Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuree91

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    közeljövőben (június)

    (2) A gépre szánt összeg forintban?

    +-300.000 körül, de ha olcsóbb sem baj.

    (3) Felhasználás?

    Irodai programok, ritkán játék, fotószerkesztés, hobbi filmvágás.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    Régi laptopom 15.6" viszont hajlandó vagyok lejjebb menni méretben. 13+, 14" között nagy a differenciál..? :U IPS, bár ha szép a kép mind1. :DDD

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Nem sokszor, de nem akarok több kilót cipelni.

    (7) Operációs rendszer? Win10-el használnám.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    SSD, 256 GB sztem legyen, RAM 8 v. 16 GB. Nem kell optikai meghajtó.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    Fém, könnyű, szép ház. Igazából ennél az árnál már Macbook is szóba jöhet (tartok attól a 1,6-os procitól az Air-nél), de eddig Asus Zenbook ami megfogott. Minden egyéb ötletre nyitott vagyok! :K

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

    Új.

    [ Szerkesztve ]

    Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

  • Gyuree91

    tag

    válasz India #130420 üzenetére

    Nem rossz, sőt elég bika!

    Valahogy óckodom a használttól, és negyed millát kifizetni egy használtért, attól függetlenül, hogy combos hardver tényleg! :K

    Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

  • Gyuree91

    tag

    Srácok segítsetek! ;]

    Notesz vásárlás előtt állok, mint pár poszttal feljebb körvonalaztam is. Rájöttem, hogy ami felkeltette a figyelmem az nem más, mint az 'ultrabook' kategória! Igényes megjelenés, világítós bill, fémház, szép kijelző, jó hardver, könnyű súly.. (drága ár) :U

    Már csak a konkrét gép megtalálása a feladat ezeknek a kritériumoknak megfelelve. Napok óta kutakodom a neten (tesztoldalak, webáruházak, youtube stb.).

    Azt vettem észre, hogy az ultrabook-ok döntő többsége (~95%-a) az 13", alig találni 15"-os verziót, ami van az meg több mint félmillánál kezdődik... (Javítsatok ki ha tévedek..)

    Na már most ha ennyire 13 col-t kapni csak, próbálok megbarátkozni a ténnyel, viszont 300 ezer körül jönnék így is-úgy is ki akár melyik gyártót nézem. (Ha tudtok jót 300 alatt segítsetek benne, csak új jöhet szóba!)

    Szóval elgondolkodtam, hogy itt már Apple Macbook Pro is szóba jöhet kb 50ezer plusz kiadás a többi pl. Asus ultrabook-okkal szemben.

    Összegezve:
    - Segítsetek megvilágosodni 13" és 15"-nál mi a helyzet az ultrabookoknál. (Kell ez nekem?)
    - Pro-kontra vélemény pl. Asus - Apple között.
    - Bármi egyéb ötlet, Ti hogy döntenétek! :DDD

    Köszönöm előre is a válaszaitokat.

    Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

Új hozzászólás Aktív témák