Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konkav

    csendes tag

    Üdv.

    Engem is elfogott a limbó Klipper láz :D Közben addig nézegettem a 4MAX elektronikai dobozát, hogy azt találtam ki, hogy oda egy RPi 3 A+ simán belefér. Hát még amikor láttam, hogy az UART3 ki is van vezetve tüskesorra. Gondoltam, összebarkácsolom, hogy azon menjen ne az USB-n, és akkor mindent bele tudok tenni a dobozon belülre. Némi fennakadást azért okozott az Y végállás kapcsoló, ugyanis az pont ennek a soros portnak a lábait használja, de mivel minden tengelyre van két végállásra hely, így átraktam az Xmax-nak fenntartott helyre :) A normál kommunikáció jól működik, csak a restart-tal van gondom. Nyitottam is egy issue-t Klipperéknél, de közben meg összebarkácsoltam, hogy a RPi egyik gpio lába le tudja húzni az AVR reset lábát a földre, és így újra tudja indítani. Szépen működik. Csak.

    Közben kalibrálgattam, PID tuning szépen lefutott, extruder a Klipperhez adott 4MAX configgal csak ~94mm-t húzott be, ezt gyorsan átszámoltam, most 100,32mm-t húz, viszont elkezdett kattogni az extruder. Szétszedtem a hotend-et, nincs dugulás, valószínű sok neki az anyag. Gyári firmware-rel nem volt ilyen gondom. Mit csináljak? Tekerjem fel az áramot? Többször is lemértem, G1 E100 F50 200C° fejjel 100,3mm körül húz, kevés eltéréssel. Cura-ban nem változtattam a sebességeken, gyorsításokon, csak a jerk beállítást kapcsoltam ki.

Új hozzászólás Aktív témák