Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • papasoft80

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék új gépet venni játékra. HD-ban menjenek a játékok, ezért valami HD7950 körüli VGA-ra gondoltam(ha kisebb is elég, ami jobb ár/teljesítmény mutatóval bír, akkor az, de csak a halk verziók érdekelnek). Több helyen olvastam, hogy a 4 magos processzor már sok esetben szükséges, ezért Intel i5IB-re gondoltam(drágának találom, és a VGA nem kellene bele a DVGA miatt szerintem, de nem láttam igazi alternatívát, az AMD nem érdekel/több rossz saját tapasztalat/).
    8GB memóriára gondoltam Win7-el. választott: Corsair Vengeance Kit 1600MHz DDR3 RAM (CMZ8GX3M2A1600C9) (2X4GB)
    ház: Fractal Design Define R4
    választott alaplap: GigaByte GA-Z77-D3H (rev. 1.2) (Tuning ugyan nem érdekel, de nem találtam olyan H77-es lapot, amin a "fázisok" hűtőbordát kaptak volna)

    Ami fontos:
    - stabil áramellátás minden részegységnek
    - a melegedő alkatrészek kapjanak megfelelő hűtést(jár majd a levegő a házban, de egy borda nem árthat)
    - alaplapi hangkártya lehetőleg ne egy zajgenerátor legyen
    - 4 memória hely, legalább 1 PCI slot
    - nagyon csendes működés(vízhűtés nem érdekel)
    - a garancia lehetőleg min. 3 év legyen(a Magyarországi, olyan, amit a kiskerek is megadnak(pl. a vizesek, vagy szifonék))

    Ami megvan: HDD, ODD, monitor, billentyű, egér, hangszóró, táp, CPU hűtő(CM Hyper 212EVO)

    Amire választ várok:
    - CPU, alaplap, VGA, memória, melyikből melyik a best buy, ami nekem megfelel
    - opcionálisan tápot is ajánlhattok, ha a mostani esetleg nem vinné majd a cuccot(passzív hűtésű tápok nagyon drágák)

    Szeretném jelezni, hogy nehéz volt ennyi pénzt félretenni erre, így ha lehet olyat javasoljatok, ami megéri az árát és szükséges is. Ha esetleg valami sokkal jobban megéri és csak 1-2eFt-al kerül többe az még belefér.
    Ha lehet, akkor a javasolt alkatrészt indokoljátok is meg, hogy miért pont az. Olyan alkatrészeket ajánljatok, ami azért értelmesen beszerezhető. Az ajánlott egységek beférjenek a házba és egymásnak se legyenek útban.

    Nagyon köszönöm előre is, hogy időt szántok erre!

Új hozzászólás Aktív témák