Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsy

    aktív tag

    Sziasztok! Elgondolkodtam hogy ideje lenne tesztelni ezt a mechanikus billentyűzet dolgot és ki is töltöttem a kérdőívet :)
    Valami olyan elképzelésem lenne hogy mechanikus bill, cserélhető gombokkal ha elkopnak vagy ha más nyelvre át akarom szerelni. Elsősorban nem kompetitív játékra. Valamilyen normális háttérvilágítással.
    Legfontosabb a minőség, halkság és tartósság.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Ha indokolható akár 60k

    2.Használt szóba jöhet?
    Nem

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Logitech illuminated keyboard (a régebbi). Túl műanzagos érzés, lapos gombok, zajosabb mint régen, csuklótámasz túl kicsi és így nem sokat ér.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Leginkább játék (Stratégia, RPG, kevés FPS), mail, forumozás, netezés.

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Mechanikus

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Nem igen tájékozódtam még és szeretném megspórolni hogy hetekig tanulgassam a piacot :)

    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    Svéd ha lehet, Angol teljesen ok, de legjobb lenne ha lehetne billentyűket cserélni és így akár vehetek egy angolt és átpakolom svédre.

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    A standardon kívül ha lehet semmi extra. Numpad érdekes kérdés, igazából ritkán de használom és olyankor nem igen van jó alternatíva.

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    -Normális méretű (esetleg állítható) csuklótámasz.
    -Világítás (hogy sötétben olvasható legyen). Nem muszály, de érdekes extra lenne ha tudna játékprofilokat ahol esetleg a használható gombok más színűek mint a többi. Szintén nem muszály de érdekes az állítható színű háttérvilágítás.
    -Nagyon fontos hogy halk legyen, legjobb lenne ha semmi hangja nem lenne egyáltalán normál lenyomástól.
    -Vezetékes kell
    -Semmi sárkány vagy felnőtt ember nappalijában hülyén kinéző csicsa ne legyen rajt.
    -Magas minőségért és tartósságért hajlandó vagyok bármennyi extrát fizetni. Ha valami japán azért még többet. :)
    -Javíthatóság, felújíthatóság: Pótalkatrész és tartozék nagy választékban és magas minőségben legyen hozzá.

    Bazsy

Új hozzászólás Aktív témák