Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz gerleimarci #17574 üzenetére

    ez biztos? Nem látom, hogy vízszintes támasztékot készítene.
    A horizontal expansion nem befelé, hanem kívülről növeli a méretét a supportnak

    (#17570) Joshi
    az egpu case állított nyomtatáskor futottam bele, a magas részen durván belengtek a rács oszlopai még lassan is. Pedig itt még függőleges support is volt a lyukak közt is, de vízszintesen az nem ad támaszt.

    A másik oldal nyomtatásakor tettem bele meshmixerrel kereszt merevítést

    Másik ötlet, hogy le-pause-olod a nyomtatást 5 cm körül, megfelelő firmware esetén elmegy a fej az útból. S valamilyen erre alkalmas ragasztószalaggal óvatosan összeragasztod őket. Persze az sem mindegy, hogy milyen irányban közlekedik a fej, mert ha keresztben halad, pl több model együttes nyomtatásakor, akkor kevésbé tartják meg egymást. Szóval, ha sikerült feltenni a ragasztószalagot az oldalára, akkor lehet folytatást nyomni. Például a festős maszkoló papírszalag jó lehet.

    Prusa slicerben érdekesebb a support, de itt sem biztos, hogy megfogja a kilengés ellen. Ahhoz néha szándékosan kellene egy-egy szálat belehúznia és összekötnie a tárgyat a supprottal.

    Ja és arra is figyelni kell, hogy ha alacsony hőmérsékleten nyomtatsz vékony tornyokat, akkor azok törékenyek lehetnek, mert a rétegek keresztezik őket. A tápegység próba nyomtatáskor futottam ilyenbe, hogy hozzáéréstől már letöredeztek a rácsok.

    Végükl inkább fektetve, több darabra vágva nyomtattam ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák