Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mddx28

    csendes tag

    Üdv!

    2 laptopot szeretnék vásárolni (szülőknek 1-1)
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100 ezer forint /gép
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    A leginkább erőforrás igényes felhasználás amit a gépeknek bírnia kell:
    Webes játékok amik böngészőben futnak és eszik a RAMot mint az állat, miközben kiterjesztett módban a géphez csatlakoztatott második kijelzőn FullHD film megy. Valamint 10-20 ablak me van nyitva Chrome-ban.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nincsen szükség dedikált VGAra, olyan jellegű játékra nem lesz igény.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    1366x768 vagy magasabb, matt előny de nem követelmény -- panel típusát illetően, ami az árba belefér
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Házon belül lesz hordozva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Semmi
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó
    SSD, (ha nem fér bele bővítem) 8Gb (ha nem fér bele bővítem), nem szükséges, bár gyanítom, hogy lesz benne.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt.

    Extra: Angliából szeretnék a hazautamon 2 olyan gépet vinni a szüleimnek, amik a (3)as pontban leírtakat a következő 5 évben stabilan kiszolgálják. Üzleti kategóriás használt 1-2 éves gépekre gondoltam, erős CPU, 8-16Gb RAM, 240Gb SSD.

    Köszönöm előre is a tanácsokat.

Új hozzászólás Aktív témák