Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • undercover

    senior tag

    Nos én is noti vásárlás előtt állok, elég kemény feltételeim vannak :D

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 hónapon belül, reménykedek benne, hogy iskolakezdés miatt + új generáció lesz nagyobb akció.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350-400k Tudom jelenleg nem reális a céljaimhoz, de akciót a népnek :D

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Only játékok.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    720p-vel sincs bajom, de jó lenne azért az 1080p ha lehetséges, minimum medium-high noti legyen ha az ultra nem is megy. High-on jó lenne a minimum 60fps ha csak 720p-ben akkor úgy, de minden új címben akár. BF1, Forza Horizon 3, Batman Arkham Knight.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    IPS+matt ha lehetséges.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem lesz hordozva.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    1tb hdd, ssd nem feltétlen de előny akkor minimum annyi, hogy a rendszer ráférjen.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Semmi különleges. Jó hűtése legyen, megbízható és szépen nézzen ki.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Szerintem pont azt a rést keressem a piacon ami nem létezik. GTX960M túl gyenge, GTX965M-el nem nagyon láttam itthon, GTX970M túl drága, GTX980M jöhetne csak szóba, ha a játék igényeimet +árat nézzük a leírás alapján szerintem. Abból a ASUS ROG G751JY jöhetne szóba, ha kapna egy masszív -20%-os akciót. Az új notik meg egyszerűen túl drágák lesznek a pascal chipekkel. Nekem mindenképpen egy medium-high noti kell nem fogok venni 300k-ért egy low-medium notit és nem fogok kiadni fél milliót sem egy notiért. Nah kíváncsi vagyok erre mit mondtok :D

    LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

Új hozzászólás Aktív témák