Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Egon #19661 üzenetére

    ha nem kell passzív működés, akkor szerintem nem éri meg építeni a Gen 8 helyett személy szerint, mert egy normális ház magában 10K felett van, plusz a lap, memória, táp, hamar fölé szaladsz az árának, és nem lesz benne iLO, meg a többi okos dolog.

    de amúgy háznak sok HDD-hez szerintem még mindig a Bitfenix Prodigy Fractal Node 304 a legjobb, tápból a lehető legkisebb teljesítményű jó minőségű ATX (asszem a Be Quiet-nek van 300W-os), alaplapból kérdés, hogy mekkora kraft kell, az integrált procisok mondjuk egy Plex transzkód alatt azért már izzadnak rendesen, de általános felhasználásra az új N3xxx szériás lapok jók lehetnek, minél erősebb SoC-vel. ha Xpenology van tervben, akkor az AMD lap, amit felettem írnak, nem ajánlott, mert az új 6-os nem működik túl jól AMD-vel, legalábbis legutolsó infóim szerint, ha nem akkor az is egy jó választás. ha kell a proci erős, akkor elég nagy választék van 4-6 SATA portos 1150 lapokból, a Skylake szerintem felesleges, apróról lehet bele procit vadászni. de ezzel szinte biztos, hogy a Gen 8 ára felett leszel.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák