Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Balage76 #8596 üzenetére

    Hol a rákban van ez a Coolmat féle teszt? Néztem a logout-on, semmit nem találtam. Linkelhetnél már valamit hogy tudjam miről beszélünk. :K

    De a témára:

    A V300 tömöríthetőségi grafikon:

    Mint látod a V300 nem szenved az általad leírt és más SF2xxx-es "olcsó" meghajtók nyűgjétől: az olvasásnál végig 470 környékén megy, és ha már itt tartunk írásnál és 0 tömöríthetőségnél is 150-ről indul, ami 50%-nál már 250mega, ezek sokkal jobb eredmények a 840-nél. Ezen az olvasásos részen én is meglepődtem, de láthatod: a teszt nem hazudik. Ehhez képest a drágább V+200 nézd meg mit produkált, pár hozzászólással feljebb van összehasonlító kép (lassult a tömöríthetőséggel arányosan írásban is olvasásban is).

    Az MLC/TLC nem döntési szempont de árnyalja a képet. Egyébként itt teljesítményről is szó van: a V300ban toggle mode nand van míg a V+200-ban aszinkron, én itt sejtem a különbséget: valszeg ezért nem lassul a V300 olvasása a tömöríthetőséggel arányosan, míg a V+200-é meg lassul.

    "Nem kotozkodni akarok, csak szeretnem megerteni a gondolatmenetedet. "

    Kifejtem akkor röviden mégegyszer:

    1. V300 kb. ugyanannyit olvas mint a Samu, nincs tömöríthetőséggel kapcsolatos lassulás.
    2. A V300 eleve gyorsabban ír mint a 840, de a számomra érdekes 50-60%-os tömöríthetőségű részben már a dupláját tudja, ami nem elhanyagolható különbség.
    3. A 840-ben lévő TLC a legjobb esetben is maximum annyiszor írható, ahányszor a 19nmes MLC a V300-ban, de racionálisan gondolkodva inkább kevesebbszer.
    4. Mindezért a pluszért mindössze 2.000 Forintot kell fizetnem.
    5. Gari ugyanúgy 3 év van mindkettőre.

    Ha a V300 drágább vagy a 840 olcsóbb lenne (értsd: legalább 5-6ezer HUF lenne a difi), akkor inkább a 840-et venném, de amíg erről nincs szó, a számok alapján a V300 jobb vételnek tűnik, és nem csak nekem, hanem az átlag usernek is.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák