Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Leírom részletesen mi a problémám, csak hogy értsétek mi a mögöttes motiváció.

    Adva van egy ősrégi gép. AMD 2500+ Barton (1800Mhz) valami szar ASrock lap Ati Radeon 9600 128Mb AGP (!) :W kari 400 wattos normális táp, 2 GB (1X1) DDR 400Mhz Ram. JA és természetesen a jó öreg XP.(meg egy átlagos Samu LCD)
    A gép elkattog netezésre alkalmas -de érzem- hogy már nagyon öreg a gép.
    Konkrétabban pl. a Youtube 480p- n már beszaggat. :DDD Kis méretben is. 360p teljes képernyő még épp hogy.

    Érzem, hogy nagyon kevés a proci már. Kéne egy kis plusz kakaó a gépbe. Socket A (462) be vehetnék még egy 3200 + vagy mit, ami manapság nagyon ritka és jó drága is szokott lenni és sokra nem mennék vele. És ott van az AGP is. Anno szerintem több kártya is volt aminek volt AGP s verziója is meg PCI expressz is. Ezek a jobb AGPs kártyák ritkábbak drágábbak, ugyanannyiért szerintem PCI Expressbe lenne jobb olcsóbb.

    Hát akkor irány a 775 LGA foglalat. És akkor itt essen szó a keretről meg az új gépről. Igen sokat gondolkodtam egy új I5 ös rendes gépen. vagy akár csak egy APU-s megoldáson, de mindig eljutok a 200 K ig meg egy új monitor is kéne...Szal ez a projekt legyen jegelve. Tegyük föl én egy barom vagyok és szeretem megvakarni a jobb lábammal a bal fülemet. :D Szóval maradnék inkább a régebbi használt hardvereken.
    És még rosszabb tegyük fel nem is vágyok a 2 magos 64 bites rendszerekre.

    Kérdés: Mondjatok olyan procit, ami az én jelenlegi AMD-nél jobb, DE még nem kétmagos és nem 64 bites Vagyis a régi 32 bites Xp- re jó. :) Itt Intelre gondolok. ha jól tudom. a 775 ös foglalatba jött az Intel Core 2 Duo, majd a Quad Core is de
    előtte is volt valami élet. Itt mondjuk Intel Celeron D 3,06 Ghz re gondolok vagy mondjuk valami P4 775 tokozás. Tudom, hogy a Mhz annyit mond egy CPU ról mint hogy egy autó fekete, de nekem mégis nagyon jól hangozik az a sok plusz Hz ráadásul, ahogy elnézem iszonyat olcsók 1k tól 3K ig vannak.

    Igen kell hozzá egy új Deszka (azt majd másik topicban) De melyik procit, ebből a szegmensből/korból? Kicsi az áreltérés úgyhogy a pénz itt nem számít :) viszont jól kell választani. Csodát nem várok tőle de szerintem a mostani gépemnél jobb lenne. Fontos hogy nem valami utolsó extrém szériát keresek, amit halálra húztak és rengeteget zabál, hanem inkább megbízható legyen ne melegedjen sokat. És hiába nézem őket a neten/ guglizom, ehhez tapasztalat kéne.

    A célra pedig szerintem mindenki rájött. A tápot és minden mást megtartok sőt még a régi XP t. De a gépem valamivel gyorsabb legyen és akkor megéri egy régebbi szarabb PCi expr kártyát belerakni, amivel, mondjuk pár régi Direct X 9.0 játék simán elfut. Későbbiekben, pedig előttem áll az út a 2 mag és a 64 bit meg a mondjuk a Vista felé. Azt majd eldöntöm kell e olyan vagy veszek normális új gépet. Szeritnem ez baromi olcsón kijönne most. Az SLI nem érdekel remélem a 400 wattos tápom elég lesz erre.

    Ja még a RAM Fontos váltani akarok DDR 2 ram ra és abból 2 vagy 4 GB. Csak annyit mondjatok meg Milyen MHz kell és minek? van ebből is annyi Pl. 667/800/1060/1333 Mhz (vagy valami ilyesmi.) Ezek a procik melyiket igénylenék?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz bluyoo #50303 üzenetére

    Fönt az elején leírtam milyen gépem van és hosszasan kifejtettem, mi lenne a cél!

    Így van belerakhatok egy több magot is XP alá, de ha jól tudom az XP úgyse használja ki, nem tud vele mit kezdeni sőt a régebbi játékok se. Így Pontosan ezért nem akarok ilyet. Az Xp úgy tudom kezel 4GB Ramot. Azt viszont nem tudom ebbe benne van e a Videokari Ram is? De írtam elég akkor 2 Gb is csak DDR 2 legyen megfelelő Hz-el.

    Akkor másképp pl: Proci: 1-3K (úgy vágják utánad) Alaplap:5-10 k Video kari:5-10k (Pci exp). A Ram ot eladom és veszek belőle mondjuk DDR 2 2Gb valamilyet.

    A gépház a Vinyo és táp (400 wattos minőségi kb. 1 éves) a DVD íro megmarad. Ezt én így 10-15 k ra számoltam. Az általad ajánlott generáció váltás szerintem meg nem jönne ki ennyiből.Ja és vehetek hozzá akkor Vistát vagy Win 7 et. Mivel pl. ez sincs. Xp t pedig nem tolnék fel egy APU s vagy több magos gépre....az szerintem megint hajtépés :W lenne.
    Ja Ráadásul ehhez kéne új háttértároló, mivel most IDE /PATA van és gondolom az új deszkák ezzel nem tudnak mit kezdeni.

    ÉS Igen ezt mondtam a gépem egy fos lesz és igen régi foglalatra épül és lehet nem éri meg....de a semmiből ki lehetne hozni szerintem ééés jobb lenne mint, ami most van.
    A két magot úgyse használnám ki nagyon. Igen ez a lényeg hogy ez nem egy klasszikus kérdés kicsit erőltetett. De hátha működne.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz laca000 #50309 üzenetére

    Az a baj mindig ide lyukadtam ki én is. Csak láttam 500 -1000 fityingért procit és az beindította a fantáziám... :U :F Hát jó akkor még inkább gyüjtök APUs ra.

    De hogy legyen értelme is ennek a Hsz nak. Melyik APU, én akkor AMD re gondoltam. Jó e az? ÉS melyik belőle? Ezenkívül melyik hogy bírja a régebbi játékokat. (Pl Battlefield 2 meg egy két COD ami utána jött)
    Itt nem hardveres problémára gondolok ugye, hanem szoftveresre. Pl Win 7 nem minden játékot szeret.

    Ja és ehhez mennyi RAM kéne, mert oké DDR3 de abból az AMD szereti a sokat és a magas MHZ et tudtommal.. JA és a Monitor felbontás nem problémás....mert megtartanám a régi 5:3 as arányút....arra még nem akarok költeni.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz bluyoo #50313 üzenetére

    Igen Igen jogos...nem írtam, hogy milyen van. Igen sajna nincs Satás. És természetesen ha vennék normálisabbat valami, akkor mindenképpen vennék valami rendes HDD t nem olyan drágák már...Nem tökölnél már ezzel az őskövülettel. Csak gondoltam ezt a HDD és az Op rendszer hiányt kikerülöm vele.

    Na de akkor nézelődök a linken. :) Ja és a felbontásra még senki se válaszolt....az FM2 vagy hasonló Apus megoldásnál. rá leeht kötni régebbi Monitort is. Ugye? Plug and Play? 1280X1024 Syncmaster 940B

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz ViZion #50315 üzenetére

    Rendben...bár nem így képzeltem el, de akkor az újabb gépemre is lehet elsőre Xp t teszek és marad a régebbi LCD. Azt később majd jöhet Win 7. Akkor APU lesz és valamilyen DDR 3.
    Éés Dehogynem érzem, hogy a böngészőnek is kéne már két mag... :) Nagyon is tapasztaltam.

    Remélem nem mondok hülyeséget, de Pl.a Chromnál nagyon is érzem. Sokszor nagyon belassul, meg mintha a háttérben is futtatna csomó mindent. Meg az a rengeteg Chrome folyamat a feladatkezelőben.. :W még nézni is rossz. Csak gondoltam magasabb órajelnél ez hátha nem jönne elő annyira....de elő fog ...hát irány a Jelen.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van egy ősrégi gép:
    Alaplap: Gigabyte ga-8i915p-g [link]
    Processzor: Intel Pentium 4 630
    Gondoltam CPU t cserélek :W :D
    Tudom az egész egy roncs, dobjam ki és vegyek másik gépet. Ezt én is tudom, ezen lépjünk is túl.
    A lényeg a régi 775-ös CORE 2 DUO procik használtan baromi olcsók. Gondoltam veszek bele egyet. A gép csak mezei irodai használatra lenne meg filmnézésre, nem játszok vele vagy bármi extreme.

    A gond csak ott van nem tudom melyik kéne? Core 2 Duo E8400, 7500???
    Másrészt támogatja e az alaplapom vagy érhet meglepetés?
    Vagy teljesen lehetetlen küldetés hiába 775 a lap, attól még nem fogja támogatni.
    [link]
    [link]

    A fenti linkek szerint nem támogatott, de tényleg nem támogatott? Esetleg Biost kéne frissíteni hozzá?
    Válaszokat előre is köszi...

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Köszi mindenkinek a választ. Igen erre voltam kíváncsi, hogy elég egy Bios frissítés vagy nem: igen éreztem, hogy ez nem fog működni. wsanyi köszi a pozitív hozzászólást, de attól még VirsLee-nek van igaza. Sajnos a 915P chipset nem alkalmas erre... :( ezen már csak a kuka segít...

    [link]
    A fenti linken is hasonló a probléma és ott is ugyanezt mondják.

    Mindig ott motoszkált bennem, hogy lehet régi gép, de 5K ért hátha kicserélhetném a procit, de végre ezt is lezárhatom. Egyébként érdekességként még mindig vehető CORE 2 duo proci újként :D Én azt hittem már csak használtan van....
    [link]
    [link]

    És igen mást nem újítok, nem változtatok mást. Régi gépbe nem ölnék pénzt, hanem rendesen vennék mindenből újat, csak kéne új monitor is és 150 alatt biztos nem állnék meg. Majd később....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák