Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz benedekco #12905 üzenetére

    Koloriméterrel kalibrálnak, mely eredményez

    1., hardveres beállítás kimutatást:
    - custom színprofil módban RGB fehéregyensúly pontos értékei, nálam pl. R99 / G92 / B97
    - fényerő és kontraszt 120cd/m2-re, 6500K-re belőve (nappali fényviszonyokhoz): nálam pl. 35 / 75, tanács alapján a fényerőt max. 30%-kal célszerű csak lehúzni, tehát nálam kb. 25-re, pl. este, amikor túl vakító - de ehelyett célszerűbb inkább kislámpát használni, hogy legyen valami fényforrás és ne csak a monitor képe világítson az ember szemébe - LCD TV-hez is ezt ajánlják.

    2., egy ICC színprofilt, ami a VGA LUT-jába töltődik be (oprendszerben beállítod, hogy a kapott színprofil legyen a default)

    Azért van különbség az U2412M-emnél (fekete kávás, rev. A01) a kalibrálatlan (standard színprofil 75/30 kontraszt/fényerő és ICC nincs betöltve) és a kalibrált kép között, de valóban nem számottevő annak, aki nem látja egyiket és másikat, így nincs viszonyítási alapja sem. A kalibrálatlan Dell monitorok esetében legjobb, ha az ember így állítja be: standard színprofil, és a kontraszt / fényerő rendre 75 / 3x (x=0-5), a fényerőt vissza lehet venni 20-ra, ha túl vakító.

    Egy kis beszámoló a Dell U2412M-ről:

    Én kicsit látom fehér háttérnél a LED PWM nem túl magas frekvenciáját, ha a szemem sarkából vizslatom (25 és 35-ös fényerőnél is), de ha szemből nézem a monitort, akkor már nem "villogó" a képe full fehér háttér esetén sem, nem fárasztja a szememet. Már kb. 1 hónapja használom a monitort DVI bemeneten, teljes megelégedettséggel. A fekete homogenitása kiváló, jobb, mint a régebbi CCFL háttérvilágítású, S-IPS paneles LG LCD TV-mé volt, illetve a jelenlegi, szintén CCFL-es, AUO paneles Samsung LE-40C650 LCD TV-t is felülmúlja e tekintetben. Fehér esetén a kép szélein mintha kissé sárgásabb lenne a kép, de ez sztem az IPS panel tulajdonsága lehet.

    Inputlag valóban kiválóan alacsony, CS 1.6-ban végre újra tudok normálisan célozni és rántani (szemben a 40C650-el, játék/PC módban is kb. 30-50ms az inputlag), a panel válaszideje is kiváló (ha jól tudom, alapból 50-es értéken van az overdrive, de a FW-be nem mentem bele ezt elállítani), overshootot szabad szemmel nem látok és gyors a panel.

    Nagyon jó az ergonómiája (magasság állíthatósága, forgatás, pivot), a talp stabil, nem inog a monitor, ha meglököd az asztalt, és az USB csatlakozók is jól használhatóak az oldalán.

    Kérdezzetek, más nem jut az eszembe róla.

  • petata

    őstag

    válasz benedekco #12916 üzenetére

    Milyen cirkuszt?

    (#12919) benedekco: Ó, hogy azt...bevallom, Én sem :D
    Most a legjobb árban a Dell U2412M van :)

    (#12917) Tombi: Ilyen volt a Dell 2209wa, csak sajnos már nem kapni :N

    [ Szerkesztve ]

    I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

Új hozzászólás Aktív témák