Hirdetés

  • Egyre izgalmasabb a CMF Phone hátlapja

    ma Az új előzetes cserélhető hátlapot sejtet, de valószínűleg csak a dizájnon módosíthatunk, az akkumulátorhoz nem valószínű, hogy hozzáférünk.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz mert_csokis #96453 üzenetére

    Ja, gyorsabb ram-ból nyilván csak akkor profitálsz, ha a ram a bottleneck a rendszerben...
    Amúgy én is egy hasonló rendszeren játszottam még két éve (i7 8700, 2x8GB 3000-es ram egy bányász H310-es lapban, tehát 2666-on futottak), 1440p-ben.
    A játékos gépem 3700X-re lett upgradelve tavaly tavasszal, CL16 3400-on fut a jelenlegi ram kitem. A legtöbb játékban kb. semmi pluszt nem hozott a gyorsabb ram (a proci sem sokat egyelőre, de 1440p-n ez nem meglepő)...
    Most hogy elkezdtek kicsit esni a VGA árak, kerül bele ősszel egy 6800 XT az 5700 XT helyére, megnézzük mennyire izzad majd a proci egy 2x ilyen erős VGA mellett...de nem hiszem, hogy sok játékban lesz bottleneck...talán 3-4 olyan címet láttam tesztekben, ahol egy 3700X nem tudott teljesen kihajtani egy 3080/6800 XT kaliberű kártyát 1440p-ben, és azok egyike sem érdekel.
    Valamirevaló játékokban meg egyébként is van resolution scaling vagy valami hasonló opció, azt kicsit feljebb húzva eliminálható a proci limit.

Új hozzászólás Aktív témák