Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz raycoon #85008 üzenetére

    A NAS miatt is igen jó ötlet saját routert használni, ahol ilyen DHCP foglalás, port-forward, meg hasonlókat be tudsz állítani. Bármelyik javasolt úton indulsz is el az rendben lesz. VPN -t tudsz ezeken a routereken állítani - persze akár majd a NAS -on is, ha úgy jobb Neked. Az extra feature -ok lehetnek pl. Mesh támogatás, 2G/4G stick kezelése, torrent kliens avagy akár "pro" funkciók stb. stb. Az általad leírtak alapján ezekre nemigen van szükséged, de persze ezt Te tudhatod leginkább. Nagy vonalakban szoktam azt mondani, hogy amennyiben valami nem hiányzik vagy nem tudod, hogy hiányzik-e, akkor arra nincs is szükséged ... :)

    AX -es WiFi témakör. Egyfelől az ajánlott készülékek jók, de a lényeg: egészen biztos vagy benne, hogy SOHA nem is lesz AX -es eszközöd? A mobiltelókban, PC/laptopban lassan két éve azt adnak. Nem tudom milyen idősek a készülékeid illetve milyen gyakran cserélgeted, de azért belátható időn belül (1-2 év) elképzelhető, hogy valami cserélésre kerül? Félreértés ne essék - én is szeretem akár 4 évig is használni a mobiltelókat illetve az egyéb dolgokat akár tovább is. Pl. azért a lassan két éve piacon levő mobiltelóm AX -es meg a PC -m alaplapján is az van ...

    Egyébként a témában vannak nagyon jó írások az utolsó pár lapon is. Amennyiben gondolod, akkor olvasgass bele ...

    @Nashville,

    A magánvéleményem, hogy router vagy NAS nemigazán torrentre valók. Ezek céleszközök, melyeket "ha felzabál" a torrent, akkor nem biztos, hogy beljebb vagyunk. Persze elfogadom, ha egyéni igények, felhasználói szokások, lehetőségek vagy net sebességek egyebek alapján neki ez a megoldás.

    Úgy egyébként a NAS egy(/kettővel :) ) fokkal alkalmasabb a torrentre.

    A megfogalmazottak alapján plussz egy az AX58U -ra. Arra azért vigyázz, hogy nem tudsz minden NAS funkciót megcsinálni (és amit meg tudsz azt sem akkora sebességgel) router -el. E tekintetben talán a Synology router -ek vannak talán a leginkább ott a szeren, de az egy másik kávéház ... NAS -os funkciókban - elég meglepő módon - a NAS -ok vannak otthon ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák