Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz pc-csiga1 #59033 üzenetére

    Szia!

    Vicces, de rossz a sorrended. Előbb a proci, és utána egy alaplap alá.
    Alapvetően túl sok választási lehetőséget nem hagysz. Így keret nélkül i7 4790K-t ajánlok.

    Mivel jó drága Z-s alaplapokat néztél ki, így célszerű K-s procit beletenni.. amiből viszont csak 2 darab van. i5 4690k és i7 4790k. Egy ilyen alaplapba viccesen néz ki egy i5.

    Szóval igazából mi is a kérdés? :U

    Én nem tartom jó ötletnek a 8gb ramot 1 darabban. Így elesel a ram sávszélességed felétől.. ami az egész rendszerre komoly negatív hatással van.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz pc-csiga1 #59033 üzenetére

    Hi!
    Csak "Z"-s deszka tuning nélkül :DDD ... és arra a tápra akarod rábízni!? :N

    Bazinga!

  • Mark023

    tag

    válasz pc-csiga1 #59036 üzenetére

    Tehát. Ha ennyire széles körben akarod használni azt a gépet, akkor kb 300000 Ft-ig is felmehetsz és mire ha te ezt felépíted, már +3 generáció fog kijönni. Igen processzor kezdünk, azt kell előbb eldönteni, aztán majd az alaplapot. Mivel drága lapot veszel igazuk van a többieknek, hogy legalább K- jelzésű azaz tuningra való cpu menjen bele. Írásodban véltem felfedezni, hogy inkább képszerkesztés, grafika és videóvágás amire inkább használnád. Pontosítsunk egy kicsit. Mennyi lenne rá a tőke? És csak kifejezetten Intel vonalán gondolkoznál e? Meglehet drágább is lenne az az intel konfi.

    Jah!!! Azt a tápegységet már felejtsd el.

    Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

  • Picturemaker

    őstag

    válasz pc-csiga1 #59037 üzenetére

    Üdv!

    Feleslegesen drága lapot veszel, ezért nem marad pénzed normális tápegységre? Ezt nem gondolhatod komolyan!
    A használati céloknál felsorolt dolgok közül sok igen memóriaigényes, "szereti" a sok és gyors memóriát. Szerintem egy munkagépbe alap a 2x8GB.
    Szerintem adj meg egy max összeget, amit rá tudsz szánni, szedd össze pontokba a felhasználási területeket és biztosan fognak ajánlani egy komplett rendszert, amit ha összeraksz (vagy inkább rakatsz), akkor nem lesz gondod vele.

    A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

  • gtamate2

    veterán

    válasz pc-csiga1 #59037 üzenetére

    Szabj egy árhatárt magadnak, picit tájékozódj az árak szempontjából. pl: most semmi értelme ennek a felosztásnak hogy spórolni akarsz a tápon meg a ramon, de egy drága Z-s lapot veszel azért.
    Ha ilyen drága gépet építesz soha ne a tápon spórolj, nem hiszem hogy örülnél ha egy nagyobb terhelésnél kiütné az egész géped az ezer forintos táp és vehetnél új alkatrészeket.

    *Sn0w

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz pc-csiga1 #59037 üzenetére

    Szia!
    Főleg csak olvasó vagyok itt. :)
    Hát én már vagy háromszor tanácsoltam, ha nem tuningolsz ne vegyél ~50K-s lapot. De ha hajthatatlan vagy ez ügyben ... bajod nem lesz belőle. :DDD
    "mert minden alkatrész nem lesz egyből felkészülve" Sajnos a tuning kérdése nem így működik. Ha tuningrendszert építesz, vagyis ha tuningolni szeretnél, a géped összes elemének tudnia kell azt (jelen esetben "K"-s CPU). Másképp később cserélgetheted az alkatrészeket hogy képes legyél a lapod képességeit kihasznlni.
    A tápügyben meg egyet kell értsek az előttem szólókkal! Csak a lap ötvenezer forint, ha kedved van ennyi pénzt kockára tenni egy viszonylag megbízhatatlan táp miatt. Hát ez finoman szólva felelőtlenség. A baj, akár az első bekapcsoláskor is bekövetkezhet (és még ha a tápodra van is gari, az pl. a szétégetett lapodra nem fog vonatkozni), de lehet gond nélkül működne évekig.
    Ne kövesd el a sokak által elkövetett hibát, hogy a tápon spórol. Sok esetben jóval többe kerül, jobb esetben instabil rendszerrel dolgozhatsz.
    Szóval ha javasolhatom, a meglévő keretedből építs egy kiegyensúlyozott vasat. Ne egy csúcshardvereket, és kukába valókat vegyesen. :)
    Egy normális ház, egy megbízható táp, egy jól felszerelt deszka és a belevaló CPU, SSD (nem muszáj M.2, a SATA3-as is jóval gyorsabb mint egy HDD), egy nagy HDD az adatoknak .....
    Máris meghaladtuk a kereted .... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz pc-csiga1 #59037 üzenetére

    A lényegre nem válaszoltan. :B
    A kerettől függ melyiket venném. Nem sok választásod van, 2db 4szálon dolgozó "K"-s I5 van, és 2db 8szálon dolgozó I7.
    Már a Devil's Canyon processzorok közül választanék, ami kemény 2darabra szűkíti a lehetőségeid:
    Intel Core i5-4690K
    Intel Core i7-4790K
    Szerintem a ~30K-s árkülönbség segít dönteni. :DDD

    Bazinga!

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz pc-csiga1 #59036 üzenetére

    Hát ez a házépítős dolog se állja meg a helyét.. :)

    Ugyebár előbb megtervezzük az épületet majd a méretétől, terhelésétől és talajtípustól függően megtervezzük az alapot.. Csak a kivitelezést kezdjük az alappal.. de akkor már rég tudjuk, hogy mi lesz az alapon. ;)

    Mi az hogy Így keret nélkül? Mármint Ft? Vag yez is valami szakkifejezés?
    -Keret nélkül, mint ráfordítandó összeg nélkül.

    Egy ilyen alaplapba viccesen néz ki egy i5. Öööö, ezt nem értem. Remélem nem úgy gondold, mint tehénen a gatyát. Kifejtenéd, kérlek!
    -Azért néz ki viccesen egy ilyen lapban az i5 mert a sebességre semmilyen befolyással nem rendelkező alaplap drágább mint a processzor.

    Hogy van ez? Ha 2 x 4Gb-ot veszek bele, és berakom 2db DIMM-be akkor ki van használva a sáv (apropó, ez milyen sáv?) Ha pedig 1 x8 Gb, akkor csak fele?
    -Ez kérlek úgy működik, hogy a ram foglalatok egyenként 64 biten csatlakoznak a memóriavezérlőhöz.(single chanel) viszont ha a memória és a vezérlő is tudja akkor képes arra, hogy egyszerre 2 csatornát (dual chanel) használjon.. tehát lényegében 128 bites legyen a memória elérésed. Ez lényegében dupla akkora sebességet ad mint a single chanel.

    Ahogy így olvasgatva a dolgokat.. A Te esetedben egyenesen pénzkidobásnak/ló túloldalára esésnek tartom ezeket az alaplapokat. Nem látom, hogy milyen speciális igényed van ami miatt egy 20-25 ezres H97-es lap ne lenne tökéletes. Az M.2 azon kívül, jól néz ki hogy az alaplapra kell pattintani, többlet pénzt nem ér. A mai SSD-k még a SATA 3.0 sebességének a felét se tudják kihasználni.
    SATA.. Mire nem elég az átlag alaplap 4-6 db Sata 3.0 csatija?
    "DI CPU, Ram disk, fan Xpert...)" Ezek pedig csak jól hangzó dolgok, amit minden UEFI bios tud.
    Pl. ez az alaplap mindent tud (M.2 leszámítva) amit az általad választott Asusok. Csak fele annyiért..

    Az általad választott lapok bőven túlmutatnak rajtad. Kemény Tuningra vannak felkészítve amit te sose fogsz.

    Mivel eddig sose tuningoltál, és nem tervezted.. és nem is tudsz így Ha szeretnél jó gépet összerakni, akkor megveszed az elérhető legjobb 1150-es CPU-t. (i7 4790) + 2*8 GB CL9-es 1600mhz-es ramot, 120< Gigás SSD-t. Ez alá beteszel egy 20-25 ezres H97-es lapot.. mellég az általad választott VGA-t és háttértárat. A spórolt pénzből pedig veszel egy normális Seasonic Platinum Fanless 400-as tápot. (mivel a Be quiet! nem gyárt tápot.. csak átcimkéz)
    És köszönöd szépen, évekig maximálisan elégedett leszel.. :)

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz pc-csiga1 #59078 üzenetére

    Az i5 <--> alaplap kérdésben pont úgy van ahogy írtam :) Hasonlattal élve, olyan lenne ez mint egy BMW X6-os egy 1.2-es szívódízellel. -ugye érezzük, hogy nem az igazi? :)

    ""mindent tud (M.2 leszámítva)" ...hát ez az! Már helyben is vagyunk."
    -Igen, de az M.2 egy jó darabig még nem tud többet adni mint a Sata 3.0 -tehát teljesen értelmetlen. (a Sata 3.0 elméleti sebessége ~750mb /s. Tudtommal a jelenleg elérhető leggyorsabb ssd-k is 520-530 mb/s -nél a legjobb M.2 -es ssd-k pedig 570mb/s-nél tetőznek) De ha olyan akkor én inkább raid 0-ba kötnék 2db. ssd-t :U

    "Az általad választott lapok bőven túlmutatnak rajtad. Kemény Tuningra vannak felkészítve amit te sose fogsz." Ez nem lett túl segítőkész. Sokkal inkább személyeskedő :(((
    -Bocsánat, hogy így hatott.. de nem annak szántam. Megjelöltem az általam fontosnak vélt szót.. ami felett átsiklottál. A víz/nitrogén hűtéses, szénné húzásra gondoltam a kemény alatt.. -De ha ez a célod, akkor ugyan csak az i7 4790k a befutó.. hisz minek húzni olyat aminél gyárilag is van jelentősen jobb? ;)

    "Szerencsére nem vagyunk egyformák csak Isten országában"
    -Bocsánat, de nekem oda nincs vízumom.. és nem is tervezem az igénylését. Soha. :B

    Az én véleményem meghallgattad. Úgy gondolom, hogy kellőképpen jártas vagy a témában ahhoz, hogy ne a levegőbe beszéljek. Az már a te dolgod, hogy a kapott tanáccsal mit kezdesz :) Nekem nem lesz se jobb se rosszabb. (igazából a ramot leszámítva olyan gépet ajánlottam neked mint amiről írom ezen sorokat :U )

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Winchester95

    őstag

    válasz pc-csiga1 #59085 üzenetére

    Sziasztok!
    Adott egy gep amit le szeretnek cserelni. Hd ready tv n hasznalnam filmezesre netezesre es neha neha jatekra (nem uj mai stb...) mostwanted regi gta san stb..
    Bar azert a legjobbat akarom kihozni belolle tehat:
    Asrock 478 as lap
    p4 3ghz
    7800gs 256mb (ezt mar eladtam)
    Egy olyan e8400 szintet szeretnek egy ehhez hasonlo vga tudassal.
    Lenyeg hogy ezert ennel jobbat szeretnek.
    Eladott alkatreszekkel egyutt kb 25ezer.
    Integralt vga ra gondoltam ami hdmi s vagy ha dsub/vga bemeneten atmegy a 720p szepen akkor olyat.
    szoval egy fm2 es lapra gondoltam ami pcx en a legolcsobb kb 10ezer. 5ezerert ddr3 ram 2gb ph rol.
    10ert meg v.milyen procira gondoltam de pontos elkepzelesem nincs...vagy maradjak 775 nel?
    Lenyeg hogy 25ezerbol kijojjon es minel erosebb legyen a gep. Tapom van hozza eleg combos regi gepbol szoval az nem problema.:)
    Elnezest az ekezetekert.

Új hozzászólás Aktív témák