Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csucsbicep

    nagyúr

    válasz csucsbicep #93424 üzenetére

    Igazából képben vagyok a dolgokkal, gyakorlatilag a 3600XT vagy az i5 10600K is kiszolgálna, nem beszélve az i7 10700-ról. Ami kicsit jobban zabál erőforrást az a hyper-v vm-ok, de ott is csak tesztkörnyezetet hozok létre teszt vagy tanulás jelleggel. Emellett sok alkalmazást használok egyszerre és sok browser van megnyitva sok tabbal. Ezekhez inkább több memória kell, ezért is bővítek 32GB-ra.

    Játék hétvégén van, amikor van rá lehetőség. Akkor AC szériák mennek, illetve RDR2-t most kezdtem el. 75Hz a cél.

    Különösebb okom nincs váltani, hogy kevés lenne a teljesítmény a ram mennyiségét leszámítva, egyszerűen nálam ez bevett szokás, hogy évente upgrade van. Hobbi.

    Az intel felé húz a szívem, de abba csak egy új gen jön, ha tudom 8/16-os csúcs cpuval a jelenlegi 10/20-al szemben. Az, hogy kazán és sokat fogyaszt nem érdekel, sőt kihívást látok benne :). A Ryzenben pont egy a nagy hőtehetetlenség, ami zavar, de ez az én hülyeségem :).

    AM4-ben több potenciál van nézve a Zen2/Zen3 palettát. Nem tudom pontosan, de lehet még egy köv gen is jön bele. :)

Új hozzászólás Aktív témák