Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok. 2 munkatársam keres NAS-t, az alábbi feladatokra.Tudnátok segíteni, milyet érdemes venni?

    1. ügyfél

    Átlagfelhasználó, aki torrentezni szeretne és a TV-n a filmeket lejátszani. Max 1080p, de inkább 720p (Filmek, gyereknek mese, stb)
    Sajnos neki egy jobb routert is kell venni, mert a mostani nem túl acélos, de azt már intézem.

    Igényei:
    - 1 vagy 2 lemezes NAS
    - Családi fotók, képeket tárolna
    - telefon adatainak szinkronizálása
    - Max 1080p, de inkább 720p-s filmeket szedne le torrentezni.
    - Képek / adatok megosztása másokkal
    - MacOS támogatottság( iMac/Macbook-ja van): Igaz itt mindent böngészőben nyitsz meg, viszont ha van gyári alkalmazsása , mely egyszerűbb akkor jól jön neki, mint átlag felhasználó
    - Ár: max 60k
    Amiket néztem/ajánlotatok eddig (Csak Synology-ot néztem) :
    1. DS118 : CPU-ban sokkal jobb mint a 2. helyezett, hosszútávon ez ajánlott, hátránya hogy csak 1 lemez fér el benne
    2. DS218j vagy DS119j: 1/2 lemezes, CPU-ban nem a legerősebb, de célnak szerintem ez is jó lenne.

    Ezenkívül van más amit ajánlotok? (Csak jó szoftvertámogatásos Synology/Asustor/QNAP jöhet szóba)

    2. ügyfél:
    Átlag felhasználó, aki külföldi költözés miatt venne NAS-t, adattárolásra, film nézésre.
    NAS itthon lenne Magyarországon, kintről ide torrentezne, és kinti TV-n nézné a filmeket.

    Igényei:
    - 1 vagy 2 lemezes NAS
    - Max 1080p/720p filmek letöltése, megnézése gépen
    - Telefon adatok szinkronizálása
    - Képek /adatok megosztása másokkal
    - Ár: 110k

    Neki mivel a NAS nem itt lesz és streamelni fog ezért Intel CPU-s NAS-t néztem:
    1. DS218 + :
    2. DS218 vagy 218play :

    Mivel kintről (németből) fogja az itteni filmeket lejátszani, ezért picit másabb a felhasználási kör mint egy átlag usernek.
    500/200-as Digi nete van, izmosabb routert most vetetek vele, Filmlejátszás vagy a TV Plex szerverén lesz megvalósítva vagy egy S912-es Boxon(Android-os vagy Coreelec) rendszerrel szerelten.

    Ezenkívül van más amit ajánlotok? (Csak jó szoftvertámogatásos Synology/Asustor/QNAP jöhet szóba)

    Segítségeteket előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák