert akkoriban még a kajdibb tápok a molex meg a CPU ágra voltak izmosítva inkább. Pölö az enyém olyan, hogy van egy 8 pines CPU ág, de van 4 pines CPU ág is és csak nézek, hogy ezt mért nem lehetett két négypinessel megoldani, HDD-nél detto, van sata ágból, molexel ágból, szóval van egy rakat ága, és ezért 650W-os, mert ezek szummája adja ki ezt a számot, viszont minden ág külön van védve, mivel akkoriban a csifi a biztonságával versenyzett a piacon és tényleg kinyírhatatlan, csak hát ennek az az ára hogy ő lekapcsolgat gazdagon ha épp úgy tartja kedve. Ezért tedd hozzá ezt az ágas kérdést szerintem, amikor terjeszted a rövidzáras igét, amúgy nincs vele bajom, egyszerűbb megoldás, mert nem kell átalakító, csak nem minden tápra biztonságos stabil üzem szempontjából más szempont meg nem nagyon van tápnál. Nemtom mára hol tart a kodegány , mérfuri meg a többi hulladék, de talán már nekik is sikerült elérni legalább annyit, hogyha kimegy a táp legalább ne minden mennyen ki és elég legyen csak a tápot cserélni. Akkoriban még engem pölö ez vezérelt, mert rendre úgy szálltak el a tápok munkahelyemen, hogy a házon kívül minden ment a levesbe.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák