Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Nagyon nehéz ez a monitor téma. Dell U2312HMt monitort cserélnék, a gtx 760-al együtt (ez utóbbi valahol a használt 970-1060.6gb-rx580 vonalon lenne).
    Amit szeretnék:
    - 1440p (ezt már nagyon szeretném meglépni, több facebook elfér rajta)
    - 27" környéke ehhez jónak tűnik
    - elvárás, hogy a mostaninál ne legyen rosszabb / rondább a képe (szubjkektíven - használatra, élményre)
    - magasság állíthatóság előny, azt tapasztalom sok monitor kicsit alacsony defaultban. A dell maxra fel van emelve. Tehetek cipősdobozt alá ha muszáj...

    Amire használom kb:
    50% netezés, irodai munka jellegű stb
    30% film, youtube (van tv-m nem elsődleges funkció de sokszor lustaságból nem rakom ki ha egyedül nézem)
    20% játék (mikor mi: diablo 3, civ 6, xcom 2, de néha wolfenstein, doom, vagy akár wow, eve online. elég casual szinten)

    Nézegettem géjmer dolgokat, a sok HZ meg a g-syn / freesync mind jól hangzik, de nagy a felára és nem biztos, hogy kell. Jelenleg szerintem nem a 60fps / hz limit zavar, hanem ha mondjuk 20 van és szaggat.
    Az eldöntendő, hogy egy ilyen olcsóbb TN gémer cucc vagy a klasszikus, mondjuk dell vagy ekvivalens 60hz-es IPS?

    Reálisan felmerült az ag271qg is mint max lehetőség, nem zárkózom el és kiköhögöm ha "muszáj" és amint tudok upgradelek vga-t később és lehet, hogy megéri sok év távlatában, de a jelenlegi tapasztalatok és igényszint mellett lehet, hogy tökéletesen elégedett lennék valamelyik kompromisszumos megoldással. Ha maradok az Ips vonalon akkor nagy meglepetés nem érhet.
    Vélemény? Van aktuális "best buy" toplista mint az a januári? :) megköszönnék úgy szakértői, mint felhasználói objektív / szubjektív véleményt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ha valaki ilyesmiben gondolkozik, hát egy szubjektív, laikus vélemény. Akit nem érdekel ugorjon. Ha nem egészen ontopic is gondoltam megosztom, mivel olvasgattam itt is elég sokat mire választottam.
    Alapos vajúdás után egy Dell u2312hm-et cseréltem Aoc ag322qcx-re. Kicsit aggódtam a panel miatt, de szerettem volna egy "rendes" monitort és hát papíron ár / érték arányban ez jól mutatott, így overall tudásban. Azt kell mondjam, feleslegesen aggódtam. Igaz csak átlag felhasználó vagyok, de nem nagyon látok különbséget. Lehet, hogy extrém oldalról fakóbb, meg mintha kicsit valahogy más lenne a karaktere azt érzem, de effektív kifogásolnivalót nem találtam benne a kép szempontjából, mármint színben vagy egyéb paraméterben játékok, filmek, stb tekintetében. A lelki békém kedvéért persze pixelhibamentes meg kalibrált.
    Egymás mellé nem tettem a kettőt, az úgyis felesleges lenne. Egyébként vicces de a Dell-en semmi pixelhiba nincs 5 év után, most néztem meg leszerelés előtt. Jól szolgált, megy unokaöcsémnek...
    Röhej de a legjobb benne a méret, mondják, hogy a méret mennyit számít és tapasztaltam többször mégis meglepett. Mintha karácsony lenne úgy érzem magam. Az extra felbontás meg nagyon kényelmes, hogy több minden elfér egyszerre. (ok, captain obvious, de tényleg)
    A méret vs felbontás, ezen sokat gondolkoztam 27 vs 32", egy hajszálnyit pixelesnek érzem a betűket, szerintem megszokom. Jobb az immersion (mi a fene magyarul) a méret miatt, meg az apróbetűket jobban látom, pl ha még valaha indítok rajta eve onlinet :) esetleg az asztalom lehetne 10-20 cm-el mélyebb.
    Nincsen hozzá rendes videokártyám, ha szerencsém lesz akkor nyárig jó lenne beszerezni egy vega56-ot, de minimum egy 8gb rx580-at, ha meg pechem lesz akkor jövő ilyenkor is aranyláz lesz és a régi marad. Szerencsére perpill régebbi dolgokkal játszom (tudom, akkor minek ilyen drága monitor, csak, mert régen szerettem volna és most volt anyagi lehetőség rá. A diablo 2 meg az xcom2 is jól néz ki rajta, hát még a facebook meg a hd pr0n full screenen).
    A távirányítóját a kezembe vettem, megnyomtam valami gombot és egyből valami ordas csúf képbeállítás presetet töltött be úgy, hogy rögtön ment is a dobozába (a menü elérhető gombról is a monitor alján szóval az eszköz teljesen felesleges vakítás). A ledes világítás meg kikapcsolható. Jó masszív a talpa, erősebb a dellnél, pedig kínai minőséggel kapcsolatban nagyon szkeptikus vagyok (dolgozom velük) de rendesen megcsinálták.
    Szóval nem tudok nyilatkozni a 144hz-ről meg freesyncről de ha feltételezhetően működik akkor nem jártam rosszul mert egyébként korrekt.
    Szóval szerintem vegyetek jó nagy monitort mert jó lesz...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Franklin #86467 üzenetére

    jelenleg 760 gtx-em van így azért nem tudok arról sem érdemit mondani, csak a méret / felbontás / szín stb volt egyelőre próbálva

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Yodamest #86507 üzenetére

    Na az lehet, hogy túl nagy lenne, néha az asztalra könyökölök de most ezt nem tehetem mert 30cm-ről ez már nem jó. :) asztalt kell cseréljek kicsit mélyebbre, vagy valami falikonzolos vagy másmilyen megoldással odébb tegyem kb 10, vagy 20 cm-t.
    Gondolkoztam sok megoldáson pl alapból IPS-t akartam, de ez az adaptive sync féleség kicsit izgatta a fantáziám (nem mintha olyan nagy fps-es lennék), nem a 144hz miatt hanem amúgy, aztán overall valahogy ez a monitor volt featureban és árban jól pozicionálva.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Hali, második monitort keresek, pl filmnézésre (netflix) amíg egyéb megy a nagy monitoron. A régi emlékeim alapján egy P2417H jónak tűnik, ennek egy korai változatát használtam pár évig, azt hiszem a 12-est. 24-nél nagyobb nem fér el tuti az asztalon, így is necces. Jó ha lehet forgatni függőlegesre, esetleg böngészés, dokumentum olvasás ilyesmire.
    Ez jó lesz, vagy milyen hasonló a best buy jelenleg? Nem feltétlen aktuális akcióhoz kötött érdekel, Németországban veszem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz katokacaj #124817 üzenetére

    Erről eszembe jutott amikor megszabadultam a 21" Sun crt monitoromtól. 2009, még megtaláltam a hirdetést. Sokáig nem volt olyan szép képű monitorom, de nem volt jó költözni vele, 3. emeletről 3. emeletre. :(
    Ehhez képest egy lcd-t fél kézben el lehet vinni :D a 32 colos monitorom volt az első régóta aminek már súlya is volt.
    Elmélkedem a 42 colos lg c2-n de ahhoz a 160 x 80cm asztalom kicsi, mivel van rajta egy pár hangszóró és egy 24"-os monitor is. Kell nagyobb lakás, de arra sajnos nincs budget... talán soha nem is lesz...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz katokacaj #124835 üzenetére

    Fene tudja, a 32 colos 1440p darabosnak tűnik, de a szemem határozottan romlik, a notebookot már nem látom rendesen. Ideálisan talán 36 colos 4k monitort választanék, de olyan még kevesebb van. A 42 colt az adja ki, hogy az is közel 10-el több ppi mint a mostani monitorom.
    A 32 col nem tűnik nagynak egyáltalán. Szerintem 42-höz sem kell tekergessem a fejem különösebben arról a 80 centiről, de ki tudja. Még várok picit vele.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Pano #124944 üzenetére

    Az a kombó nekem fura, én 32 colos 1440p-t használok, ez túl nagy, látom a subpixeleket rendesen de azt gondolom 27 colon a 1440p, 32-n meg a 4k már jó kell legyen. Aztán lehet tévedek, nem árt megnézni élőben. Az a bajom monitorokat browsolgatok, de a közelemben nincs ahol megnézni. :(

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz horvathpeter #124968 üzenetére

    Én nem értek hozzá nem akarok trollkodni, de én mondtam szerintem...
    Látni kellene valahogy ha lehet, de nekem túl nagy a 32 colos 1440p. Ha most vennék 27 colban vettem volna. Pedig nem tökéletes a szemem, már kellene olvasószemüveg. De ezen a távolságon nem tűnik különösen élesnek, legalábbis pl fehéren látom az r-g-b pici pöttyöket. Ez nem tudom méretfüggő-e vagy mitől (ez egy 4.5 éves VA paneles monitor, de a hasonló pixelarányú, fullhd 24" ips-en is látom.. nem emlékszem évekkel ezelőtt láttam-e más monitorokon)
    Ha nem is pont ezt a monitort de ha hasonló pixelsűrűségűt tudsz megnézni, érdemes lenne...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz horvathpeter #124979 üzenetére

    A 24" 1080p kb ugyanaz mint a 32" 1440p.
    https://www.sven.de/dpi/

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Tibiajax #125050 üzenetére

    Azért érdemes ezeket megnézni és nem fórumból eldönteni,mert 4.5 éve van va monitorom, most olvasok először róla, nem sikerül beazonosítsam, amit videókon látok olyat sosem láttam. Vagy szar a szemem és nem látom a nagy elsötétedést, vagy a mellette levő ips is produkálja és hozzászoktam, nem tudom eldönteni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Tibiajax #125089 üzenetére

    Én azt gondolom tájékozódni érdemes, de neten is van sok szakértő önjelölt aki olyan buzzwördökre, mondatokra veri ki és szajkózza aminek a gyakorlatban nem is biztos, hogy van bármi jelentősége. Egy csomó minden az is lehet, hogy technikailag igaz, mégsem számít adott helyzetben, felhasználásra, embernek. Egész sokat lehet menni felfelé, jobbat kapni többért, a nehézség kitalálni mi az a minimum pénz amiért megkapom azt amivel elégdett leszek. Ezért nem szeretem az olyan ajánló topicocat sem ahol azt kérdezik mennyit akarsz elkölteni, hát bakker ha lehet ingyen az lenne a legjobb, csak szeretném megérteni mi az amit egy vállalható középútnak tartanak többen is, adott pénzekért mit kaphatok és mi azok a szintek között a különbség, amúgy meg elkerülni az ismerten szar buktákat pl rossz ár / érték arányú, vagy eleve rosszul sikerült termék. Amíg az ember nem teszik 1 hétig egymás mellé a termékeket úgysem fog teljesen informált döntést hozni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Tibiajax #125119 üzenetére

    Én annó egy dell U-t váltottam az Aoc VA panelesre és a refresh is egyből tetszett (csak ha figyelem akkor látom a 60 és 144 hz közti különbséget, de látszik és jó folyamatosabb mozgás desktopon is), plusz eskü nekem nem csak kontraszt de színei is jobban tetszettek, de lehet csak a kontraszt miatt élesebbnek tűnt. Én mivel olyan 5 évente váltok monitort mindig látni szoktam az ugrást, egyetlen egyszer fájt amikor a Sun crt-ről váltottam egy Samsung 2243bw lcd-re (valamikor 2008 körül, ez egy olcsó és igen primitív monitor volt).

    Nem tudom milyen ez a monitor de szerintem használod 1 hétig és visszarakod a régit látni fogod. De akár állítsd be mindkettőt, hasznos az ha van hely :) játék közben tud menni youtube fél szemmel, vagy valami.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #125007 üzenetére

    Nem sok 32 colos monitorról van szó a topicban. Én is ezeket nézem fél szemmel, nekem az M32U maradt meg mint elég egyértelmű klisé ez az ár környékén. Tudom ez kicsit drágább mint amiket néztél, de annyival jobbnak is tűnik.
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m32u
    Youtubeon a Hardware Unboxednek van sok monitor reviewja, még ilyen év végi tier lista is volt a tavaly, érdemes belelapozni.

    Igazából én 5k2k monitort szeretnék, kb 40 col méretben, de abból még nincs rendes :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Biga123 #125408 üzenetére

    Jelezd nekik, hogy ez nem oké, adj lehetőséget mondják ők is el a sztorijukat, majd írd meg google reviewban azt is beleértve mit mondtak ők, mi volt a végeredmény. Ennél többet...
    nekem annó szóltak, hogy pixelhibás a monitor amit rendeltem, kell várjak kicsit amíg mégegyet szereznek és bontanak. Úgy tűnik időt spóroltak nekem aminek örültem. Most lehet feltételezni, hogy csak valami bonyolult átverés volt a dolog de nem volt okom rá.
    Ha valami gáz van az ember jelezze és adja meg a javítás esélyét, másrészről ha rendben van annak is örüljünk és értékeljük. Sajnálom a tapasztalatod, de az is az érzésem, mindig van olyan ember (most nem erre a helyzetre mondom de nagyon magyar dolognak tűnik) akinek a szar is ízetlen és sosem elég jó semmi. Tudom mindenre van példa, de általában véve nem annyira rossz a magyar szolgáltatási szint, de legalábbis a budapesti. Ha sok a negatív eset akkor remélhetőleg kiderül az is és akkor mindenki tanul belőle.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Banis #125476 üzenetére

    Nem tudom ki írta, hogy 1440p az 38 col, de szerintem nem, nekem 31.5 colos van és nem a legélesebb. Egyébként javaslom a következő videót és ad egy gugli spreadsheetet is hozzá az ember. Ha most vennék 1440p-t tuti inkább 27-est választanék a 31.5 helyett.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Lasersailing #126218 üzenetére

    Én ezt a videót és az alatta linkelt google táblázatot használom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák