Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raycoon

    tag

    válasz dkess #85011 üzenetére

    Nos, igazából tényleg így van, hogy amiről nem tudok, az kevésbé fáj.. :)
    De pont azért kérdezek, hogy esetleg kiderül valami olyan, amiről nem tudok, hogy jó lenne. (Pl megpróbáltam összevetni a mostani meg az általad említett egyik router-t és a mostani tud IPSec-et, a másik nem. Tökjó, csak nem tudom, hogy ez jelent-e nekem bármit is. :) Vagy a pár helyen felhozott hardveres NAT.)

    Az AX-es témakör. Persze, egyetértek, hogy nem mára (vagy a múltra), hanem a jövőre kell készülni. Én is mindenkinek ezt ajánlom. Viszont nem vagyok nagyon híve a "fogyasztói társadalomnak". Ha látom, hogy ezzel lehet nyereségem a jövőben, akkor oké. De itt azon kívül, hogy gyorsabb lesz, még nem tudom, hogy mit nyerek. Ha a lefedettség nagyobb lesz és stabilabb, esetleg az eddigi gyenge "sarkokban" erősebb lesz a jel és a sebesség is közelebb lesz az elméleti maximumhoz, akkor jöhet. De csak azért, hogy az elméleti maximum nőjön, ahhoz nekem felesleges. Ahova nagyon kell, ott meg tudom oldani kábellel. Ahol meg kell a "kényelem", ott meg nem érzem, hogy a sebesség plafon emeléssel nyernék. Az eszközök meg? A 3 itthoni telefonból egy támogatja (egyik sincs egy éves sem). A ProBook (G5/G6/G7) egyike sem támogatja, majd csak a G8 fogja. A TV ősöreg Samsung talán az utolsó 3D-s eresztésből (és a router mellett van, szóval kábeles). HiFi, BluRay dettó. Chromecast Audio is ac-s. Ha torrent menne, akkor azt a NAS csinálná kábelesen. De őszintén? Nem igazán torrentezek és ha mégis, akkor sem érdekel, hogy 2 perc, vagy 1 óra.. Lehet, hogy túl öreg vagyok? :D
    Szóval, két irányt látok: marad minden egy wifi nélküli router-rel, amiről jelenleg semmi infóm nincs még. Vagy (ha árban nem nagyon megyek a wifi nélküli router főlé) egy új wifi router, ha azzal nyernék pl lefedettségben. Viszont, ha jól gondolom, akkor a lefedettségen segíthetnék valami mesh megoldással is. Csak megint a pénztárca mélyére kellene nézem.
    "Sima" router-ekkel kapcsolatosan van valami plusz infó, vagy olyan oldal, amiről össze tudom gyűjteni? Vagy ezek inkább azért lennének jók, mert szanaszét lehet őket paraméterezni, ami nekem látszólag úgysem kell?

  • MaCS_70

    félisten

    válasz dkess #85011 üzenetére

    "A magánvéleményem, hogy router vagy NAS nemigazán torrentre valók."

    Ezzel én ezért vitatkoznék.

    Egyrészt, mi, ha nem a NAS nem. A NAS-oknak otthoni környezetben az egyik alapfunkciója a torrentezés, mondhatni, pontosan a NAS az erre való céleszköz -- megfelelően paraméterezve.

    De ki merem jelenteni, hogy az otthoni felhasználók nagyon nagy többségének (tehát nem nagybani visszaosztóknak, hanem a megnézésre fogyasztó/szabály szerinti seedelőkenk) egy mezei router is pont megfelel erre a célra.

    Az ismeretségi körömben számos AC68, AC56, AC66 üzemel évek óta a legcsekélyebb panasz nélkül. A család által elfogyasztható tartalom megy rajtuk, mellette simán tanulnak a gyerekek távolról, mennek a játékok és minden, amit a neten csinálni szokás.

    Van (mellesleg hálózati szakember) barátom, aki egy AC87-est használ legalább öt éve úgy, hogy brahiból nem hajlandó kiesni a legfőbb szolgáltató top 1000 felhasználójából, mégis on-line dolgozik, videokonferenciázik a routerrel, miközben a családja 1-2 médiakliensen filmet néz.

    Persze a megfelelő igényekhez kell választani a megfelelő eszközt, mégpedig lehetőleg előre tekintve, ráhagyással, de ez a kérdés szent meggyőződésem szerint nagyon túl van tolva.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák