Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz vlevi #5845 üzenetére

    Még a magyar billentyűzettel is macerásabb kódolni. Az amerikai kiosztás azért szerencsésebb, mert sokkal kevesebb gombot kell duplán nyomni. És akkor is kizárólag a shiftet. Nincs olyan, hogy a () vagy : gombokhoz shift, a {}-hez altgr, satöbbi. Sorvégi ;-höz pl semmit nem kellett nyomni, itt altgr. Az Altgreseket máig nem bírom eltalálni.

    Par eve en sem birtam elkepzelni, hogy magyar kiosztast hasznaljak, csak ugy alakult, hogy elozo munkahelyemen egy kulfoldi szoftvert kellett magyarra atultetnem, ekezeteket meg eleg kenyelmetlen Alt+ASCII koddal megadni, hosszu ő/ű-t meg nem is lehet, igy kenytelen voltam magyar kiosztasu billzetet hasznalni.

    Ott szerencsere tudtam forumozni munkaidoben, ha mar besokallottam a monoton gepelesbol, (most nem nagyon lehet a buzi 5mp-nkent screenshotot keszito "munkaido felugyelo" rendszer miatt :W)
    Eleinte forumozashoz vissza-visszavaltottam amerikaira, mert a BBCodehoz kellett a [], de aztan egyre gyakrabban utottem felre a Z/Y-t amerikai kiosztassal, igy egy ido utan nem is eroltettem az ide-oda kiosztas valtast, itthon is atvaltottam a default kiosztast magyarra, aztan szep lassan megtanultam, melyik speci irasjel melyik AltGR-es kombinacioval erheto el.

    Most mar annyira elszoktam az amerikaitol, hogy ha olyan szerver ele keveredek, ahol amerikai a default kiosztas, hosszu masodpercekig gondolkoznom kell, hogy az adott irasjel vajon hogy is volt regen :(

    Egyébként mostanság Delphi + PL/SQL fronton kódolok, és Delphiben nálam most is ki van kapcsolva az összes ilyen bizbasz.

    Nalam Visual Studio 2008+SQL Management Studio 2005 jatszik munkaidoben, bar kacerkodom a gondolattal, hogy feltegyem az SQL Management Studio 2008R2-ot mert az mar tud intellisense-et is, viszont az ugyfeleinknel foleg SQL2000-es szerverek vannak, mivel az SQL guru kollegak az ujabbakat nem nagyon ismerik :(

    Na jo, mostanra eljutottak odaig, hogy SQL2005-ot is hasznalnak, ha nagyon muszaj, de most egyik ugyfel SQL2008R2-ot akar hasznalni az uj szervereiken, igy most lehet honapokig tesztelni, hogy a komplex szoftverrendszer vajon mukodik-e vele, vagy melyik tarolt eljaras szall el rajta, aztan szorul atirasra.
    SQL2000->2005 valtast elegge megszivtak anno :DDD

    Én viszont nem szoktam fotelből gépelni, szóval azt nem tudom milyen lehet. Még a kerekes irodai széket is száműztem itthonról, mert jáccás közben baromira idegesítő volt, amikor Race07-ben féktávon elindult hátrafelé a szék :DDD

    En csak strategiat tolok, meg neha egy-egy RPG-t, ugyhogy inkabb az eger dominal jatek kozben.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák