Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz fogtunder #19665 üzenetére

    A microserver kapcsán a legnagyobb bajom a korlátozott jótállás (12 hónap), illetve ha meghal benne valami, akkor javíthatatlan, illetve drága lehet a hibás alkatrész cseréje (tipikusan alaplap). Az ilo-t nem nagyon használnám ki (annyira nem vagyok benne a témában, csak felületesen tudom, hogy miről van szó).
    A legnagyobb előnye az épített megoldásnak szvsz a szabványos alkatrészek, a testreszabhatóság és a hosszú jótállás.
    Perpill. egy Zyxel NSA-320-at használok, kizárólag fájlszerverként, 2 db 3 TB-os diszkkel. Most kaptam két 4 TB-os NAS vinyót, ezeket már egy fejlettebb. menedzselhetőbb megoldásban szeretném látni (szeretnék e-mail és VPN szervert, biztonságosabb home cloud-ot stb.). Nagyon nem lenne kihajtva szerintem (vannak dedikált médialejátszók, Plex nem kell, csak Samba vagy NFS). 50K környékén (lemezek nélkül) keresem az ideális megoldást (még az is lehet, hogy a Synology háza táján kellene szétnéznem).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák