Hirdetés

Aktív témák

  • zsoltee10

    addikt

    válasz #00809728 #21277 üzenetére

    de nem azt akarod mondani, hogy egy modern nagy nyomású, erős dízellel 30000 kilit mentél egy olajjal, ugye? én 12-15ekm-enként cserélem, motoromban 12e helyett 6ekm után.

    érdekes ez az autóvásárlás téma. A családban az a jellemző most már, hogy újan vesszük meg, és sokáig megtartjuk. Használtakkal rengeteget szívtunk, és inkább felvállalom én is az értkcsökkenést, de tudom, hogy megbízható, garanciális, nincs rejtett hibája, és addig tartom meg, amíg aránytalanul sokat nem kell majd költeni rá. Pl. a motorommal is így vagyok. Megvettem zsír újan, és eddig buktam az értékcsökkenésen kb 5-600eFt-ot, de nem érdekel. 1,5 év alatt a mociba tekertem 36000 kilit, ami baromi sok egy motornál. :) Ha mondjuk megvettem volna használtam 30000 kilivel valakitől, akkor fene tudja milyen állapotban lenne most. Rá kellene költeni egy csomót, stb. Magamtól meg merném venni ezt a motort 36000 kilivel, de mástól nem. Ennyi km alatt nagyon meg lehet ölni egy autót is, nemhogy motort. Autónál ugyanez. Vettünk egy Pug Boxert, 2,8HDi. Újan vettük, mert tudtuk, hogy sokáig akarjuk használni. Most 240000 kili van benne, és tudom, hogy a motorja patent, sosem volt kínozva, nem volt hajtva, 15ekm után mindig olajcsere, nem ilyen fasság 30ekm-es periodusok után. (aztán csodálkoznak emberek, hogy 250ekm után motor kuka).

Aktív témák