Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz ADAM1337 #91399 üzenetére

    Nem értem a kérdést. A forma a fő és legfontosabb tulajdonság, abban különböznek, így neked kell tudnod hogy melyik a jobb számodra. Nekem Lamzu mindenképpen.
    Ha az egyéb részleteket nézzük, akkor a Lamzu a legtöbb tulajdonságában jobb, de az ugye keveset számít, ha a forma nem áll kézre.

    [ Szerkesztve ]

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz 4nick8 #91402 üzenetére

    Valószínűleg ez lehet az oka, igen letisztultra sikerült volna, kár érte.

  • 4nick8

    őstag

    válasz ADAM1337 #91399 üzenetére

    Ha kibirják akkor itthon is lesz 99%-os valószínűleggel. Kb 10 nap múlva. Eur 109-ért.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ADAM1337 #91384 üzenetére

    "Nem de gondolom te se."

    Nem, de pont ezért nem temetem. Hová raknád rajta a csatlakozót, hogy jobb legyen?

    "ennyiért van jobb deal."

    Formai alternatíva viszont nincs, így ezt is kissé elhamarkodottnak érzem. Először lássuk, hogy mit mutat talajon.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • ADAM1337

    nagyúr

    válasz Synthwave #91406 üzenetére

    Előlre minimalizálva ahogy a többi gyártó is teszi, mivel nincs az az ember aki középen nyomja a 2 gomb között a click-eket.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91389 üzenetére

    Ja, hogy Basilisk X HyperSpeed. Azért néztem, hogy milyen wireless Vipert vettél annyiért. A HyperSpeedet direkt nem soroltam a Basiliskek között, mert bőven akadhatnak vele QC gondok, így nem egy makulátlan hírű cumó; nem véletlenül olyan olcsó. Remélhetőleg nem küzdet majd meg idő előtt.

    "Ja igen, a "ilyen fura egér nincs is mint a Giga, hát ez egy pici piaci rés" jellegű írásokra: bescannelném szerintem 3 helyen kéne egy picit simítani és ez konkrétan a Giga 6880 formája. Ennyit erről."

    :U

    Ennyi erővel az, ami nem töpszli és van hüvelykujjtámasza, az olyan. Amit félig újra kell rajzolni, azt nem nevezném annak; szerintem más felbontásban értelmezzük ezt a formai dolgot, de akkor örülni kell, hogy a Pro Click, mint az elsők közti ajánlások egyike, "olyan", nem?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91407) ADAM1137:



    Nem úgy néz ki, mint amire oldalra került volna, ha rendesen elfér elöl. Szerintem egy olyan logikus elrendezésen, mint ami ennél a részegységnél alapértelmezett a piacon, nem fog variálni a gyártó csak azért, hogy a terméke más legyen. Xtrfy-nál legalábbis tudtommal nem nagyon vannak almaszedő akoliták. ;]

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Zaied #91397 üzenetére

    Ahhoz speckó pad kéne, akkor meg a kecske is éhezik, meg a káposzta is elfogyott.

    Ha már nagyon egyszerűsíteni akarjuk (pedig látatlanban még fölösleges imo), akkor inkább egy dokkoló, amibe beleállítod, mikor nem vagy a gép előtt.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91399) ADAM1337: Nekem biztosan legalább kétszer annyira kéne. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Csandi

    őstag

    válasz Tikakukac #91396 üzenetére

    Vagy csak számodra nem jó a fingertip grip, vagy nem tudod rendesen fingertipben fogni az egeret, amire a Pro Click Mini a legalkalmasabb. Nyilvan nem teli tenyérrel állunk rá egy akkora egérre. Nekem pl. Pont a kisebbek jönnek be jóideje pedig átlagos méretű kezem van, csak megfelelően fogom. Nagy mozgás karral, kicsi igazitás csukló és micro adjust ujjakkal

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #91409 üzenetére

    Jah én ilyen magsafe szintre gondoltam, nap végén rárakod egy kis platformra azt tölt. Így se dugasz/csatlakozó nem kell, se speckó egérpad.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91408 üzenetére

    Annyi pénzért igencsak ajándék. Ha baja van, akkor cső, gari vagy pénzvissza :B

    Nem kell félig újrarajzolni, nyugodtan húzd egymásba a képeket. Ember, itt van előttem mind a kettő, fogom őket, nézem, mérem, még ha nem 3D modellezés lenne az egyik hobbim azt mondanám hülye vagyok, de kétlem, hogy ennyire. Hidd el, egy színre hozod őket és max 5%-ot lapítasz meg húzol a szélén és pont ugyanaz lesz :K

    Amúgy örülök neki, mert az első és egyben kb. utolsó is volt, ami nem valami gémer botrány gyémánt áron.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csandi #91410 üzenetére

    Nincs ezzel semmi gond, 1 órát bármikor lenyomok karvalyfogásban.

    5 óra után már jönne le a falról a kereszt :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91415 üzenetére

    Ez a Razer 5G fantázianevű szenzor fut a Orochi v2-be meg azt hiszem a Mambába is, szegről végről gamer.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91418 üzenetére

    Nem a szenzor volt a gond a DA-ben sem. Hanem az "itt a piros, hol a piros?" jellegű mikrokapcsolók.
    Szenzorból ha egy dzsunka kínai kerülne bele az is elég volna. Egyszerűen nincs az a sebességgel párosított pontosság ami kellene heavy irodai munkára, de még tervezésre se. De ahogy még gémerkedő ifjú koromban volt: adj egy profinak egy golyós egeret, bármikor kifújja az orrodat a csoda vackoddal ha nem tudsz játszani. Nagy igazság, láttam CoD eredménytáblát ahol a srác infóteremből PS2-es szeméttel ült a trónon nem kicsit, pedig egy időben elég jól toltam én is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91415 üzenetére

    Látom a képeket, és van köztük különbség, nem is olyan kicsi; annyi a közös bennük, hogy egyik sem gyufás skatulya méretű, mindkettő nehéz, mindkettő szigorúan jobbbkezes, és úgy van mindkettőnek hüvelykujjtámasza, hogy az átellenes oldal lefelé szélesedik. Pont az az "5 százalékos" lapítóhúzónyomás az, ami már effektíve újrajzolás. Az elvek hasonlóak, csak a végeredmény más.

    Anno modelleztem én is 3DS Max/Softimage XSI/Zbrush vonalon, míg a képző előkészítő közben le nem nullázódott a kezem <3, de nem hinném, hogy CGI/VFX doktorátus kell a dolog megállapításához.

    "Amúgy örülök neki, mert az első és egyben kb. utolsó is volt, ami nem valami gémer botrány gyémánt áron."

    Full gaming hardver van az egérben; PixArt PAW3335, aka Razer 5G Optical, HyperSpeed wireless és az alján ott virít a PTFE. Csak máshogy van marketingelve. :))

    Egyébként ehhez a szenzorhoz mérten minden, csak nem olcsó (általánosságban véve vezetékmentes fronton ennyiért már PAW3370-et, PAW3399-et vagy HERO 16/25K-t, de lassan akár PAW3395-öt várna a jóhiszemű vásárló) ; effektíve egy picit megnyirbált, csökkentett fogyasztású PMW 3389-ként fogható fel, ami SROM-tól és lencsétől függően lehet normális (tehát kompetitív szinten is nyugodt szívvel használható) vagy anomáliákban uszó (számottevő cpi-deviáció, motion delay, LoD problémák).

    főleg, hogy csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is. A fő switch-ekről csak annyit tudok, hogy "50 millió" kattosak, ami általában Omron (50M)-eket jelent, szóval spórolós, kommersz kínai motyó, amik nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldai, de még jobb esetben is húzom a számat, ha egy ~30k körüli egérbe ilyet tesznek.

    "adj egy profinak egy golyós egeret, bármikor kifújja az orrodat a csoda vackoddal ha nem tudsz játszani."

    Ez nem jelenti azt, hogy közben a lelke mélyén nem véli egyre valószínűbbnek a technológia/tervezők felmenőinek kuponos prostituált voltát. Viszont ha tudsz, akkor te fújod ki az övét, külön a bal, és külön a jobb orrlikat. Esetleg még egy megkoronázó beöntést is felírsz neki a biztonság kedvéért, hiszen gondoskodó alkat vagy.

    A random pub krumplikat egy bizonyos szint felett rozsdás kenyérpirítóval is magzatpózba kényszeríted, Ergo a felek közt a skill különbség akkorára nőtt, hogy nincs az a hardver, ami ezt akár névleg is behozhatja, szóval nem nagy mágia/művészet a dolog. Az igen, ha a nálad gyengébbeket kb. mindig meggyakod (de minimum 90 százalékos win ratio), a veled nagyjából egy szinten lévőket többször megcsapod, mint nem, miközben a nálad jobbaknál is ki tudsz csikarni eredményt + respektet, ha odateszed magad, és mindezt konzisztensen teszed.

    Játéktól (illetve valamennyire megszokott beállításoktól is) függően bolhapiacos hardverrel ez nem igazán fog menni, jobb esetben a veled körülbelül egy halmazban lévőknél megakad a történet, ha nekik normális cuccaik vannak.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Synthwave #91420 üzenetére

    Meggajdult a böngésző, és elküldte a módosítási időkorlát határán tévelygő, nem teljesen megírt posztot, és már nem tudok belenyúlni. :W

    Szóval

    "uszó" = úszó

    "főleg, hogy csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is."

    ráadásul csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is. Egy "produktivitásra kihegyezett" modellnél több értelmét látnám a többnek, mintsem a kifejezetten gaming eszközként reklámozott típusoknál. Ez elvek szintjén pont olyan, mint a sniper gomb vagy a cpi-váltó; játékban csak fölöslegesen zavarod vele össze az izommemóriádat, de képmanipuláláshoz például hasznos segédlet.

    "szóval spórolós, kommersz kínai motyó, amik nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldai,"

    szóval spórolós, kommersz kínai motyó, ami nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldája,

    ffs

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91420 üzenetére

    Hajaj, ez már lassan művészettörténet szintig hatol. Hagyjuk. Amikor 1.5 napig rajzolok valamit, az más, mint amikor pár rádiuszon tekerek 2 perc alatt néhány százalékot. Ezen alapon durva printing árak lennének :N

    Full gaming hardver van az egérben; PixArt PAW3335, aka Razer 5G Optical, HyperSpeed wireless és az alján ott virít a PTFE. Csak máshogy van marketingelve. :))

    Lesz@rom a marketinget, úgy léptem át a frekiket, felbontásokat, random egyéb bullshittelést, hogy el sem hiszed. Ha nincs teleaggatva leddel, nincs benne olyan kapcsoló, ami minden, csak nem jó, nincs feltalálva a sajtban a lyuk ezredjére én már mocorgok, hogy ez eddig jó. Fogod, kezedbe veszed és bakker ez egy egér. Damn. Ennyi elvárásom van. Vezeték ne legyen, lehessen sokat kényelmesen használni és kész. Nyilván az összeg növelésével elvárom a minőséget és tartósságot is egyre inkább. Sokat kértem vagy kérek? Azért szerintem nem. Ahhoz képest rendesen tapsolnom kéne, hogy nagyon magasra rakott keretből kivertünk 1 egeret, na jó, másfelet a célra. És csak a fél piacot vásároltam fel hozzá :)

    Egyébként ehhez a szenzorhoz mérten minden, csak nem olcsó (általánosságban véve vezetékmentes fronton ennyiért már PAW3370-et, PAW3399-et vagy HERO 16/25K-t, de lassan akár PAW3395-öt várna a jóhiszemű vásárló) ; effektíve egy picit megnyirbált, csökkentett fogyasztású PMW 3389-ként fogható fel, ami SROM-tól és lencsétől függően lehet normális (tehát kompetitív szinten is nyugodt szívvel használható) vagy anomáliákban uszó (számottevő cpi-deviáció, motion delay, LoD problémák).

    Huszahatezredjére írom, de nem megy át: rohadtul sokadlagos, milyen szenzor van benne. Ha kikaparnád ezt a tippre 10 forintos vacak optikát ami a v2-es Gigában van, és betennéd egy kiválóan balanszolt kasztniba (ne adj' Isten súlyozható verzióban), rendes, tartós gombokkal, akkor is adnék érte sok pénzt. Mert a kutyát nem érdekli irodai felhasználásban, hogy mi van belül. Ha most valaki ilyen környezetre eszi a bullshitet és megy a 30k DPI felé, tegye, de akkor vaktesztre leültetem és dalolni kell ám a diffit azonnal, mert ha nem, akkor azt kell mondjam: a lovacska megint elszaladt a zsoké alól.

    főleg, hogy csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is. A fő switch-ekről csak annyit tudok, hogy "50 millió" kattosak, ami általában Omron (50M)-eket jelent, szóval spórolós, kommersz kínai motyó, amik nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldai, de még jobb esetben is húzom a számat, ha egy ~30k körüli egérbe ilyet tesznek.

    Tegyék bele ezt. Inkább mint a nem spórolós, nem kommersz optikait, ami kibír 500 milliót, csak sajnos az egér nem, mert az első ezer után a földhöz vágom :B

    Te is tudod mire jött a golyós példa. Nem azért írtam, amire te válaszolni véltél. :N
    Attól, mert adott eszközöket telenyomsz atomdurva hardverrel, még nem leszel előrébb a felhasználás során feltétlen. Sőt.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91419 üzenetére

    "Egyszerűen nincs az a sebességgel párosított pontosság ami kellene heavy irodai munkára, de még tervezésre se."

    Nana. Nem csak a perfect controllal/malfunction rate-tel lehetnek gondok, előfordulhatnak esetleges szenzoranomáliák (cpi-deviáció, motion delay, jitter, smoothing, deaktiválhatatlan angle snapping) is. Nincs is nagyobb élmény, mint mondjuk egy állandó jelleggel keményen jitterelő jószággal komplex táblázatokban kattintgatni (vagy esetemben a futó böngészők több száz tabjai között váltani), timeline-nal szöszölni vagy 2D/3D-ben rajzolni/modellezni valamit. A már harapható motion delay sem a Nirvana kulcsa, de a brutális angle snappingől/predictionből szintén lehet hajtépkedés egyes szituációkban stb.

    tl;dr: Találkoztam már olyan egérrel, amivel még böngészni is csak úgy kezdenék, hogy előbb falhoz vágom.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91423 üzenetére

    Mióta használom ezeket a Gigákat main gép előtt és a szervizes asztalomon? Pfu, Pesten az első költözés után már ilyenem volt. Az 10 és fél éve történt.

    Jó hír tehát, egy 4-5k-s egérrel 2 állomáson egy évtizedet le lehet úgy hozni, hogy 5 évet kibírnak átlagban. És kapnak rendesen.

    Akkor azért nyugtass meg, hogy egy tízszeres árért már csak sikerül megugrani ezeket a brutális követelményeket legalább :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Domonkos

    Ármester

    válasz 4nick8 #91166 üzenetére

    Vegul a Razer lett. A majdnem dupla arat es a ranezesre kenyelmetlenebb format a Steelseries tobbi elonye nem tudta szamomra kompenzalni. :(

    Par nap hasznalat utan tul sok problemam nincs a Naga-val. A klikk egy kicsit szerintem kemeny, ha a gomb kozepet nyomom, de amugy preciz es jo hangos is. A gorgo fenyevekkel jobb, mint a WMO-n.
    Linux-on szerencsere barmi szoftver es driver nelkul mukodik minden fontosabb funkcio allitasa (dpi, lod allitas polling rate, vilagitas kikapcsolasa stb.) amiket meglepoen konnyu volt eletre hivni.

    Tetszik. :))

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91422 üzenetére

    "az más, mint amikor pár rádiuszon tekerek 2 perc alatt néhány százalékot. Ezen alapon durva printing árak lennének"

    Szezon és fazon, mert egy folyamatosan használt beviteli céleszközt hasonlítasz az általad elvégzett munka mértékéhez. Az ergonómia egy tekintélyes része teljesen szubjektív (az egereknél meg a szélsőséges esetektől eltekintve szinte az egész) és megesik, hogy csupán 2-3 mm-es eltérés még full azonos forma esetén is feltűnően más felhasználói élményhez vezethet, nem még ha "itt elnyújtom, ott széthúzom, amott meg extrudálom egy kicsit"; forgolódtam annyit e topik környékén az elmúlt ~15 évben, hogy ezt bizonyított tényként könyveljem el. Ezért sem célszerű félvállról kezelnie az ajánlást adó személynek az ilyen "kis" különbségeket, főleg ha a másik félnek határozott preferenciája/ideálja van (de egyébként megkaptad ajánlásba is a szóban forgó modellt, bár csak a szabadonfutó görgő miatt, ami valljuk be, eléggé leszűkíti a potenciális jelöltek halmazát).

    "Lesz@rom a marketinget, úgy léptem át a frekiket, felbontásokat, random egyéb bullshittelést, hogy el sem hiszed."

    Simán elhiszem. A lényeg, amiről szó volt, az az, hogy csak más van a dobozára írva, ergo a "bullshitelést" (a felbontások és frekik amúgy pont nem azok, és ha wirelessnél számít az akku üzemideje, akkor az utóbbi hatványozottan nem az, noha az előbbinél sem poénos, ha a túl magas érték miatt jitterel/smoothingol, esetleg a túl alacsony miatt ötször kell átsöprögetni vele az íróasztalodat, mire a képernyő egyik sarkából a másikba ér a pointer, plusz még a szenzorlagod is több) átlépve megérkeztél a gaymer szegmensbe, hiszen a cucc gyakorlatilag csak névlegesen tér el attól, amit látványosan elutasítasz. :))

    "Huszahatezredjére írom, de nem megy át: rohadtul sokadlagos, milyen szenzor van benne."

    Átjött elsőre is. A tisztán látás végett: szakmai szemmel nézve ettől még nem lesz jó ár/érték arányú a cucc, függetlenül attól, hogy mennyire tartod kényelmesnek (van az, hogy valami objektíven nem egy hú de nagy szám vagy különböző mértékben túlárazott, de szubjektíven a császárok császára, ami delikvensünk számára a súlyát éri aranyban), holott te magad írtad, hogy "ami nem valami gémer botrány gyémánt áron" ----> ezt mondtad a nevében, esetleg a görgőjében ("esetleg", mert láttunk már szabadonfutót a maximálisan játékosokat célzó típusok közt) "business", de minden másban simán gaming grade egérre (ha a szoftverben van is valami diffi, azt ugye átugrod, tehát jelen esetben lényegtelen szempont), ami a nyers specifikációk fényében még csak köszönőviszonyban sincs az olcsó/kevésbé drága fogalmakkal ---> "for creators" szlogennel azért rendesen megfizettetik veled az árkategóriához kissé méltatlan gaming grade szenzort és nem valami high-end kapcsolókat.

    Nem azt akartam forszírozni, hogy kizárólag abszolút csúcsot vegyél irodázni, meg netezni, hanem a témában való komolyabb elmélyedés hiányából fakadó ellentmondásra próbáltam rávilágítani, és szerettem volna, ha pontosan tudod, hogy valójában mit veszel/vettél. Ennyi, nem több.

    "Attól, mert adott eszközöket telenyomsz atomdurva hardverrel, még nem leszel előrébb a felhasználás során feltétlen. Sőt."

    Igen, én meg erre írtam azt a példád mezsgyéjén megmaradva, hogy ha már pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz, netán a feladat komplexitása eseti jelleggel meghaladhatja az általad általánosként/átlagosként prognosztizált szintet, akkor már jó esélyed van rá, hogy igen. A céleszköz mindig céleszköz marad, pozitív és negatív vonzataival együtt.

    "Akkor azért nyugtass meg, hogy egy tízszeres árért már csak sikerül megugrani ezeket a brutális követelményeket legalább"

    Ez már a madárjóslás kategória. :DDD Egyrészt túl új ahhoz, hogy sok évre szóló tapasztalatok legyenek vele, másrészt manapság már nem divat semmit annyira tartósra/elnyűhetetlenre tervezni, mint akár csak 10-20 évvel ezelőtt volt. Azért vannak kivételek, de az eddigi tapasztalatok alapján sajna az egerek nem igazán tartoznak közéjük, holott a régebbiekhez képest szinte minden másban galaxisnyi előnyük van a utóbbi 3-4 évben (a Logitech G PRO Wireless és az első lukacsos Fiinalmouse debütálása óta) megjelent jóféle típusoknak.

    Tőmondatosítva a dolgot: vagy szerencséd lesz vele, vagy nem. Az esélyeidet számottevően növelheted, ha tudatosan kíméled. The floor here is made out of floor.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Domonkos #91425 üzenetére

    "Tetszik."

    :))

    Én is inkább a Naga X-et vettem volna. Ha mással nem is feltétlenül, de a minőséget/minőségérzetet illetően vannak fenntartásaim az "újkori" SteelSeries egerek/padoik kapcsán – az egyedüli kivételt talán csak a Prime széria jelenti, az eléggé bejött.

    Egyébként már Linuxra is létezik 3rd party Razer driver (OpenRazer), igaz, némi lemaradásban a Windowshoz képest, de legalább fejlesztik. A Naga X-et nem találtam még meg a supportban, de ha szoftverírás a cél, talán hasznos lehet.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • ferni

    őstag

    "adj egy profinak egy golyós egeret, bármikor kifújja az orrodat a csoda vackoddal ha nem tudsz játszani."

    Ez a szép és jó, de attól még a profi is jobb lesz az esetek 90%ban egy jobb egértől.

    Itt van rain, amióta elindult a játék profi játékos, mindig ilyen egerekkel játszott, hogy QPAD 8k aztán meg váltott egy hasonlóra, Dream Machines DM2.

    Jó játékos volt mindig is, 2018ban majdnem felért a csúcsra is a csapatával, de a Döntőben kikaptak egy nagyon szoros meccsen. Utána sose találta meg az igazi formáját, jó volt de botrány inkonzisztens, elérkeztünk 2022re, megint összeállt egy elképesztő csapat körülötte, de ez az ingadozó forma megmaradt.

    Hála istennek végre átváltott egy G Pro SuperLightra, megnyerték a CSGO Majort (legnagyobb verseny ami létezik) és a verseny MVPje is lett.

    Az az ember, akik kb kiakartak már cserélni a csapatból váltott egy egeret aztán mutatta mindenkinek hogy bekaphatjátok.

    Persze nem csak az egéren múlik a dolog, de hát végre nem egy téglát tologatott, meg is látszott :D Összekapta magát mentálisan is, elképesztő konzisztens volt kb majdnem végig és hiába mondjuk itt hogy golyós egérrel is... A profiknál is számít a periféria nem is keveset, hiába lenne jobb nálam egy ezer éves vacakkal is.

    Igen, nem leszel egy jó egértől profi, de a fejlődési görbédet elég komolyan tudja javítani ha a megfelelőt választod magadnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91426 üzenetére

    Szezon és fazon, mert egy folyamatosan használt beviteli céleszközt hasonlítasz az általad elvégzett munka mértékéhez. Az ergonómia egy tekintélyes része teljesen szubjektív (az egereknél meg a szélsőséges esetektől eltekintve szinte az egész) és megesik, hogy csupán 2-3 mm-es eltérés még full azonos forma esetén is feltűnően más felhasználói élményhez vezethet, nem még ha "itt elnyújtom, ott széthúzom, amott meg extrudálom egy kicsit.

    Szívedre a kezed: ez az a szint amit te soha az életben nem fogsz fórumon megoldani. Fogás meg kb. kézmérettel meglövöd az egereket köbö, de onnantól vége van, felesleges ezen ugrani.

    Simán elhiszem. A lényeg, amiről szó volt, az az, hogy csak más van a dobozára írva, ergo a "bullshitelést"

    Én inkább mondanám úgy, hogy leadtak a kínainak egy specet, kértek rá 500k darabszámra egy árat és onnantól a marketing megindult. Ez se nem gémer, se nem iroda, se nem semmi. Egy alkatrész, amire lehet nyáladzani jobb helyeken. Hogy a huszada is elég lenne amúgy 99%-ban az tuti, de esélyesen nem érné meg már gyártani sem 2 félét, kis körítéssel meg ömlik a lóvé úgyis.

    Átjött elsőre is. A tisztán látás végett: szakmai szemmel nézve ettől még nem lesz jó ár/érték arányú a cucc, függetlenül attól, hogy mennyire tartod kényelmesnek...

    Oké, jöhet az ár-érték bajnok irodai egér, still várom a listát, már rendelem is be őket sorban :B

    Igen, én meg erre írtam azt a példád mezsgyéjén megmaradva, hogy ha már pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz, netán a feladat komplexitása eseti jelleggel meghaladhatja az általad általánosként/átlagosként prognosztizált szintet, akkor már jó esélyed van rá, hogy igen. A céleszköz mindig céleszköz marad, pozitív és negatív vonzataival együtt.

    A gond, hogy a célunk egy olyan alacsony kerítés mögött van, amit egy csiga is képes helyből hátraszaltózva megugrani. Régen nem azon megy a sztori, hogy ó igen, a centripetális erő, mikor meghúzom neki az istrángot és a pálya másik feléről akarom kiszedni a pilótát a cockpitből akkor jobb lenne ha az akku balrább lenne 3mm-el. Hanem, hogy elvben felső ligás egerek konkrétan sz@rok ;]

    Ez már a madárjóslás kategória. :DDD Egyrészt túl új ahhoz, hogy sok évre szóló tapasztalatok legyenek vele, másrészt manapság már nem divat semmit annyira tartósra/elnyűhetetlenre tervezni, mint akár csak 10-20 évvel ezelőtt volt.

    És eljutunk oda ahonnan kezdtem: nem lehetne akkor ezt a sok sz@r helyett csak szimplán használható perifériát gyártani a gémereket meg megfullasztani az RGB ledekkel? Csak egy tipp. Tudom kapitalizmus van, ez nem így megy.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Amerigo57

    őstag

    válasz ferni #91428 üzenetére

    Én még mindig használom időnként a QPAD 8k egerem, az Ozone Exon F60, és még többi régi egerem, valamint a Roccat Ryos MK Pro HU billentyűzetem.
    Tudom nehezek, de van bennük anyag.

    Synthwave . :)
    Ha Tikakukac felmegy valamelyik Fórumra, mindig csinál egy kis jó kedvet ott, elmondja, hogy miért nem jó, ami jó, de értelmesen. Profi.

    [ Szerkesztve ]

  • juuzer

    addikt

    válasz Tikakukac #91291 üzenetére

    Én irodai munkára egy MX Master 3-at használok, nekem a súlya nem okozott gondot eddig.

    Mellette meg Razer Viper Ultimate (is) van. Én azt ugyanúgy merném használni irodai munkára is.

    Vamos a la playa.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91429 üzenetére

    "Én inkább mondanám úgy, hogy leadtak a kínainak egy specet, kértek rá 500k darabszámra egy árat..."

    Terelés. A lényeg, hogy gaming grade alkatrészekből áll össze, irodai cuccokba szimplán nem szoktak ilyen szintű szenzort és wirelesst rakni, de ha nem hiszed el, akkor nyugodtan végigmehetsz a világ összes, kifejezetten irodába szánt egerén egyesével, érted. Nem a fejlesztési/gyártási procedúra mikéntjét részleteztem az előző posztban, hanem csak magyarázattal karöltve leírtam, hogy irodaira "átmatricázott" gémer motyót vettél a kategóriától való idegenkedésed ellenére, és nem olyan "kevés" pénzért, mint gondoltad róla. Ennyi, ezen nincs mit variálni.

    "Oké, jöhet az ár-érték bajnok irodai egér, still várom a listát, már rendelem is be őket sorban"

    Megintcsak terelés vagy félreértelmezés. Világosan leírtam a szándékom, amit nem írtam, azt nem is akartam írni. Az igényeidhez nincs best buy (ha azt a Gigát nem számítjuk annak), csak túlárazott cucc, és abból se sok.

    "A gond, hogy a célunk egy olyan alacsony kerítés mögött van,"

    Én azt világosan értem, de általánosságról beszéltünk, nem a te konkrét esetedről, ott pedig 100 százalékig igaz, amit írtam.

    "Hanem, hogy elvben felső ligás egerek konkrétan sz@rok ;]"

    Vagy csak te vagy helikopter, mindenki más meg szitakötő. ;]

    "És eljutunk oda ahonnan kezdtem: nem lehetne akkor ezt a sok sz@r helyett csak szimplán használható perifériát gyártani a gémereket meg megfullasztani az RGB ledekkel? Csak egy tipp."

    És visszakanyarodunk oda, amit erre akkor válaszoltam: meg kell beszélni a gyártókkal, de előtte néhány millió vásárlóval is meg kéne vitatni a dolgot, hogy változtassanak az igényeiken/ízlésükön.

    A cégek piaci igények alapján gyártanak, ha látják, hogy valamit visznek, mint a cukrot (a te igényeid nagyon nem ilyenek, szóval pech; az enyéimre sem volt igazán sok alternatíva 2018-2019-ig, egy igen lényeges tekintetben meg konkrétan egy, de az meg elképesztően kicsi volt a kézméretemhez), akkor azt fogják nyomni futószalagon, márpedig a gaming grade hardver nagyon kelendő, és a szabadon futó görgő nyújtotta szolgáltatás vagy az extrém ergonómiát igénylő körülmények kivételével bármilyen felhasználásra hatékony, nem csak játékhoz.

    Az RGB és társai nem kitétel ahhoz, hogy valami gaymer legyen (konkrétan pl. a mostanában asztalon váltogatott egereim – 6-7 modellről beszélünk – közül egyiken sincs), és szép számmal akad ilyesmitől mentes, visszafogottan ízléses alternatíva, ami a legkomolyabb irodai környezetben sem hat idegenül (pl. összes Zowie/Vaxee/Ninjutso, némelyik Logitech és Razer, a nem átlátszó/áttetsző burkolatú Endgame Gear egerek, van egy-két Corsair, illetve már G-Wolves is , Pulsar X2, esetleg fekete vagy fehér Lamzu Atlantis stb – szóval bőven van alternatíva, és egyre több).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91432 üzenetére

    Terelés. A lényeg, hogy gaming grade alkatrészekből áll össze, irodai cuccokba szimplán nem szoktak ilyen szintű szenzort és wirelesst rakni, de ha nem hiszed el, akkor nyugodtan végigmehetsz a világ összes, kifejezetten irodába szánt egerén egyesével, érted. Nem a fejlesztési/gyártási procedúra mikéntjét részleteztem az előző posztban, hanem csak magyarázattal karöltve leírtam, hogy irodaira "átmatricázott" gémer motyót vettél a kategóriától való idegenkedésed ellenére, és nem olyan "kevés" pénzért, mint gondoltad róla.

    Tehát most azon megy a tekerés, hogy az amúgy feleslegesen kitömött hardveres egér lelkiekben tartalmaz-e marketing elemeket is avagy sem. Szerintem egy kupac elektronikát vettem műanyaggal bevonva, amit a gyártó költségoptimalizált így/gondolta, hogy majd így jobban eladja. Tegye. Még mindig nem érdekel.

    Megintcsak terelés vagy félreértelmezés. Világosan leírtam a szándékom, amit nem írtam, azt nem is akartam írni. Az igényeidhez nincs best buy (ha azt a Gigát nem számítjuk annak), csak túlárazott cucc, és abból se sok.

    Az azért mekkora arconköpése a szegmensnek, ahol nem létezik BB ajánlat, de még túlárazva is 1-2 max. És nem házi atomerőművet vesz a jobbágy, hanem egy szutyok egeret.

    Én azt világosan értem, de általánosságról beszéltünk, nem a te konkrét esetedről, ott pedig 100 százalékig igaz, amit írtam.

    Elég nagy a metszete ezen halmazoknak szvsz.

    Vagy csak te vagy helikopter, mindenki más meg szitakötő. ;]

    Azóta olvasgattam, nem véletlen csiszolják ezt a dolgot a fiúk. Sok helikopter kért leszállási engedélyt :B

    És visszakanyarodunk oda, amit erre akkor válaszoltam: meg kell beszélni a gyártókkal, de előtte néhány millió vásárlóval is meg kéne vitatni a dolgot, hogy változtassanak az igényeiken/ízlésükön.

    Laptop fronton tudok mélyebbet: a usereket és vásárlókat nem kérdezték, a kész termékeket vágták oda: srácok, ez van, ebből fogtok válogatni. Aztán volt is néhány éve pár érdekes flottaváltás, mert a tökösebb flottamanagerek megmondták, hogy persze, jó az ár, csak a gépeitek sz@rok :B

    A cégek piaci igények alapján gyártanak, ha látják, hogy valamit visznek, mint a cukrot (a te igényeid nagyon nem ilyenek, szóval pech; az enyéimre sem volt igazán sok alternatíva 2018-2019-ig, egy igen lényeges tekintetben meg konkrétan egy, de az meg elképesztően kicsi volt a kézméretemhez), akkor azt fogják nyomni futószalagon, márpedig a gaming grade hardver nagyon kelendő, és a szabadon futó görgő nyújtotta szolgáltatás vagy az extrém ergonómiát igénylő körülmények kivételével bármilyen felhasználásra hatékony, nem csak játékhoz.

    Volt egy érdekes beszélgetésem pont ezen témában sales-marketing igazgatóval, hogy a userek igénylik-e a dolgokat, vagy a beszállítók részéről és gyártói oldalról megy-e az agymosatás, mert nem tudnak egyszerűen máshogyan számokat prezentálni. Messze nem ennyire egyszerű eset ez.

    Az RGB és társai nem kitétel ahhoz, hogy valami gaymer legyen (konkrétan pl. a mostanában asztalon váltogatott egereim – 6-7 modellről beszélünk – közül egyiken sincs), és szép számmal akad ilyesmitől mentes, visszafogottan ízléses alternatíva, ami a legkomolyabb irodai környezetben sem hat idegenül (pl. összes Zowie/Vaxee/Ninjutso, némelyik Logitech és Razer, a nem átlátszó/áttetsző burkolatú Endgame Gear egerek, van egy-két Corsair, illetve már G-Wolves is , Pulsar X2, esetleg fekete vagy fehér Lamzu Atlantis stb – szóval bőven van alternatíva, és egyre több).

    Ok, jöhet mind. De ne úgy legyen a topikos táblázatban az egyéb fejléce alatt, hogy hát a kapcsolók úgy hullanak, mint EMP után a repcsik az égről, mert az minden, csak nem jó. Ugyanígy válasszuk le a 70k fölötti high-end szintet is, mert azt meg nem hiszem el.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Amerigo57 #91430 üzenetére

    Megnyugtató hogy csak a hozzászólás számlálóját hízlalja.
    Azért van pár nem profi indoklás is, azért jó mert én rosszat nem használnék szintűekre gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91434 üzenetére

    Tettem le annyit adott topikokban az évek során, hogy meg se karcoljon a hsz. gyűjtése fricska szerencsére :P

    A profi/nem profi indoklásról pedig: szerintem azért próbálok nem fotelmegmondó lenni és nem sajnálom az időt és a pénzt a témára, ez talán látható. Arról, hogy már ennyire alapszintű perifériáknál is oda jutottunk, mint egy kőkemény business-class laptopnál, hogy 3 hónap után ha még nincs a trackpoint-billzet-palmrest éle a kijelzőben, akkor már tapsolunk, az szomorú.

    Értem a verdiktet, elfogadom, de ez ettől még bicskanyitogató és én azért küzdenék a trend ellen ha lehet.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • ADAM1337

    nagyúr

    Ezt amúgy nem lehetne privátba ?
    Nettó semmi értelme a kilométeres hsz-eknek 0 infotartalommal. :U

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91435 üzenetére

    Én ezt értem(nem tudom más topikokba mit tettél le, nem ismerlek, ez az én szegénységi bizonyítványom), de miért rajtunk vered le?
    És miért pont itt?
    A téma meg le volt zárva napokkal ezelőtt, ADAM1337-nek is igaza van. A kommentelést folytattad, de építő jellegű dolgot nem halottunk tőled(ami arra vonatkozna nekünk hogyan kellene csinálnunk, hogy neked jó legyen).

    Egy szó mint száz, itt abba lehet ezt hagyni mindenkinek!

    Ha írsz itt, vagy privátba, hogy mely egerekről kérsz objektív tesztet, esetleg megbeszélhetjük. Irodai egerekhez viszont akkor kell egy új mérce, ha jó értettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91437 üzenetére

    Én ezt értem(nem tudom más topikokba mit tettél le, nem simerlek), de miért rajtunk vered le?

    Mert kin verjem le ha éppen az adott ember beszól/megkérdőjelez akár tényszerű 0-1 bites dolgokat? Kis Pistán a hálós topikban? :B

    És miért pont itt?

    Lásd fentebb. Továbbá kicsit felszívtam magam a dolgon, mert eléggé úgy látom, hogy pölö az ajánlós lista és az egyébkénti ajánlások között valami elég bitang ellentétek és ködölések vannak és ha már annyi éven keresztül végeztem hasonló "munkát" máshol, így érdekelt, hogy mi ennek az oka. That's it.

    ADAM1337: Én érzek némi releváns tartalmat is, de ha nem, átverem privibe, csak szóljatok.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91438 üzenetére

    Konkretizálnád az ellentmondásokat, ködöléseket(csak tényszerűen)?

    [ Szerkesztve ]

  • csul1

    tag

    válasz Tikakukac #91438 üzenetére

    Azta, szóval huha ... Neked aztán van bajod. Napok óta sírsz itt, hogy minden egér szar mert a te igényeidet egyik sem elégíti ki. Mintha azon problémáznék, hogy miért nem nyerem meg a lottot ... Szerintem nagyon türelmesen próbáltak segíteni neked itt. Mostmár menjél mond a tükörnek.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz csul1 #91440 üzenetére

    Szerintem ez meg részben átlépte azt a bizonyos határt, kulturáltabban pls...

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91439 üzenetére

    Jep.

    Ajánlott lista only gamer egér. Semmi más. Most akkor a Pro Click micsoda? Ajánlott? Nem ajánlott? Ha pusztuló borításos egerek beférnek egy felhívással, tippre ez is elférne.

    Aerox akkor jó vagy nem jó? Csak a Prime akkor vagy mi a helyzet?

    Kapcsolók, gombok. Most akkor legyen egyértelmű mi-hol-merre, mert elvben már ajánlott egérre meg már jön, hogy gagyi benne a kapcsoló. Typedef gagyi, felhasználási körrel.

    Funkciók. Én értem, hogy egy oldalsó scroll vagy 4 gomb már világfájdalmat okozhat egyesekben, de ha ez ennyire komoly sebeket tép, akkor tényleg meg kell tépni a topikot ketté, mint azt tettük sokszor már, és targetálni kell a 2 szegmenst. Vagy akkor kicsit kevésbé agárkodósan nekiesni az egyszeri embernek, aki tényleg csak létezni akar ínhüvelygyulladások nélkül a székében napi 6-8 órát :B

    Nincs itt semmi különös, csak fura, hogy ennyire érces a hangulat és ragaszkodás van a fősodorhoz, pedig nem hiszem, hogy tényleg annyira mindenkit lefizetett volna mondjuk a Logitech, hogy mást ne említsek :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • juuzer

    addikt

    válasz Tikakukac #91442 üzenetére

    Egyébként, ha ennyire kell a görgő, szerintem vállald be az MX Mastert.

    Előtte esetleg valami boltban próbálj ki egyet. De amondó vagyok, hogy gamer egérrel is ugyanolyan jól jársz, igaz a sidescroll kb nem létezik azon a vonalon. Esetleg egy MX Anywhere-t is nézhetsz, ott a ba oldalon az vissza gomb + görgővel tudsz sidescrollozni. Igaz az méretben meg pici.

    Vamos a la playa.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91442 üzenetére

    Nem only gamer, ha végignézed, de értelek.
    A Pro Click egy olyan egér, amit itt senki nem tesztelt le rendesen, de elméletbe jó.

    A táblázatra kár kiakadni, egyszerű okai vannak nem főállásba foglalkozunk ezzel. Van olyan topik ahol évek óta nem volt frissítve(persze ez csak takaródzás).
    Vannak benne régóta futó modellek, amiknél az évek alatt előjött, hogy válik a burkolat vagy a gumi vagy egyéb hibája van. Vannak olyanok amik nem slágerek ennyi ideig, így ott nincs is föltüntetve, mert senki nem jön vissza, ha ez rossz volt(nyilván nem 1 vélemény a statisztika).
    Ezzel valóban ellentmondással van a Logitech gyakorlatilag összes egere, de akkor most húzzuk le mindent(a magas páratartalom kártékony hatással van rá, ott gyakoribb a dupla klikk)? Mert már elég régóta ez megy náluk, vagy ott van az hogy szólunk és vagy bevállalod a garit vagy a forrasztást.
    Az ajánlás egy személyre szabott dolog, a táblázat meg egy táblázat számokkal és nevekkel(használt egér vásárlásnál, gyűjtögetéshez kiválló), ahol nem csak BB egerek vannak.

    Én nem vagyok ellene a dolognak, kinél kell ezt jelezni? :)
    Én személyes tapasztalataim azok 6-8 óra irodai egerészés közben, hogy az irodai egér fájdalmat okoz, a gémereknél meg akad olyan ami nem. Ennek ellenére én szoktam olyan egeret ajánlani amit próbáltam, van vele tapasztalatom, de soha nem használnám huzamosabb ideig, mert nem kényelmes.

    Nem tudom kit fizettet le a Logitech, engem nem, javítottam egereket egy darabig (2-3 év) és onnan tudom milyenek, 90%-ba azokat küldték javításra.
    Az MX Masternél nekem konkrétan annyi bajom volt, hogy nehezen lehet precíz mozgás végezni vele, a vezeték nélküli megoldásával nagyon sok baj volt, főleg lag(az alacsony frissítésnek is betudható). A görgőnek én nem láttam gyakorlati értelmét, de megértem ha valakinek ez kell. Nálam maximálisan kidobott pénz érzetet keltet.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz juuzer #91443 üzenetére

    Írtam róla, van a cégnél ilyen, próbáltam. Tényleg nagyon drabális szegény, 110gramm körül venném. Így fárasztó a csuklómnak sajnos.

    Anywhere tesóm egere, ő építészmérnök, terepre azt viszi hurcolni. De fix asztalinak kicsi valóban.

    Zaied: Elvagyok most már, topikból kiszálltam, taktik akár a laptopokbál: vedd meg mindet, amelyik a legkevésbé rossz, azt tartsd meg.

    Ha bontani akartok topikot, meg átnevezni az üzemeltetés és modkeres tészta lesz.

    Tesztekre értem a Logitech lefizetést.

    Mindegy, jelenleg elvagyok, ha majd megbukott a hyperBasilisk vagy a PC akkor max visszajelzek :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91438 üzenetére

    "Mert kin verjem le ha éppen az adott ember beszól/megkérdőjelez akár tényszerű 0-1 bites dolgokat?"

    Senkin. El is lehet ám fogadni/nem félreértelmezni annak az állításait, aki tizenéve ezzel kell fekszik, és kezd ijesztő méreteket ölteni a meglévő, korábban meglévő, illetve tesztelt/kipróbált eszközeinek a száma, nem mellesleg számtalan sikeres ajánlás van mögötte, ráadásul szeretné, ha értelmesen költenéd a pénzed, és elégedett legyél. Mert van ilyen barom, hogy nincs jobb dolga...

    Konkrétan nulla ellentmondás, ködösítés vagy támadó szándék volt a posztjaimban (vagy a táblázatban). Pont az ellentéte; sok szempontra kiterjedő, részletes felvázolása egyes dolgoknak (pedig a legtöbbe nem is mentem bele túlságosan mélyen, és így is wall of text), amik nem feltétlenül közismertek a témát huzamosabb ideje nem életük szerves részeként felfogó/kezelő személyek számára. Nem 1 x 1 szintű történet, hogy mit (és miért) vegyen az ember, ha jót akar magának, eléggé ritka, amikor igen.

    "Ha pusztuló borításos egerek beférnek egy felhívással, tippre ez is elférne."

    Tudtommal nem igazán van vele itt senkinek értékelhető elsőkézbeli tapasztalata, úgy pedig nagyon kevés olyan cucc kerülhet be a joggal megelőlegezett bizalom miatt (meg van olyan, ami ajánlott, de még nincs benne; a magam részéről nem kapok érte pénzt, hogy rendszeresen foglalkozzak vele, és van dolgom az utóbbi időben, de néha átfésülöm).

    A pusztuló borításos egerek egyébként emlékeim szerint igen régi modellek (Razerekre gondolsz?), nem is kaphatók már újonnan régóta, viszont a gumis részek hámlása vagy elsárgulása, ami hónapok/évek alatt jön elő, semmiben sem befolyásolja a használati értéket.

    "Aerox akkor jó vagy nem jó? Csak a Prime akkor vagy mi a helyzet?"

    Ha felelősségteljes akarsz lenni, akkor ez bonyolultabb, mint egy eldöntendő kérdés. Személyfüggő, és sokváltozós egyenlet.

    "Kapcsolók, gombok. Most akkor legyen egyértelmű mi-hol-merre, mert elvben már ajánlott egérre meg már jön, hogy gagyi benne a kapcsoló. Typedef gagyi, felhasználási körrel."

    Ez is. Ilyenekre írtam például, hogy nem mentem bele túl mélyen.

    "Én értem, hogy egy oldalsó scroll vagy 4 gomb már világfájdalmat okozhat egyesekben, de ha ez ennyire komoly sebeket tép,"

    Nekem biztos nem okoz, nem én fogom használni. Őszintén szólva a te írásod és egzakt igényeid kielégítetlensége tűnik inkább fájdalommal telinek, de nem mi tehetünk róla, hogy olyan a piac, amilyen. Számomra is vannak idegesítő dolgok a felhozatallal kapcsolatban (hohó, de mennyi), viszont hiú ábrándokat sem kergetek, és próbálok mindent a helyén kezelni.

    "Vagy akkor kicsit kevésbé agárkodósan nekiesni az egyszeri embernek, aki tényleg csak létezni akar ínhüvelygyulladások nélkül a székében napi 6-8 órá"

    Bízom benne, hogy ezt nem a mi diskurzusunkra értetted, mert ha igen, akkor valami nagyon félre ment.

    "akkor tényleg meg kell tépni a topikot ketté"

    Semmi ilyesmire nincs szükség. Elenyésző az olyan emberek száma, akik ennyire szélsőséges igényekkel jönnek ide, de még az ő többségük is elfogadó/hajlik az értelmes kompromisszumra, ha összességében jobban jár vele.

    "Nincs itt semmi különös, csak fura, hogy ennyire érces a hangulat és ragaszkodás van a fősodorhoz, pedig nem hiszem, hogy tényleg annyira mindenkit lefizetett volna mondjuk a Logitech, hogy mást ne említsek "

    Remélem a "más" alatt a sok év alatt kollektíven felhalmozott, eléggé nagy mértékű információhegyet és tapasztalatot érted. Ugye. Merthogy kifejezetten sértő valami kicsinyes hátsó szándékot (nyerészkedés a köz kárára valami fos egekig magasztalásával vagy szimpla rosszindulat) feltételezni a segíteni akarás vagy a PH!-n publikált tesztjeim mögött, számomra legalábbis mindenképp az. Ez a hobbi innen csak viszi az időt és pénzt, nem is keveset, és a benyomásokat, tapasztalatokat nem volnék köteles nyilvánosságra hozni, hogy esetleg mások is profitálhassanak belőlük. Zaied meg sokszor még azért sem akar elfogadni pénzt, amiért járna, egyem azt az altruista szüvét.

    A Logitech egyébként nem kifejezetten liebling a törzstagok közt, de ha valakinek a szubjektív igényeit ebből a márkából elégítené ki valami a legjobban, akkor ajánljuk, általában hozzá téve az esetlegesen várható fekete levest. Ez minden más branddel ugyanígy van.

    gl a Razerekkel

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Hooper #91447 üzenetére

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Evil Snowman #91449 üzenetére

    Ennél vagy ennél is ott van. Szerintem csak valami központi baromság.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák