Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adik

    őstag

    válasz cigam #12414 üzenetére

    Konkrétan pár hatalmas képet akarok készíteni sok száz bélyegképből. Simán, mint egy sakktábla mezői állnának egymás mellett a pici képek, és ebből készítenék egy nagy képet. Nem konkrét mozaikot akarok, nem kell hogy a végeredény önmagában is ábrázoljon valamit. Ehhez néhány ezer képet végig kell néznem, hogy kiválasszam mik lesznek azok a képek, amik a "tablón" rajta lesznek, ehhez nyilván egy képnézegető szoftver kell, amivel az előre kötegelten leméretezett képeket át tudom böngészni (pl Faststone, de most ez helyett keresek mást). Majd kell egy foldolgozó szoftver, amibe a vágólapra kimásolt képeket be tudom illeszteni egymás mellé. Egyszóval ami nekem a tökéletes megoldás lenne, ha lenne egy olyan képnézegető progi, ami - teszemazt - jobb gombra amit felad menű tartalmazná a kép másolása vágólapra opciót (nem pedig magát a fájlt). Az Opera webböngésző pl tud ilyet, meg nyilván még ezer és ezer más progi is, csak ugye az Opera nem igazán képnézegető, a többi kis progit meg nem ismerem.

    Kettő, csipkebokor vessző!

Új hozzászólás Aktív témák