Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bajnokfoto

    csendes tag

    Tisztelt Fórumozók!

    Évek óta már, hogy nem követem ezt a hasznos fórumot és a PC alkatrészek rohamoson fejlődő világát ezért a segítségetekre lenne szükségem, mivel asztali gépfejlesztés előtt állok.

    6 éve használom a jelenlegi konfigurációmat , mely ugyan a mai napig kifogástalanul működik de a teljesítménye már nem elegendő számomra.

    A jelenlegi gépem tehát :

    GIGABYTE GA-P55-UD3R, INTEL Core i5-750, Sapphire Radeon HD 5850 1GB, HDD Samsung F3 500/SATA2/16M,SAMSUNG SSD 840 EVO 120GB, GSKILL Ripjaws CL7 1600 Mhz 2 x 4 GB, Corsair HX 450, COOLERMASTER RC-690K Pure Black

    Grafikusként és fotósként dolgozom elsősorban és a szerkesztői programok mellett (Photoshop,Lightroom,Illustrator) olykor videó vágással, utómunkálatokkal is foglalkozom (Adobe Effects).

    Mindig képben voltam az alkatrészekkel de, ahogy azt már említettem egy ideje nem követem az aktuális teszteket.

    Szeretnék egy ugyan csak tartós hosszútávon működő megbízható asztali gépet.

    A munkálatokat néha játékokat 32inch-es 4K monitoron szeretném ezentúl végezni és legfőképp döccenőmentesen.

    Mivel külföldön tartózkodom az itteni boltok elég szűkösen rendelkeznek variációkkal és egyelőre ezt az összeállítást sikerült kreálnom:

    - Cooler Master HAF-X V2
    - Intel Core i7 5820K Extreme (6 x 3.3 GHZ - Turbo 6 x 3.6 GHZ) OVERCLOCKED UPTO 4.0 GHZ
    - Corsair Hydro Series H80i (Advanced Liquid Cooling)
    - Corsair 16GB Vengeance LPX 2400MHz (4x4GB) - Lifetime Warranty (DDR4)
    - NVIDIA GeForce GTX 970 - 4 GB - (MSI) Twin Frozr V - (PCI-E) - (Free Metal Gear Solid V Game)
    - Corsair 650W PSU - Low Noise
    - Asus X99-A (Intel X99) - 5xUSB3/4xUSB2
    - 240GB Kingston HyperX Predator PCI-E SSD, Read 1400MB/s, Write 600MB/s - Silent
    - Samsung 24x DVD/CD Re-Writer/Reader - Black - (SATA)
    - Microsoft Windows 7 Professional 64 BIT (Genuine DVD & COA Included)

    Elsősorban, abban kérném a segítségeteket, hogy mi az ami felesleges lehet vagy épp nincs értelme többletet költeni egy-egy alkatrészre esetleg a VGA kártya terén sem vagyok biztos. Esetleg a legújabb Radeon közül lenne érdemes választani?

    Az általam összerakott konfig jelenleg 1400 fontba kerül, ami Magyar árfolyamon jelenleg 600 000 FT körül mozog.

    Nem annyira sürgős a dolog (kb karácsony tájékán lesz esedékes) de szeretnék előre tájékozódni és fontolóra venni a lehetőségeket.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget.

    További szép estét!

    Studio Manager / Lead Photographer

Új hozzászólás Aktív témák