Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz Levi123 #63691 üzenetére

    Rengeteg az a parkolás, de amíg nem pusztul meg szerintem felesleges cserélni. A fontosabb adatokat egyébként sem tanácsos egy helyen tárolni. A filmeket meg tudod pótolni gondolom.

    A purple nem parkol, egyébként mindkettő jó nasba. Ami most használsz az is jó megoldás, szerintem felesleges ezért külön nast is venni meg vinyót is.

  • King Unique

    titán

    válasz Levi123 #63691 üzenetére

    Mármint ha decimális adatmezőben 1,2 millióként érted, vagyis 1 213 790, akkor az már-már irreálisan sok, pláne hogy a benne lévő WD Blue sorozatnál a névleges limit is "csak" 600 000. De pont erre céloztam nemrég, hogy pláne notebook merevlemezeknél nem kell annyira túlaggódni a fejparkolást, mert mint a saját példád is mutatja, akár az amúgy sem kevés névleges limit többszörösét is kibírhatja egy ilyen HDD és mellette mégis 100/100-as marad. Az indulások / leállások száma (1230) viszont egyáltalán nem sok, de a 2,5"-os HDD-k akár ebből is kibírhatnak elég sokat, lásd pl. a 18 ezres, sőt akár a 62 ezres esetet.

    A működési ideje alapján is van már benne egynéhány km, meg gondolom a 2 éves gyártói garancia is már lejárt. Vagyis ahhoz képest nem rossz, hogy még mindig bírja és oké az állapota. De azért ez nyilván nem lesz így a végtelenségig és előbb-utóbb majd cserélni kell. Meg bár a rajta lévő filmek gondolom nem pótolhatatlanok, de ha nem akarsz mindent egy esetleges későbbi meghibásodás miatt újra letölteni, akkor nyilván alap, hogy máshol is legyen ezekről biztonsági másolat.

    A WD Puple az eddig információk és tapasztalatok alapján nem parkol, valamint bár hivatalosan DVR/NVR/PVR üzemre való, de a Red mellett akár Purple is használható NAS-hoz, volt már rá itt is példa.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák