Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolti900114

    tag

    Sziasztok!

    A következő helyzetben szeretnék tőletek segítséget kérni, előbb pár mondatban az infók, utána pedig az igények.

    Két Thinkpadem volt most egymás után, mindkettőt használtan vettem, sokat mentek, nagyon szerettem. A T400-zal nem igazán volt gondom, aztán T430-ra váltottam. Sajnos a zsanérja megadta magát, kicseréltem, egy évet bírt, megint szétment, és sajnos a műanyagokat is megviselte a dolog. Nem tudom, ez típusbetegség-e, vagy csak egyedi eset lehetett, mindenesetre az alábbiak szerint keresnék helyette valamit.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában.

    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    50-70 ezernél többet nem tudok rászánni, de mentenék át alkatrészeket a mostani gépemből.

    (3) Felhasználás?
    Irodai programok, Photoshop, egy-egy rövidebb HD-videó megvágása, nem agyoneffektezve. Gyakran van nyitva egyszerre sok netablak.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Max. ezeréves Football Manager, így ez nem tényező.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13-14 coll körül, HD felbontás. A mattot jobban szerettem, de igazából ez mindegy.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Viszonylag sokat hordozom, használnám is utazás közben, így jó, ha bírja az akksi, de nyilván nem várok el 4-5 órát.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Jó üresen, de Win7-et vagy Win10-et lehessen rajta problémamentesen futtatni.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Az SSD-t és HDD-t átraknám a Thinkpadből, így ez annyira nem lényeges. 8 GB RAM-ot szeretnék. Optikai meghajtó nem kell, a helyére szánnám a HDD-t.

    Lényegében ennyi. Szeretnék fizikailag, összeszerelés és strapabíróság szempontjából tartós gépet. Egyébként a Thinkpad amíg jó volt, minden szempontból tökéletesen megfelelt nekem.

    Előre is nagyon köszönöm, ha ajánlotok valamit! :R

Új hozzászólás Aktív témák