Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AIex

    tag

    Sziasztok !

    Szeretném a segitségeteket kérni,

    Nagyszülőknek, last minute jelleggel szeretnék venni egy monitort karácsonyra, asztali géphez, 22" vagy 24" méretben,

    Másik 2 kritérium, hogy Emag-nál szeretném megvenni, mivel oda van egy kuponom, amit szeretnék felhasználni, illetve lehetőség raktáron lévő terméket kellene választanom, hogy 24.-ig meglegyen, keret 45e Ft körül húznám meg a határt, tudom, hogy ezzel a két feltétellel nagyjából el is vágtam magam, hogy a legtöbbet tudjam kihozni a "pénzemből", viszont, ha lehetséges, szeretném kikérni a véleményeteket, melyik monitort vennétek az alábbiak közül :

    Acer
    Acer IPS
    Samsung VA
    Asus IPS

    Először a legelső Acer-t néztem, azonban az olvasottak alapján, nem biztos, hogy ezzel büntetném a nagyszülőket,

    Jelenlegi favorit a VA paneles Samsung, mivel 20 éve csak Samsung TV-t vesznek, igy biztosan örülnének a márkának, bár nem feltétlen ez a legjobb a listában, sőt,

    Ti melyik modellt választanátok ? Jellemzően, az IPS panelnek szebb képe szokott lenni (bár maga a technológia, gondolom nem ebben az árkategóriában "csúcsosodik ki"). Az itteni tapasztalatok alapján, ki lehet jelenteni, hogy egyik márka megbizhatóbb a másiknál ? Vagy lutri az egész, mert mindegyik monitor belépőkat. és a márkán belül is órási a szórás megbizhatóságban ?

    Előre is köszönöm ! :R

    [ Szerkesztve ]

  • AIex

    tag

    válasz saen #127045 üzenetére

    Köszönöm !

    Az Acer-t kiejteném, a vastagabb kávák miatt, ha képminőségben elhanyagolható a különbség,

    A Samsung, és az Asus meg 50-50, mivel az Asus-ra 3 év a gari, Samsungra csak 2 év,

    Mi a tapasztalat az IPS panelekkel, mennyire megbizhatóak ? Nekem az előző céges Lenovo laptomomnál egy idő után foltos lett a kijelző, bár gondolom ez inkább egyedi eset, nem tendencia. Elmondható, hogy kényesebb bármivel, mint egy VA panel ? IPS paneles TV-kre ha jól emlékszem, szoktak panaszkodni, hogy alacsony a fényereje, ha papiron a 2 monitornak a fényereje azonos, akkor ezzel sem kell foglalkozni ?

  • AIex

    tag

    válasz saen #127048 üzenetére

    Köszönöm ismét ! :R

    @apszi
    Köszi, ez igazán jó felvetés, Samsungnál a legtöbb terméket a TMX szervizeli, és igazán jó hirük van.... Nem tudom, a monitorokat is ők intézik-e, vagy sem,

    Asus-nál a Fix direct, ott is van 1-2 negativ értékelés, de azért lényegesen jobb az értékelésük átlagban. Ez egy nagy plusz az Asus mellett. Köszi neked is a felvetést. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák