Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz spe88 #20501 üzenetére

    Amikor a vinyóra másolást csináltam 2014 közepén, akkor még 2 db DVD író volt a gépemben, mindkettő régi Pioneer IDE csatis DVR-110D, IDE-SATA adapterrel a SATA portokra dugva.

    Visszanéztem az élet rendberakós naplómat, a 200 db DVD-t másfél hónap alatt másoltam át. Napi 5-10 db lehetett az átlag, nyilván olyan is nap is előfordulhatott, mikor egyet sem.

    Villista-val értek egyet, kettőnél több olvasóval csak rosszabb lesz. Egyrészt tényleg belassul tőle a gép, nemcsak a vinyó sebessége számít, valahogy a proci használat is megnövekszik. A HDD könnyen is töredezik, főleg ha NTFS-re másolsz. Másrészt nem is maga a másolás a fárasztó, hanem a logisztika, ki-be pakolgatni a lemezeket, ellenőrizni hogy jól átmásolta-e. Nekem a két olvasóval is gyakran összezavarodtam, nem tudtam követni hogy most melyik fejezte már be éppen, vagy még el se kezdtem.

    Én azt mondom 1 db olvasóval a legjobb. Vagy pedig ha többet használsz, írd fel hogy melyik olvasó éppen hol tart..... :U

    Egyébként nekem az egyik DVD író meg is makkant a vége felé, elromlott.

    Azóta kivettem mindkét írót belőle, és a két Pio DVR-110D helyett 1 db natív SATA-s Samsung SH-224BB van benne.

    Szóval kitartás! :D

Új hozzászólás Aktív témák