Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    Nos gyerekek lassan elhal a Gigabyte M6880-as egerem, így venni kell másikat.

    Napi 8 órát van püfölve, tökéletesen jó volt eddig minden szempontból. Kérdés: vegyek ugyanilyet, vagy tudtok jobbat/hasonlót 4k-ig?

    Előre is :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    Na halihó!

    M6880-as Giga egereket használtam eddig, 3 évente 1 elfogyott és jó is volt, de most lehet néznék valami mást is. Jobbos egér kell, forma meg majd kiderül.

    1. Mennyi a keret?
    7-8k körül talán ha tartós a dolog. Ha nem, akkor legyen a fele és akkor a periódust folytatom
    :B
    2. Használtpiac, és / vagy eBay?
    Minden jöhet.

    3. Mire használnád az egeret?
    Játék kb. nulla, fotóbolt, adobe progik, sok net és excel meg irodai dolgok

    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
    Sok egeret használok, változó miként kell őket fogni, ráállok bármire. Inkább kisebb kezem van.

    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    800dpi

    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

    Ha balon van 2 gomb az néha jól jön.

    Köszöntem :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz dobragab #63272 üzenetére

    Jónak tűnik, karcsúbb mint a mostani az mondjuk lehet nem baj. Itthon van ez kipakolva valahova?

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz FireKeeper #63274 üzenetére

    Áhá, közben már átnyálaztam miféle cucc ez. Jó, hát annyira éppen nem döglök bele, tényleg vagy 4 egeret tologatok ha rossz napom van, ha a mostaninál kisebb meg könnyebb nagy baj nem lehet. Ledet meg lekapcsoljuk, karácsonyig legalábbis. :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #60296192 #63282 üzenetére

    Joghézag az emberek fejében van max. Ha cégre vetted akkor nincs 14 napos elállásod, meg semmilyen más olyan fogyasztói jogod, ami természetes személynek jár.

    Sok kört ne fuss felslegesen, mert így van. Ezt mi is elmondjuk évek óta, van aki megérti, hogy az elszámolásos olcsítást így rakja kalapba és van aki nem.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #60296192 #63289 üzenetére

    Alapjában véve nálunk sincs vele buzulás, mert megoldjuk.

    DE! ez maximálisan jófejségen múlik. Ha nincs kedve egy boltnak azzal szórakozni, hogy egy cég próbálgassan a gépeket, akkor azt mondja, hogy szevasz. Teljesen jogosan. Ez egy mérlegelési kör. Ha elszámoltatnád, akkor gondold át, ezért lesz olcsóbb. Ha telibe fizeted, akkor pedig lesz rugalmasság. Ez korrekt.
    Egyébként ezt pont a céges vásárlások hozták ki a boltokból is. 5 gépből 3 cég névre íródik. Minimum. Az, hogy te kinek a kicsodája vagy meg hol vásárolsz annyira nem fogja érdekelni a boltot. Az ilyen ügyintézések, esetleg egy bontott gép órákat szív ki egy dolgozóból. Hadd ne mondjam milyen az üzletben a pörgés ahol pörög. Ezért van sok bolt, legközelebb veszel máshol :B

    Na de OFF end, a tanácsadást köszöntem, a héten rendelem is az enyémet :R

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #60296192 #63458 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy elvben milyen poziban vagy marha nehezen bírod megérteni mit írnak le az emberek. A vissza kell vennie és a visszaveheti között elég nagy a diffi. De ezt is leírtam és leírtuk. Ha kiadja, visszaveszik. Ha nem, akkor nem. Ha belepusztulsz és egész nap írod, hogy hány milliárd eurót forgatsz meg vagy te miket csinálsz az ügyfeleiddel sem fogod tudni megváltoztatni a szabályokat és kihozni, hogy márpedig kell. Ez csak a kedvességi szinten működik.

    Nem érdekelnek a jogszabályok ;)

    Csak nehogy így tegyen veled szemben is pár ember. Utána gyorsan szokott fordulni a kocka :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    Huh, na ma megjött a G102. 30 percet toltam PS-t és konkrétan a jobb kezem úgy fáj alkarban, hogy bepisilek. 6880-as Gigával ilyen bajom sosem volt.

    Ahogy nézem magasság és méret gondom van, nagyobb egér kell. Mi a következő lépcső vagy mi hasonlít a Gigára? Ott vagyok 3,5k-ból veszek másikat aztán akkor pörgetem 3 évente ahogy eddig.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz MaTpr0F #63853 üzenetére

    Gyakorlatilag a G102 ára, 8k körül.

    ribizly: Passz, ennyire a piacot nem ismerem, az fix, hogy 6-8 órákat a Gigával kényelmesen elvagyok.
    Ha Roccat akkor mondjuk érthető, a billzet is az lett az mesejó. De egérben azért nem veszek 10k fölött, 30k-s billzetre is azt mondtam, hogy uram, mekkora barom vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz ribizly #63856 üzenetére

    Értem, csak ha ez a szutyok 4k-s egér 2-3 évet simán kihúz és dekával nem rosszabb, mint egy tizenezres, akkor nyilván nem fogom utóbbit megvenni mert világít. Most azon agyalok nem-e lenne egyszerűbb a mostaniba rendes kapcsolókat tenni és megcsinálni a görgőt.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz ribizly #63858 üzenetére

    Az a baj ahogy nézem, hogy alacsony. Nem fekszik fel a tenyerem kicsit sem és kiáll, hiába van spéci egérpadom is csuklótámasszal.

    DA-t én is néztem, csak azt már itthon is meglesem, mert ennyit nem akarok shoppingolni azért. ;)

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz ribizly #63860 üzenetére

    Hááát ezért szoktam ilyenkor kollégákhoz rendelni egyet, aztán garisokkal visszaküldeni ha valami nem tetszik :DDD Ennyi előnyöm azért van.

    Na meglátjuk akkor, de a G102 nálam tuti bukó.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Tikakukac #63861 üzenetére

    Na problem solved. 2 ilyenem van elhullva, egyikből jött a görgő, másiknak az alapja, harmadik háza. Plusz felül volt egy 16 grammos súly, azt kiszedtem. Na így frankó. Egy darabig akkor elnapolom a dolgot :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    Hali!

    Céges irodai rágcsálókat kéne vennem, irodai pötyögtetésre, semmi más.

    Vezetékesek jók, árban a legplafon a 3k/darab bruttó.

    Tudtok valamit, ami kicsit is kiemelkedik az alja mezőnyből? Köszi! :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz izee #77394 üzenetére

    Szólj állambácsinak, hogy oldja meg. Muteréknál viheted be a saját gépedet, saját billzettel saját egérrel. Ha kéne egy felmosó, well, majd ha jut, lesz. Ahhoz képest itt akkora dőzsi van, hogy hajaj.
    Vannak most is olyan eger kint, na, szóval próbálom megütni az alsó mércét legalább :K

    Logitech M100-at néztem ki első körben. Esetleg Dell MS116.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    Dilemma van srácok.

    MX Master 3S volt kinézve, irodai és alkotós munkára. 140 gramm. Az sok. Nem tudom mit lehetne rakni alá, de az mindenhonnan nézve marha sok. A side scroll és a gombok aranyat érnének pedig.

    Amiket kinéztem: raklap Razer egér. Hirtelen felindulásból 25k-ért Deathadder V2 PRO be lett rendelve, annyiért azt nem hagyom ott, de valljuk be, nem irodai egér.
    Razer Pro Click adja még magát 32k alatt kicsivel és elvben ennyi.

    Az ajánlott tábla office szintű dolgokra egyszerűen halott, adok én 50k-t egérre, de az legyen tényleg jó. Min csúszok el? Tényleg nincs egérke ami vezeték nélküli és nem egy tonna, de azért van benne némi minőség?

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sirszevenap #91292 üzenetére

    Az jó hosszú lista lett ;]

    Magas igényeimhez még side scrollt rakok és marad 0. Elég szomorú.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csandi #91294 üzenetére

    127 gramm az iroda egerem, ez már sok. Nem is feltétlen nehéz, a dupla elem miatt a segge indul meg nehezen és azért nem kényelmes.
    97 gramm az otthoni, az még bőven jó.

    Millió gomb nem kell, sem 60 grammos súly, de egy korlátlan keretet adva sincs olyan egér, amin van 2-3 gomb és egy oldalsó scroll és nem negyed kiló.

    Javítsatok ki, ha valamit rosszul látok.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91296 üzenetére

    Vannak réteg dolgok, amiket aláírom, tényleg magamra kellene szabatni.

    De basszus több tonna egér van a placcon, tényleg akkora a kínálat, hogy tegnap scriptekkel szűrtem le a listákból az alapokat is, mert tengernyi volt.

    Ehhez képest egy side scrollos irodai egérből kapok egy elviekben elég hulladék minőségű 3S-t és a listának vége van. Ez nekem fura :B

    Archttila: Most vegyek egy 3S-t és szkenneljem be aztán nyomtassak egy könnyeb szétmart kasztnit rá? Menne az is, de ha lehet megspórolnám magamnak azt a 2-3 nap szenvedést :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91310 üzenetére

    Hogyne lenne, nem is egy és nem is csak némi, bár azok pont nem kifejezetten az Aeroxok. Csak azokon nincs nyócvanhatgombnyi, keresztbe-kasul átívelő görgővilágzat.

    4 gomb és 2 görgő. Nem 16 és nem 5 fajta gömböcölés.

    A nyócvanhatgombnyi, keresztbe-kasul átívelő görgővilágzaton.

    A 4 az sok? Random vackokon van legalább 2 ehhez képest a 4 az annyira nem atomvillanás.

    Fele árban meglőttem egy DeathAdder V2 Pro-t, meg jön egy Aerox 5 és egy Pro Click.

    Ennyi lesz a kompromisszum, már a második görgő is akkora extrém kihívás, hogy ihaj, feladtam.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91312 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy mindet meg is tartom:B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    Na alakulnak a dolgok.

    Razer Deathadder V2 Pro vs Aerox 5: előbbi kiváló anyagból épített remek egér. A gond, hogy nagyon furák a gombjai. Piszkosul kényelmes, de egyszerűen a nyomáspont nincs meg nekem, ebben az Aerox oda-vissza leveri az asztalról, lényegesebben pontosabbak a klikkjeim.

    Ami viszont gázos az Aerox5-ben az az oda-vissza gombok és a fel-le kapcsoló vagy micsoda. Azok botrányosak.

    Értem amúgy már mi lesz itt a kimenet, Razer Viper Ultimate és Aerox 3 lesz a csúcs.
    Amúgy toltam most pár órát, értem, hogy csúnya Logi meg nehéz, de a Master3s-el úgy lehet videót vágni, hogy csak füstöl. De az érezhető, hogy gyorsan dolgozni vele pontosan nem könnyű.

    Kérdés: valaki tud próbázható Vipert Pesten? Ha annak is ennyire nulla az optikai miatt a feedbackje, akkor sajnos az kiesik és lesz egy sima Aerox 3, kiálló sima 2 lapozóval.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Tikakukac #91320 üzenetére

    G Pro wireless is szóba jöhet így szerintem, az is egy kaptafa a viperral.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91322 üzenetére

    Akkor ha jól sejtem Aerox 3 vs G Pro WL lesz a vége a dolgoknak.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91324 üzenetére

    Ok, most már nem kell görgő, nem kell semmi extra, egy rohadt egér kell ami bír úgy kattintani, mintha nem egy vödör kakaóban kavarnék. Mindezt bőséges árcédulával és már ez is nagy igény, na ne sz0passatok már :P

    Kaptafának kaptafa, mert a forma és a gombleosztás azonos.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91326 üzenetére

    Yep, ezt tudom, ezért írtam, hogy forma és leosztás azonos. Kottra.

    A wireless kitétel marad. Azt nem tudom elhagyni, úgyhogy a bármi azért nem jó :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91328 üzenetére

    Ezekből van bárhol kirakva, hogy ne kelljen boltokat és magamat is sz0patni a rendelésekkel feleslegesen?

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91331 üzenetére

    Örülünk, hogy eljutottál a rajtvonalhoz. :DDD

    Én annak örülök, hogy 2022-ben elvben nagy márkák felső ligás egereinél az egy megugrandó szint, hogy tudjam mikor nyomom le a gombot. Remélem érezzük, hogy nem az én igényeim magasak, most már azért ebben kiegyezhetünk, hanem a szint van rohadt alacsonyan.

    Méreteket felesleges mondani, mondom melyik egér az, ami úgy a kezembe simul, mint ahogy eddig egyik 30-40-50k-s egér se: GIGABYTE GM-M6880 ;] Ja és ezen működnek a gombok úgy, ahogy egy gombnak kell. Azt hiszem mikor vettem belőle 3-at, mert végre tetszett a forma, akkor 6k értékről beszéltünk. Az kemény :P

    Claw és palm között fogok valahol, írtam volna ha egyértelmű lenne, de nem az.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91334 üzenetére

    Itthon használom, munkahelyre kell a wireless. És mikor volt wireless én barom nem vettem belőle :N

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91339 üzenetére

    Nem vesznek az emberek irodai felhasználásra, alapabb tervezésre, rajzokra, hasonlókra egeret?
    Lehet én maradtam le, de szerintem sokkal nagyobb ezen userek száma, mint a gémereké.
    Külön szégyen mikor 5-6k-s áras tényleg eldobós vackokhoz nem ér fel egy legenda szintű Deathadder :(

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91340 üzenetére

    Preferencia.

    Nincs ezzel gond. Azzal, hogy tippeled mikor nyomod le a gombot, na azzal van.

    Az Aeroxok meg nem véletlenül nem kerülnek elő túl gyakran az ajánlások során.

    Pedig 2 darab ajánlott egér a listából :B

    Értem, hogy a kérdések kellenek a válaszokhoz, csak jelen formátumában az van, hogy lassan felvásárolom az egész placcot, mert azt nem tudjuk megugrani, hogy az a 4 nyamvadt gomb ami tényleg minden rágcsálón rajta van, azok működjenek már rendesen.
    Bár ott tartanánk, hogy hogyan fogom az egeret és mekkora a kezem :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91343 üzenetére

    KKV vagyunk, de itt repkednek a mindenféle billzetek és egerek, szerintem ennek van piaca, csak inkább ti vagytok gamer hadrverre rádobva :B

    Akkor szerintem megvárjuk a Pro clicket, tudok egy minit is amit meg tudok fogni és ha egyik sem, akkor a 3 nagy plázát pesten megtúrom, amelyik kézre áll, az jön és szoszi.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91345 üzenetére

    A forma miatt, ha minden kötél szakad. A régebbi G502 is benne van, mert technológiailag jó, de jószántamból soha nem ajánlanám senkinek, mert egy bazalttömb.

    Ha ennyire durva kihívásokkal küzdenek ennyi pénzért és ezek ilyen mennyiségben vannak ajánlott listán akkor a tényleg igaz az ami a 10k alatti darabokra: menj és próbáld ki, mert amúgy ez is egy szemétlerakat :B

    4800+ hozzászólásom van a topikban, ergo nem egy-két éve vagyok jelen, és így írom azt, hogy elenyésző az olyanok száma, akik ilyenért jönnek ide.

    Ez nagyon szomorú.

    Boltban újonnan 10 000 alatt szinte csak bóvli van

    Az alapján amit én látok ez igaz 30k fölött is.

    (ilyenkor vagy apróról jó cucc vagy MediaMarktba bemegy, megtapogat mindent, ami kényelmes, megvesz a történet – az nem várható el, hogy saját pénzből minden bóvlit összevásároljunk, amit utána úgyis kidobunk, mert használni biztos nem fogjuk semmire)

    A 14 napos elállás meg tud menteni, de most aprón van 3 olyan egér is amire azt mondjátok jó. Na ha azokat is megveszem ott bizony nincs mentőöv, ott durván rám rohadnak ha nem tudom tovább dobni.

    ami meg "értelmesebbnek látszó irodai", annak az áráért már olyat veszel, ami hardver szintjén körberöhögi.

    Első hiba. A hardver nem minden.

    Amivel hibátlanul játszol, azzal bármi mást is hibátlanul fogsz csinálni. Már ha nem kell rá még egy görgő, mert akkor felejtősek a korrekt paraméterek.

    Ez a második hiba. Premiere Pro alatt nem a 360noscope a lényeg, hanem, hogy mondjuk a plusz 2-3 gombodat és az oldalra lapozgatásodat tudod használni és valami egészen más dimenzióba kerül hirtelen a jobb kezed csak ezek miatt. Megjegyzem, anno játszottam versenyszerűen, tudom mi fán terem a buli, de azt kéne megérteni, hogy teljesen más igények, sebességek és mikéntek vannak egy power usernél irodai környezetben.
    Ma mikor azon kaptam magam, hogy vadászom a pontokat az egyes egerekkel jöttem rá, hogy ember, oké, tudom melyik a pontos, de melyikkel nyerek időt mondjuk Fusion alatt? Aztán ki is jött, hogy a béna gombok miatt a pontossági előnyt már bukom is amúgy az aeroxnál.

    Nem kellene felvásárolni, ha tételes válaszadással indítanánk. :))

    Pedig de, mert látod, adok egy konkrét egeret, ami jó nekem x éve és az a válasz, hogy passz.

    Mondom, kézméret függvényében szerintem Pulsar Xlite V2/Xlite V2 mini vagy Razer DeathAdder V3 Pro (nem egészen ugyanaz a forma, mint a korábbi DA-k, és technológiai szinten is jóval komolyabb).

    Én a Pulsarokról azért olvastam gondokat, a DA V3 meg jó buli, de álljon már meg a menet azért, high-end egeret nem veszek, hogy 2+2 pöttyentőm legyen normálisan, mert a sajtban a lyukat feltalálták. Lassan bakker a 6880 wirelessre beindíttatom ennyiért a gyártósort újra :B

    Ha minden kötél szakad, akkor egyébként a mikrokapcsoló cseréje filléres tétel (jellemzően 500-1800 forint/pár a high-end, de van olyan is, amiből 10 darab kerül kb. 500 pénzbe), a választék meg tengernyi. Kivéve az optomechanikusból; azzal egyelőre még nem lehet Dunát rekeszteni.

    Én tudom, hogy filléres tétel, mert túl vagyok pár cserén, de, hogy nem belezek ki egy aranytömb értékű egeret amit újonnan veszek, az biztos.

    Jön egy Proclick és egy Mini is, meg találtam negyed áron Vipert. Megy a próbálgatás tovább.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91348 üzenetére

    Miért?

    Mert a napi 4-6-8 órányi gép előtt üléshez monitor, bill, egér, szék az alap amit egy irodistának össze kell rakatnia. Az alap munkaeszközök ezek is, mint az ács kalapácsa.

    Ez egyáltalán nem igaz. Normál árakat nézve átlagosan 18-20-tól már igen kellemes darabok vannak, de alattuk is előfordul egy-két kifejezetten jó modell.

    Na, erre van szükségem, de eddig amit kimazsoláztam a listából azokra ez pont nem igaz sajna.

    A magam részéről ilyennel biztos nem küzdenék, csak a legeslegvégső esetben

    legvégső eset van. Annyi segít, hogy Pest konkrét közepén vagyok és minden nagyobb bolt 10-15perc.

    Csak majdnem minden; nincs itt hiba.

    Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb :B

    Gondolom, hogy te sem nagyon ajánlgatsz egymagos Atomokat és Celeronokat, vagy mondjuk HD Ready TN paneles, konzisztens színeket nem ismerő, alacsony fényerejű kijelzővel szerelt, 2-4 GB RAM-os mobilgépeket a jónépnek, hiába kellemes a burkolat tapintása.

    Ez esetünkben úgy néz ki, hogy használt emberem egy G500-at 110k-s árcédulával, majd azt mondja, okés, legyen egy rendes ThinkPadom is egyszer az életben. Vesz egy T440-et és atyaisten. Anyag még csak-csak, de négyszer annyi pénzért a touchpad használhatatlan, azok a kijelzők és a szigetes agyrém billzet megfejelve a tartóssággal konkrétan okádékabbak mint a konzumer alja sima ideapad volt.
    Valami hasonló van itt is. Értem én, hogy gémer, meg 30k szenzor, meg optikai pitty-pitty, de az aerox 5 megborítás nélkül nem tud lapozó gombot vagy micsodát használni, szorítani kell lefele az egész egeret hozzá. Ami nem kis hiba meg preferencia hanem WTF.

    Arról nem tehetünk, hogy egy ennyire egyedien bumfordi, régen sem ajánlott modell a zsánered.

    Annyira bumfordi, hogy bescannelem a modellt és lefogadom találok rá egy nagyon hasonló 50k plusszos márkás egeret.

    Egyébként ha a pénz nem számít, akkor akár a Piranha Mouse Modsot (PMM)

    Erre írtam, hogy okés, megoldom, 3D nyomtatok amúgy meg lézervágok. De érezzük már kicsit, hogy ez atomgáz.

    Mit?

    Dupla klikk. Ami miatt a Logik is kb. tiltólistásak a topikban.

    Megint csak nincs hiba. Vannak dönthető görgős vagy sok oldalgombos egerek, amik emellé nem határ fosok.

    Erre jött ajánlásba max a Pro Click és cső. Az nem sok.

    Ha valami nagyon nem tetszik, ez itt nem szokott problémát okozni. ;]

    Van aki új autót is szétkap azonnal. Merész.

    A Vipert szerintem nem fogod tudni annyira kényelmesen clawozni/palmozni, mert nagyon alacsony, léteznek ehhez sokkal jobb formák. Kis kézzel még esetleg (inkább yeti mancs + fingertip kombóval tudom idealizálni) de lehet, hogy az optikai switch-eitől sem leszel elragadtatva.

    8k-ért újonnan belefér :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    Na lássuk:

    Aerox 5: atomkönnyű, aláírom. Az oldalsó gombok pont emiatt használhatatlanok, mert megborul az egér ha le akarom nyomni őket.

    Razer DeathAdder V2 Pro: Világbajnok dizájn, régen vezetékesem nekem is volt. Ezzel az új csodakapcsolóval full kérdőjel mikor kattint az ember. Kár érte.

    Razer Basilisk X HyperSpeed: Jó forma, pont kiadja, lehet ujjakkal és kicsit tenyérrel is pofozni. Érzik rajta, hogy olcsó egér, a kattintás pontos, de hangosabb, görgő is jó, de érezni, hogy finomabbat is lehet alkotni. Oldalsó klikkek kiállnak, egyértelmű a helyük. Én 8500-ért vettem egyet újonnan boltból. Ennyiért marad is. Ja és az elem miatt segg nehéz, én kedvelem.

    Pro Click Mini: Ez tényleg mini, utazó egérnek jó, de egyébként tényleg kicsi kéz kell hozzá, mert mindenféle fogással kényelmetlen.

    Pro Click: Ez tényleg irodai egér. Nem túl nehéz, de inkább tenyeres, mint ujjbeggyel toszogatós. A görgője és a kapcsolók is minőségiek, de a görgő mehetne kevesebb erővel is. Oldalsó gombokra kéne 2mm plusz, hogy tuti legyen. Borítás is lehetne tapadósabb. Kicsit magas, bár mivel tenyeres aki csak úgy használja pont kiadja.
    Ja igen, a "ilyen fura egér nincs is mint a Giga, hát ez egy pici piaci rés" jellegű írásokra: bescannelném szerintem 3 helyen kéne egy picit simítani és ez konkrétan a Giga 6880 formája. Ennyit erről.

    MX Master 3: Nincs a képen, de van az irodában és azt is nyomkodtam. Nagyon nehéz, bár tény, hogy felkonfigolva úgy hasítasz vele a progikban, hogy nem igaz. De tényleg nagy és nehéz, a fentiekhez képest egy toronyház érzésed van.

    Szumma tehát: nem mindig a drága a legjobb és nem feltétlen kell hegyomlás szenzor meg atombomba szintű bullshittelés ahhoz, hogy jó legyen egy egér.
    A Pro Click még kérdéses, gyanúsan amúgy ez is jó lesz, még tesztelnem kell egy jó 5 órát egyben, hogy mennyire állok rá a tenyérrel vezérlésre.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csandi #91395 üzenetére

    Ok, akkor nem igaz és hazudok, mert fun. :U

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91408 üzenetére

    Annyi pénzért igencsak ajándék. Ha baja van, akkor cső, gari vagy pénzvissza :B

    Nem kell félig újrarajzolni, nyugodtan húzd egymásba a képeket. Ember, itt van előttem mind a kettő, fogom őket, nézem, mérem, még ha nem 3D modellezés lenne az egyik hobbim azt mondanám hülye vagyok, de kétlem, hogy ennyire. Hidd el, egy színre hozod őket és max 5%-ot lapítasz meg húzol a szélén és pont ugyanaz lesz :K

    Amúgy örülök neki, mert az első és egyben kb. utolsó is volt, ami nem valami gémer botrány gyémánt áron.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csandi #91410 üzenetére

    Nincs ezzel semmi gond, 1 órát bármikor lenyomok karvalyfogásban.

    5 óra után már jönne le a falról a kereszt :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91418 üzenetére

    Nem a szenzor volt a gond a DA-ben sem. Hanem az "itt a piros, hol a piros?" jellegű mikrokapcsolók.
    Szenzorból ha egy dzsunka kínai kerülne bele az is elég volna. Egyszerűen nincs az a sebességgel párosított pontosság ami kellene heavy irodai munkára, de még tervezésre se. De ahogy még gémerkedő ifjú koromban volt: adj egy profinak egy golyós egeret, bármikor kifújja az orrodat a csoda vackoddal ha nem tudsz játszani. Nagy igazság, láttam CoD eredménytáblát ahol a srác infóteremből PS2-es szeméttel ült a trónon nem kicsit, pedig egy időben elég jól toltam én is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91420 üzenetére

    Hajaj, ez már lassan művészettörténet szintig hatol. Hagyjuk. Amikor 1.5 napig rajzolok valamit, az más, mint amikor pár rádiuszon tekerek 2 perc alatt néhány százalékot. Ezen alapon durva printing árak lennének :N

    Full gaming hardver van az egérben; PixArt PAW3335, aka Razer 5G Optical, HyperSpeed wireless és az alján ott virít a PTFE. Csak máshogy van marketingelve. :))

    Lesz@rom a marketinget, úgy léptem át a frekiket, felbontásokat, random egyéb bullshittelést, hogy el sem hiszed. Ha nincs teleaggatva leddel, nincs benne olyan kapcsoló, ami minden, csak nem jó, nincs feltalálva a sajtban a lyuk ezredjére én már mocorgok, hogy ez eddig jó. Fogod, kezedbe veszed és bakker ez egy egér. Damn. Ennyi elvárásom van. Vezeték ne legyen, lehessen sokat kényelmesen használni és kész. Nyilván az összeg növelésével elvárom a minőséget és tartósságot is egyre inkább. Sokat kértem vagy kérek? Azért szerintem nem. Ahhoz képest rendesen tapsolnom kéne, hogy nagyon magasra rakott keretből kivertünk 1 egeret, na jó, másfelet a célra. És csak a fél piacot vásároltam fel hozzá :)

    Egyébként ehhez a szenzorhoz mérten minden, csak nem olcsó (általánosságban véve vezetékmentes fronton ennyiért már PAW3370-et, PAW3399-et vagy HERO 16/25K-t, de lassan akár PAW3395-öt várna a jóhiszemű vásárló) ; effektíve egy picit megnyirbált, csökkentett fogyasztású PMW 3389-ként fogható fel, ami SROM-tól és lencsétől függően lehet normális (tehát kompetitív szinten is nyugodt szívvel használható) vagy anomáliákban uszó (számottevő cpi-deviáció, motion delay, LoD problémák).

    Huszahatezredjére írom, de nem megy át: rohadtul sokadlagos, milyen szenzor van benne. Ha kikaparnád ezt a tippre 10 forintos vacak optikát ami a v2-es Gigában van, és betennéd egy kiválóan balanszolt kasztniba (ne adj' Isten súlyozható verzióban), rendes, tartós gombokkal, akkor is adnék érte sok pénzt. Mert a kutyát nem érdekli irodai felhasználásban, hogy mi van belül. Ha most valaki ilyen környezetre eszi a bullshitet és megy a 30k DPI felé, tegye, de akkor vaktesztre leültetem és dalolni kell ám a diffit azonnal, mert ha nem, akkor azt kell mondjam: a lovacska megint elszaladt a zsoké alól.

    főleg, hogy csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is. A fő switch-ekről csak annyit tudok, hogy "50 millió" kattosak, ami általában Omron (50M)-eket jelent, szóval spórolós, kommersz kínai motyó, amik nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldai, de még jobb esetben is húzom a számat, ha egy ~30k körüli egérbe ilyet tesznek.

    Tegyék bele ezt. Inkább mint a nem spórolós, nem kommersz optikait, ami kibír 500 milliót, csak sajnos az egér nem, mert az első ezer után a földhöz vágom :B

    Te is tudod mire jött a golyós példa. Nem azért írtam, amire te válaszolni véltél. :N
    Attól, mert adott eszközöket telenyomsz atomdurva hardverrel, még nem leszel előrébb a felhasználás során feltétlen. Sőt.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91423 üzenetére

    Mióta használom ezeket a Gigákat main gép előtt és a szervizes asztalomon? Pfu, Pesten az első költözés után már ilyenem volt. Az 10 és fél éve történt.

    Jó hír tehát, egy 4-5k-s egérrel 2 állomáson egy évtizedet le lehet úgy hozni, hogy 5 évet kibírnak átlagban. És kapnak rendesen.

    Akkor azért nyugtass meg, hogy egy tízszeres árért már csak sikerül megugrani ezeket a brutális követelményeket legalább :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91426 üzenetére

    Szezon és fazon, mert egy folyamatosan használt beviteli céleszközt hasonlítasz az általad elvégzett munka mértékéhez. Az ergonómia egy tekintélyes része teljesen szubjektív (az egereknél meg a szélsőséges esetektől eltekintve szinte az egész) és megesik, hogy csupán 2-3 mm-es eltérés még full azonos forma esetén is feltűnően más felhasználói élményhez vezethet, nem még ha "itt elnyújtom, ott széthúzom, amott meg extrudálom egy kicsit.

    Szívedre a kezed: ez az a szint amit te soha az életben nem fogsz fórumon megoldani. Fogás meg kb. kézmérettel meglövöd az egereket köbö, de onnantól vége van, felesleges ezen ugrani.

    Simán elhiszem. A lényeg, amiről szó volt, az az, hogy csak más van a dobozára írva, ergo a "bullshitelést"

    Én inkább mondanám úgy, hogy leadtak a kínainak egy specet, kértek rá 500k darabszámra egy árat és onnantól a marketing megindult. Ez se nem gémer, se nem iroda, se nem semmi. Egy alkatrész, amire lehet nyáladzani jobb helyeken. Hogy a huszada is elég lenne amúgy 99%-ban az tuti, de esélyesen nem érné meg már gyártani sem 2 félét, kis körítéssel meg ömlik a lóvé úgyis.

    Átjött elsőre is. A tisztán látás végett: szakmai szemmel nézve ettől még nem lesz jó ár/érték arányú a cucc, függetlenül attól, hogy mennyire tartod kényelmesnek...

    Oké, jöhet az ár-érték bajnok irodai egér, still várom a listát, már rendelem is be őket sorban :B

    Igen, én meg erre írtam azt a példád mezsgyéjén megmaradva, hogy ha már pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz, netán a feladat komplexitása eseti jelleggel meghaladhatja az általad általánosként/átlagosként prognosztizált szintet, akkor már jó esélyed van rá, hogy igen. A céleszköz mindig céleszköz marad, pozitív és negatív vonzataival együtt.

    A gond, hogy a célunk egy olyan alacsony kerítés mögött van, amit egy csiga is képes helyből hátraszaltózva megugrani. Régen nem azon megy a sztori, hogy ó igen, a centripetális erő, mikor meghúzom neki az istrángot és a pálya másik feléről akarom kiszedni a pilótát a cockpitből akkor jobb lenne ha az akku balrább lenne 3mm-el. Hanem, hogy elvben felső ligás egerek konkrétan sz@rok ;]

    Ez már a madárjóslás kategória. :DDD Egyrészt túl új ahhoz, hogy sok évre szóló tapasztalatok legyenek vele, másrészt manapság már nem divat semmit annyira tartósra/elnyűhetetlenre tervezni, mint akár csak 10-20 évvel ezelőtt volt.

    És eljutunk oda ahonnan kezdtem: nem lehetne akkor ezt a sok sz@r helyett csak szimplán használható perifériát gyártani a gémereket meg megfullasztani az RGB ledekkel? Csak egy tipp. Tudom kapitalizmus van, ez nem így megy.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Synthwave #91432 üzenetére

    Terelés. A lényeg, hogy gaming grade alkatrészekből áll össze, irodai cuccokba szimplán nem szoktak ilyen szintű szenzort és wirelesst rakni, de ha nem hiszed el, akkor nyugodtan végigmehetsz a világ összes, kifejezetten irodába szánt egerén egyesével, érted. Nem a fejlesztési/gyártási procedúra mikéntjét részleteztem az előző posztban, hanem csak magyarázattal karöltve leírtam, hogy irodaira "átmatricázott" gémer motyót vettél a kategóriától való idegenkedésed ellenére, és nem olyan "kevés" pénzért, mint gondoltad róla.

    Tehát most azon megy a tekerés, hogy az amúgy feleslegesen kitömött hardveres egér lelkiekben tartalmaz-e marketing elemeket is avagy sem. Szerintem egy kupac elektronikát vettem műanyaggal bevonva, amit a gyártó költségoptimalizált így/gondolta, hogy majd így jobban eladja. Tegye. Még mindig nem érdekel.

    Megintcsak terelés vagy félreértelmezés. Világosan leírtam a szándékom, amit nem írtam, azt nem is akartam írni. Az igényeidhez nincs best buy (ha azt a Gigát nem számítjuk annak), csak túlárazott cucc, és abból se sok.

    Az azért mekkora arconköpése a szegmensnek, ahol nem létezik BB ajánlat, de még túlárazva is 1-2 max. És nem házi atomerőművet vesz a jobbágy, hanem egy szutyok egeret.

    Én azt világosan értem, de általánosságról beszéltünk, nem a te konkrét esetedről, ott pedig 100 százalékig igaz, amit írtam.

    Elég nagy a metszete ezen halmazoknak szvsz.

    Vagy csak te vagy helikopter, mindenki más meg szitakötő. ;]

    Azóta olvasgattam, nem véletlen csiszolják ezt a dolgot a fiúk. Sok helikopter kért leszállási engedélyt :B

    És visszakanyarodunk oda, amit erre akkor válaszoltam: meg kell beszélni a gyártókkal, de előtte néhány millió vásárlóval is meg kéne vitatni a dolgot, hogy változtassanak az igényeiken/ízlésükön.

    Laptop fronton tudok mélyebbet: a usereket és vásárlókat nem kérdezték, a kész termékeket vágták oda: srácok, ez van, ebből fogtok válogatni. Aztán volt is néhány éve pár érdekes flottaváltás, mert a tökösebb flottamanagerek megmondták, hogy persze, jó az ár, csak a gépeitek sz@rok :B

    A cégek piaci igények alapján gyártanak, ha látják, hogy valamit visznek, mint a cukrot (a te igényeid nagyon nem ilyenek, szóval pech; az enyéimre sem volt igazán sok alternatíva 2018-2019-ig, egy igen lényeges tekintetben meg konkrétan egy, de az meg elképesztően kicsi volt a kézméretemhez), akkor azt fogják nyomni futószalagon, márpedig a gaming grade hardver nagyon kelendő, és a szabadon futó görgő nyújtotta szolgáltatás vagy az extrém ergonómiát igénylő körülmények kivételével bármilyen felhasználásra hatékony, nem csak játékhoz.

    Volt egy érdekes beszélgetésem pont ezen témában sales-marketing igazgatóval, hogy a userek igénylik-e a dolgokat, vagy a beszállítók részéről és gyártói oldalról megy-e az agymosatás, mert nem tudnak egyszerűen máshogyan számokat prezentálni. Messze nem ennyire egyszerű eset ez.

    Az RGB és társai nem kitétel ahhoz, hogy valami gaymer legyen (konkrétan pl. a mostanában asztalon váltogatott egereim – 6-7 modellről beszélünk – közül egyiken sincs), és szép számmal akad ilyesmitől mentes, visszafogottan ízléses alternatíva, ami a legkomolyabb irodai környezetben sem hat idegenül (pl. összes Zowie/Vaxee/Ninjutso, némelyik Logitech és Razer, a nem átlátszó/áttetsző burkolatú Endgame Gear egerek, van egy-két Corsair, illetve már G-Wolves is , Pulsar X2, esetleg fekete vagy fehér Lamzu Atlantis stb – szóval bőven van alternatíva, és egyre több).

    Ok, jöhet mind. De ne úgy legyen a topikos táblázatban az egyéb fejléce alatt, hogy hát a kapcsolók úgy hullanak, mint EMP után a repcsik az égről, mert az minden, csak nem jó. Ugyanígy válasszuk le a 70k fölötti high-end szintet is, mert azt meg nem hiszem el.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91434 üzenetére

    Tettem le annyit adott topikokban az évek során, hogy meg se karcoljon a hsz. gyűjtése fricska szerencsére :P

    A profi/nem profi indoklásról pedig: szerintem azért próbálok nem fotelmegmondó lenni és nem sajnálom az időt és a pénzt a témára, ez talán látható. Arról, hogy már ennyire alapszintű perifériáknál is oda jutottunk, mint egy kőkemény business-class laptopnál, hogy 3 hónap után ha még nincs a trackpoint-billzet-palmrest éle a kijelzőben, akkor már tapsolunk, az szomorú.

    Értem a verdiktet, elfogadom, de ez ettől még bicskanyitogató és én azért küzdenék a trend ellen ha lehet.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91437 üzenetére

    Én ezt értem(nem tudom más topikokba mit tettél le, nem simerlek), de miért rajtunk vered le?

    Mert kin verjem le ha éppen az adott ember beszól/megkérdőjelez akár tényszerű 0-1 bites dolgokat? Kis Pistán a hálós topikban? :B

    És miért pont itt?

    Lásd fentebb. Továbbá kicsit felszívtam magam a dolgon, mert eléggé úgy látom, hogy pölö az ajánlós lista és az egyébkénti ajánlások között valami elég bitang ellentétek és ködölések vannak és ha már annyi éven keresztül végeztem hasonló "munkát" máshol, így érdekelt, hogy mi ennek az oka. That's it.

    ADAM1337: Én érzek némi releváns tartalmat is, de ha nem, átverem privibe, csak szóljatok.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Zaied #91439 üzenetére

    Jep.

    Ajánlott lista only gamer egér. Semmi más. Most akkor a Pro Click micsoda? Ajánlott? Nem ajánlott? Ha pusztuló borításos egerek beférnek egy felhívással, tippre ez is elférne.

    Aerox akkor jó vagy nem jó? Csak a Prime akkor vagy mi a helyzet?

    Kapcsolók, gombok. Most akkor legyen egyértelmű mi-hol-merre, mert elvben már ajánlott egérre meg már jön, hogy gagyi benne a kapcsoló. Typedef gagyi, felhasználási körrel.

    Funkciók. Én értem, hogy egy oldalsó scroll vagy 4 gomb már világfájdalmat okozhat egyesekben, de ha ez ennyire komoly sebeket tép, akkor tényleg meg kell tépni a topikot ketté, mint azt tettük sokszor már, és targetálni kell a 2 szegmenst. Vagy akkor kicsit kevésbé agárkodósan nekiesni az egyszeri embernek, aki tényleg csak létezni akar ínhüvelygyulladások nélkül a székében napi 6-8 órát :B

    Nincs itt semmi különös, csak fura, hogy ennyire érces a hangulat és ragaszkodás van a fősodorhoz, pedig nem hiszem, hogy tényleg annyira mindenkit lefizetett volna mondjuk a Logitech, hogy mást ne említsek :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz juuzer #91443 üzenetére

    Írtam róla, van a cégnél ilyen, próbáltam. Tényleg nagyon drabális szegény, 110gramm körül venném. Így fárasztó a csuklómnak sajnos.

    Anywhere tesóm egere, ő építészmérnök, terepre azt viszi hurcolni. De fix asztalinak kicsi valóban.

    Zaied: Elvagyok most már, topikból kiszálltam, taktik akár a laptopokbál: vedd meg mindet, amelyik a legkevésbé rossz, azt tartsd meg.

    Ha bontani akartok topikot, meg átnevezni az üzemeltetés és modkeres tészta lesz.

    Tesztekre értem a Logitech lefizetést.

    Mindegy, jelenleg elvagyok, ha majd megbukott a hyperBasilisk vagy a PC akkor max visszajelzek :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák