Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz nyunyu #5842 üzenetére

    "Ha kodoltal volna Borland C++-ban, akkor nem irnal ilyen hulyeseget."
    Én már annyi szart írtam, hogy csak sorkijelölés Ctrl+Ins, aztán 3 pagedown, Shift Ins módszerrel kódolok :D Ezért gyilok az elforgatott 6-os, mert nem ott van az insert, pagedown, mint 20 évvel ezelőtt :)
    C++-t nem használtam ez igaz, de majdnem minden más megvolt. goto-hoz meg nem kell ergonómikus bill :)
    Még a magyar billentyűzettel is macerásabb kódolni. Az amerikai kiosztás azért szerencsésebb, mert sokkal kevesebb gombot kell duplán nyomni. És akkor is kizárólag a shiftet. Nincs olyan, hogy a () vagy : gombokhoz shift, a {}-hez altgr, satöbbi. Sorvégi ;-höz pl semmit nem kellett nyomni, itt altgr. Az Altgreseket máig nem bírom eltalálni.
    Egyébként mostanság Delphi + PL/SQL fronton kódolok, és Delphiben nálam most is ki van kapcsolva az összes ilyen bizbasz. Ne firkáljon nekem fél oldalt akkor, ha beírok egy if-et, mert a felét úgy is ki kell törölni. Néha-néha megnyomom a Ctrl+Space-t, de ennyi. Amennyi ideig keresi, hogy mit kínáljon fel, inkább beírom.

    Én viszont nem szoktam fotelből gépelni, szóval azt nem tudom milyen lehet. Még a kerekes irodai széket is száműztem itthonról, mert jáccás közben baromira idegesítő volt, amikor Race07-ben féktávon elindult hátrafelé a szék :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák