Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yoeuromail

    tag

    válasz Blintovics #77664 üzenetére

    jövőre tervezve inkább az új platformot vedd meg i5 8600K

    4mag a mostani de fejlődnek a progik ha a jövőre gondolsz
    Az intel magonként nagyon erős és ha majd a 6-ot ha kihasználják majd akkor jól jön.

    Amúgy a HTT nem sokat ér viszont ez miatt eléggé zsákutca az intel inkább ryzenre kéne váltani szerintem.

    Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

  • yoeuromail

    tag

    válasz Blintovics #77668 üzenetére

    -igen onnan azért elég sok felé lehet majd tovább lépni pl: jön majd az újabb széria 2600 2700 amik erősebbek szóval nincs vége mint az intelnél a 8700K-val.

    Gondolkoztam én is majd cserélek de a coffe laket nem fejlesztik mert utána z390 chipset-tel majd vmi ice lake de azoknak megint új lap kell :(( .

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

  • wowpegazus

    tag

    válasz Blintovics #77664 üzenetére

    Szia 7600k nem annyira ajánlott. Az egy 4/4-es proci, amire már több fórumban írták, hogy főként multiplayer gamek alatt (BF1, PUBG stb.) nagyobb frame dropok jönnek be - ez főként a kevesebb mag/szál miatt van. A jelenlegi játékok kimaxolásához egy 4/8-as cpu, vagy ettől feljebb a jó választás.

    A 7600k ára alatt kapsz r5 1600-at, ami hűtővel, tokkal vonóval érkezik 6/12-es proc, ami oczhatói. (Nekem ez van gtx 1070 társaságában, és nagyon jó.) Ha vársz 2 hónapot ennek kijön a 2. generációja, a mi még jobb lesz.

    Intel fronton új pc összerakása esetén jelenleg csak a coffe lake (8. generációban érdemes gondolkodni).
    Az i5 8400 6/6-os alap gyári hűtővel jön. Játékban erősebb, mint az r5 1. generációja, mivel a magok izmosabbak, de nem oc-zható, viszont a turbója így is 4ghz körüli.

    Egy video gtx 1060 mellett r5 1600 vs i5 8400 - a ryzen nincs oczva, tehát full alapon megy (3,2 ghz)
    https://www.youtube.com/watch?v=vPCFxqsSbfU

    A játék címektől függően ez kb. 5-15% fps előnyt ad az i5-nek. Változik a képlet azonban, ha a ryzent oczod (a stock coolerral lazán kimegy a 3,7 ghz minden magon erőlködés nélkül). Kb. ugyanez a képlet a 1070-el is.

    Annyi még, hogy az i5 erősebb magjai különösen low beállítások mellett tudnak elhúzni. Ultra és highon többnyire fej fej mellett mennek (i5 azért erősebb).

    Különben ha nem 144hz-s monitorral nyomod, igazából teljesen mindegy, mert 60 fps felett semmit nem veszel észre.

    Ha nem csak játék lesz a cél, hanem content creation, akkor a ryzen egyértelműen jobb a több szál miatt.
    Jövőtállóságról még nehéz beszélni, de a több szál miatt a ryzenben nyilván van extra potenciál, az am4 platformnak az amd több évet ígért, míg a coffe után nem nagyon lesz upgrade pat, max coffe i7re.

    i5 8400 - 8600k + 1070
    https://www.youtube.com/watch?v=ob-N9n0SvvI

    Ár érték arányban én a ryzen 2-re mennék rá, de mind jó lsz játszani.

Új hozzászólás Aktív témák