Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc-csiga1

    csendes tag

    Sziasztok!

    A Topik címadója adta azt az ötletet, hogy feletegyek pár kérdést, és ha akad vállalkozó kedvű, akkor feleletet is reméljek dilemmámra.
    A közel jövőben alaplap vásárlásra adom a fejem, de olyan nagy a választék, hogy a sok ezer régi és új tipus közül csak a végén nem tudok dönteni, csak a végén abból a 4-5 darabból. Ezért kérem segítségeteket, tapasztalatokat, hogy ha lehet adjatok tanácsot: milyet vegyek? És legfőképpen, miért?

    Első körben az ajánlott kérdésekre felelnék:
    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    20-30E között
    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    1-2 SSD, 1-2 HDD, 2 DVDRW.
    Egyenlőre VGA nélkül, ezért jó lenne ha lenne rajta integrált. (Persze most van egy radeon HD 4670, de ezzel más terveim vannak) Később akár crossfire is kellhetne. (Jó lenne rákötni később egy TV-t –ez mégis csak nagyobb mint egy monitor)
    I5 4690 vagy i7 4770 (még nem eldöntött)
    Ram 8 Gb startnak, de lehet idővel 16-32 Gb-ra is szükség. Egyszóval ha most üres is lenne négy DIMM-ből három, azért csak legyen ott.
    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    Elsődlegesen ATX
    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    hátlapi: ps/2, 3-4db 2.0USB, 2-4db 3.0USB, net csatlakozó, 5.1-es hang jack, hdmi, monitor csatlakozó
    alaplapi: legalább 6db sata (a 2. pont eszközeihez) Nem ártana egy m.2 port (sata expresshez még eszköz sincs), min 2db VGA hely (PCI 16), legalább 3db ventillátor csatlakozó a cpu-n kívül. Szeretnék valamilyen bios védelmet a lapra.
    5. Milyen a monitorod csatlakozása?
    Szerintem „hagyományos”. …szóval nem tudom a nevét, átlagos. Jelenleg egy 19”-os Benq-n dolgozok.
    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Nem, nem szeretnék. Amit tudnak alapjáraton azt a „gázt” húzom nekik. Egyébként sem értek ehhez a részhez.

    A BIOS-t viszont rendesen szeretném beállítgatni! Nem csak arra gondolok, hogy honnan Boot-oljon a gép. Kifejezett igényem az, hogy az alaplapi csatlakozós cooler-eket egyenként be szeretném állítani hűtésigényhez, és zajártalomhoz mérten.
    Az alaplap csak egy komponense annak a gépfelújítási folyamatnak amibe belefogtam, de ez ugye „alaplapi” topik. (Maradjunk annyiban, hogy csendes, gyors, hűvös gép a cél) Szóval maradnék ennél.
    Vannak elképzeléseim, de nem tudok választani, mivel amíg meg nem vásárolom, addig nem láthatok egyiknek sem a bios-ába. (Viszont utána, mit kezdjek vele, ha mégsem azt szeretném.)
    Ebben kérném hát a segítséget, hogy mit válasszak. Hát ha valakinek van már most is ilyen lapja és tud tanácsot adni. Vagy ha nincs ilyen, akkor látott már ilyet, vagy szimplán csak ismer, és tud informálni.

    Korábban volt már ASUS-om. Most Gigabyte-om van. Mind kettő jól szolgált, így most is ezeket keresem.
    Amik közül pedig nem tudok választani:
    GA-B85M-D3H
    GA-B85-HD3
    GA-H97-HD3
    GA-H97-D3H
    ASUS H97-PRO

    Tehát ha van valakinek tanácsa, információja, szívesen fogadom. Akár az én felevetéseimen kívülieket is – indoklástól függően!-
    És szívesen fogadok bármi tanácsot, különbségérzékeltető észrevételt, hogy mi a B85, a H97 közötti ellentét. vagy éppen ha H97-ről van szó akkor Asus, és Gigabyte között a különbség? Mert Hétköznapi user-ként az árát látom, hogy egyiknek több. De mivel tud többet a felárhoz képest? Leginkább ezt szeretném látni –azon túl, hogy megfelel-e a fentebbi igényeimnek- ahhoz, hogy el tudjam dönteni, megér-e nekem annyi + Ft-ot az az x, y funkció.
    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66330 üzenetére

    Köszönöm a gyors segítséget, minden válaszban!
    (pl B85/H97 --->nem tudnám használni. Az kínos lenne! Na meg szép, hogy vegyen az ember egy óra használatért, egy régebbi cpu-t :Y )
    Ezzel együtt azért van amit nem értek még, egyáltalán. Szakkifejezésben gyenge a lexikális tudásom:
    "A normális CF (SLI) csak a "Z"-s deszkákon elérhető a B85, H97 -es lapokon a második slot elekteronosan "csak" 4X."
    Na, pl ebből egy kukkot sem.

    "A monitorodnak legalább a típusa kellene (hogy megnézzük milyen bemenettel rendelkezik) mert ha nincs a lapon a csatlakozója, nem tudod a lapra kötni ..."
    Azon túl, hogy BENQ, a jobb felső sarokban ezt látom még: G2220HDA
    Már ha ez segítő infó. ...még kerestem a neten képet a mostani videókártyámról.
    http://kepfeltoltes.hu/view/141207/HD_4670_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Azt nem garantálnám, hogy minden egyes porcikájában ugyan ez a tipus az enyém, de... A sárga nyíllal jelölöm, hogy jelenleg hova csatlakozik a monitorom. Linkelek még egyet, azon hátulról látszik az egész. Ide is nyilat tettem.
    http://kepfeltoltes.hu/view/141207/HD_h_tulja_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    (de ezen aképen már tuti nem az én karim van. ez piros, míg az enyém kék)
    " mert ha nincs a lapon a csatlakozója, nem tudod a lapra kötni .." ...hát ez világos.

    " Igaz tuninglap, és nincs M.2 foglalat. Viszont a CF/SLI meglenne (8X8X) és az említett USB BIOS Flashback funkció is elérhető vele."
    Tuningolni, húzni tuti nem fogom - nem értek hozzá.
    Az m.2-őt sajnálnám, terv szerint arra menne a windows, és semmi más
    A CF/SLI meglenne8X8X... hát ez kínai! :F
    A flashback az remek lenne! Megjegyzem ezt csak akkor használnám ki, ha valami nagy csoda okán akarnék/kellene is biost frissíteni. (A tüzet nem piszkáljuk ha jól ég, -minek?- még csak megégetné az ember magát!

    "A ventivezérlést meg oprendszer alól teljesen testre tudod szabni a Fan Xpert 2 -vel"
    Vááááá :C :DD Pont ilyet keresnék! Megnéztem youtubon hogy működik, remek!
    Azonban ha jól látom ez csupán asus alaplapokhoz dukál? ...méga végén lemondok a gigabyte-okról! :-(

    Ezzel együt megkérdezném mégis a gigabyte vs asus csatában:
    GA-H97-D3H vs ASUS H97-PRO (már csak azért is, mert mindegyiken lapul egy m.2, de Ga-n is lehetne olyan szupi ventillátor, és egyáltalán bios beállítás, mint asus testvérén?)

    Szembeállítanám véleményalkotásra szintén a gigabytot, de most az általad ajánlott asussal.
    GA-H97-D3H vs Asus Z87-PRO V EDITION
    Azt látom, hogy m.2 nuku, viszont cserébe 8db a Sata3.0 (ez simán kompenzálja az m.2-t/ha nem is sebességben :-( ) Azt is látom, hogy volna az asus-on wifi. Nos ezt most tuti nem használnám ki egyenlőre. De később... hát ki tudja :K
    Viszont nem tudom Milyen érékkel bírna számomra a TPU, az EPU alaplapi támogatás. És látom, hogy (O.C.)-ben a DDR3 az 2933MHZ is lehet, de mit takarhat az (O.C.) rövidítés?
    (Pont a wifi antenna alatt, mintha látnék olyan csatlakozót ami a monitoromhoz klappolna)
    Ezzel együtt legfőképp összehasonlítanám a két alaplapot a chipkészletük okán: H97 vs Z87

    Tetszik az általad mutaott alaplap, mégis én megkérdezném a két asus közötti különbéget is meglátásod szerint:ASUS H97-PRO vs Asus Z87-PRO V EDITION.
    Egyszerűen csak tudni szeretném azt amit magamtól nem tudok/láthatok a képeken -az általad már ismert- igényeimnek megfelelően. Chip/csatolók/bios/fan szabályozók, stb... Ha a két asus közül kellene, akkor melyiket, és miért? (A h97-nek nem olyan szupi a biosa, mint a z87-nek? Csak kérdezem! Nem tudom, csak gondolom asus=asus)

    Köszönöm eddigi segítségedet is! Várom/remélem az ezutánit is! :R

    Üdv: Csiga

    u.i.: Reggel óta lehet, hogy asust veszek... gondolkodok, tipródok, érik a dolog :U

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66335 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Neked is és S10-nek is a kiemrítő és gyors válaszokat! Ma sokat tanultam tőletek. :R

    Most neki ülök és elemzem az infót részletesen, leteszem magam elé a lapokat, tulajdonságaikat és próbálok dönteni.
    Azt hiszem ez a vége döntés lesz a legnehezebb!
    Mindenképpen beírom, hogy mire jutottam a végén :)

    Ha addig felmerül még valami beugrok azért.

    Sziasztok! Csiga

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66337 üzenetére

    Legutóbb azzal mentem el, hogy majd megírom mire jutottam. Aztán most azt kell mondjam, semmire. ...Illetve, ez így nem állja meg a helyét, mert jutottam. Nem is kevésre: A hétvégén itt töltött kérdezz felelek eredménye lett az a dolog, hogy felnyílt a szemem. Látom már, hogy mi mindenre képesek a mostani "csoda" alaplapok. Főleg az én öt éve vásárolt, és akkor is öreg ga-ep31-ds-3l-emhez képest. Persze, ez még úgy készült, hogy "mennyit szánsz rá? Na akkor ez lesz..."
    Nem tudom értitek-e a lényeget? Az ember kicsapja bukszáját. Alapvetően sajnálja a forintokat, aztán használja évekig azt, amivel mindutalan csak szenved, mert ezt sem tudja, azt sem tudja... De leginkább a felhasználó nem tudja, hogy 1-2E (vagy akár több) Ft-ért létezik olyan konstelláció, ami megfelel/közelít/ vagy akár meg is haladja az álmai elképzelését.
    Úgy kezdtem, hogy nem sok minden történt. Pedig de igen! Én a fenti szemléletemen tudtam változtatni, mert felfedeztem az alaplapok ezernyi változatát, gyártó és verzió számok tükrében. Össze tudtam rakni magamban a funkciókat az elképzelésemben. Majd szem előtt tartva jövő lehetőségeit, az innováció, és bővítés szempontjából, már célirányosan kerestem.
    Nem foglalkoztam árral! -Ezt fontos tényezőnek tartottam. Először csak látni akartam mire képesek a lapok, mit tudnak. Azt tapasztaltam, hogy 120-150E Ft körül tele voltak olyan kütyükkel, amiket azt sem tudom mire valók. Kvázi bizonnyal nem is használnám ki; nincs rájuk szükségem. NEM pénzkidobás ment hát!!!! Ugyanakkor tudtam mit akarok, és TUDTAM, hogy az ALAPlapon nem kellene, nem LEHET spórolni!!!! (Majd spórolok a házon, a cpu hűtőn -egyenlőre- a ramok mennyiségén stb egyenlőre. Azon ami később pótolható anélkül, hogy az alapot meg kellene bontani, vagy másik oprendszert kellene telepíteni) Ezt az utat mindenkinek be kellen járni, ha elkezd építeni, mert később sok bosszúságtól mentené meg saját magát.

    Tudtam mit karok!:
    1.) Legyen gyors, a lehető legygorsabb. -Kell hát mai csak van ebben a kategóriában M.2, és nem hátrány, de mivel jelenleg hardver sincs hozzá, nem is előny a SATA Express.
    2.) Legyen hűs, meleg nyáron is jól hűthető. -Kell hát annyi ventillátor, lehetőleg négy tűs, ami csak lehet. 1 elől, 1 hátul, 1 felül, 1 oldalt/vagy még egy elől. Tehát legalább 4 CHA FAN
    3.) Legyen csendes, a lehető legcsendesebb! Jó mi, ha már tele dobáltam ventikkel, akkor szabályozhassam is. Legyen hát rajta FAN Xpert
    4.) Legyen rajta minnél több SATA 3.0. Jelenleg is 6db hardvert használok, ez egy az egybe megyen át. Tehát inkább több legyen mint hat. Gondoljunk a jövőre a bővítés lehetősége a hétben már áll -ha szűkön is!
    5.) Legyen rajta hátul legyalább 4 USB. (nem baj ha 3.0)
    6.) Legyen rajta CF, vagy SLI. Néha játszok, és tervezek is rajta (CAD), szóval ehhez jó az erős VGA, még akkor is ha majd csak később kerül bele.
    7.) Az előző funkciók elég memoria igényesek. Tudjon hát befogadni legalább 4 x 8GB DDR3-at legalább 1600Mhz-en.
    8.) Tudja a 4. generációs CPU-t fogadni, de nem gond ha ismeri az 5.et sem :-) Csak menet közben fedeztem fel, hogy létezik egy Dual Intelligent Processor funkció is, ...hát beleszerettem, csak tudnám mire jó!
    9.) Mivel ez a gép lesz a multimédiás gépem is, ezért legyen rajta az AUDIO az a lehető legjobb hangzású 7.1-es! Bár nagyon sokat fülesezek!!!!! Íg legyen ott is jó! A játékokban sem ismerve tréfát ;-) (Árnyékolás, stb a fülesben is)
    10.) Legyen ATX-es. Nagy lapon csak kényelmesebben elfér ez a sok-sok minden.
    11.) Legyen rajta BIOS védelem!!
    12.) Legyen tartós, garanciában időtálló. (Alpalapot tuti nem akrok venni vagy 10 évig -én sem fiatalodok már) 13.) Legyenek jó áramkörök, funkciók, ondenzátorok rajta...
    14.) Nem ártana valamilyen net, és elektrosztatikus védelem...

    ...Azt hiszem mindent összeszedtem.
    Ezeket kerestem hát, és a 10-20E kategóriákban azt láttam csak részleteit találom meg bennük. Az első olyan 95E-ért egészen jónak tünt, de még mindig sok volt a "hátán" ez AS-Z97-WS volt- Engedtem hát belőle.
    Átnéztem -az ajánlott- Z87es chip-eket. 30-40Eért akár Wifi-s lapokat is találtam, elegendő sok sata-val, de csak M.2 nélkül. Na úgy belevenni, hogy közben a tudatalatt tudom, hogy ez lehetett volna "gyorsabb" is, csak skótkodtam...! (Apropó a wifi-egészen pontosan hogyan is működik ezekben?) Arrébb álltam hát a Z87-től.

    Átnéztem a H97-es chipeket. Azt láttam szinte egyből, hogy a kilencedik generációs asus lesz az én emberem. (By by gigabyte) Van M.2, van USB, van SATA, van Xpert, és van Dual Intelligent Processor is. H97-Pro Gamer, (kb 37E) és már szinte majdnem meg is rendeltem, amikor láttam, hogy csupán 3db fan helye van. Elfogadható kompromisszum lett volna, ha nem lenne több amiben turkálhatnék.

    Az asus csinált a kilencesre Z-s lapokat is. Láttam, hogy míg a H-s ból alig találtam magamnak megfeleőt (1db-ot), addig a Z-s az én vágyaimmal volt tele. Még akkor is, ha első körben bele sem néztem ezekbe, mondván, hogy nem igazán akarok tuningolni.
    Négy lapot néztem ki. ÉS NEM TUDOK VÁLASZTANI! ...Azt tudom, hogy az -előzővel együtt- öt lap között ott van amit akarok! Ezt már eldöntöttem, de nem tudok választani.
    A Z-s lapok egy csomó olyan új dologgal rendelkeznek, amit még nem ismerek, de képzelem, hogy sajátommá tudnám ezeket tenni, csak bele kellene választani. Ki kelene próbálni, elkezdeni. A kérdés az, hogy megéri ezeket választani. Megéri ezeket a funkciókat begyűjteni, mondva, hogy jó lesz az később azért. Pl: LAN guard, Game FIRST III, ROG, SUPREME FX, Radar 2, SMART gomb, RESET gomb, MEM OK gomb, Key bot gomb, Sonic sound stage, RAM Disk, USB UEFI BIOS Flashback gomb, Dual Intelligent Processor, Wi-fi (ez hogy működik egészen pontosan egy pc-ben? Egyáltalán jobb, erősebb, mint a router?)

    Arra kérek hát segítséget, hogy a fenti szempontok tükrében segítsetek eldönteni nekem, segítsetek elmondnai nekem, hogy a drágább Z-s alaplapokon megtalálható funkciók egyenként mire jók, hol lehet azokból profitálni, ha már megvannak a lapokon. Kvázi segítsetek kiválasztani a felsorolt lapokból a nekem jobban valót.

    A lapok:
    H97-PRO GAMER [link]
    MAXIMUS VII HERO [link]
    Z97-A [link]
    Z97-PRO [link]
    Z97-PRO(Wi-Fi ac) [link]

    ...hát csak ennyi. Bocsánat ha túl hosszúra sikeredtem, de ha mentség lehet, akkor legyen az, hogy ezt nem egy-két napra, vagy évre veszem. Szóval nagyon meg kell fontoljam. (Ezért nem sajnálnám rá a Ft-okat sem.)

    Köszönöm a kitartó olvasóknak már az elolvasást is! Őszintén remélem, hogy aki nem tud besegíteni a döntésbe az is tanul a történetemből, és tud majd könnyebb lelkülettel választani a saját maga céljaira is lapot.
    Azoknak, akik pedig tudnak is segíteni a dilemmám egy ágúra való irányításában, Köszönöm! :R :K

    üdv:csiga!

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bombibmw #66399 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm! A válaszodat is.

    "ugyanúgy tudsz tuningolni,mint egy Hero-val,mégha kevesebb fázisú is a tápellátása"
    Látod, pont az ilyen számomra láthatalan tulajdonságokra vagyok kíváncsi, mint ez. Ezt ki tudnád fejteni?
    Mondjuk, ha a Z97-A kap 100-as skálán 99-et, (fázisból) a Hero pedig 100-at, a Mark1-ed pedig mindjárt 102-őt, akkor elenyésző a különbség. Azonban ha ugyanez 4-5 és 7, na akkor az komoly. Szóval mi a mértékegység?

    Amúgy gratulálok a Mark-1edhez! :) Viszont én mégsem választanám ezt. Talán elkerülte figyelmed az 1.)-es pontban megfogalmazott igényem: M.2... Na erről nem nagyon mondanék le a sebesség jegyében. Ezen pedig minden előnyös tulajdonsága ellenére sem véltem ezt felfedezni. Noha a thermalos funkcióját, ami ramokra, vga-kra is kiterjeszthető, azt szinte máris irigylem. De ez van, nincsen "minden téren" megfelelő leg, leg, leg. Van ahol kompromisszumot kell kötni, és vannak prioritások!
    Én inkább választanám az M.2-őt szemben ezzel.

    Üdv, csiga

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66402 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ!

    "Most már az ajánlott Asus Z87-PRO (V Edition) is elúszott! Mivel megint 40K környékén van, nem 30 ..."

    ...hát, ezzel nem versenyezhetek, hogy mikor minek mennyire emelik az árát. :-(
    Az Y kábel remek ötlet, és többi infot is köszönöm!

    Péntekig rendelek, aztán addig gondolkodom. :F

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz MiklosSaS #66403 üzenetére

    Köszönöm!

    Lehet túl sokat rágódok rajta, de mégis csak ez a dolgok "alapja"

    Néztem ezt. A 17dbos körben még benne volt. A dual intelligent cpu-nál léptem tovább. Igaz, ahogy ez megjelent az igényben, ott ugrott nagyon az ár, szóval lehet ez a bűvös dolog, ami vagy megéri, vagy nem.

    Majd utána olvasok, hogy PONTOSAN mit juttat ez a funkció.

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz Teaway #66405 üzenetére

    huh, ez komoly? Vagy csak a hasadra ütöttél?

    Ha komoly, akkor az durva. 8, vagy 10, azért nem mindegy.

    Köszi!

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66406 üzenetére

    Mindegy, nem rajtad múllott! A csiga az lassú, én nem tudok ennyire hamar dönteni semmit.
    Ezért nem vezetek repülőt sem, csak vitorlást. De a játékok területén is mennyire jellemző ez: Nem bírom a bum bum jövök megyek lövöldözök-et, viszont tele vagyok körváltós game-kel.

    Micsoda önismeret egy alaplapválasztás! :)

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66410 üzenetére

    Ezek mik? Talán játékok?

    Nem topiktéma -bocs- de ha van linked... Köszi

    (hogy lesz halvány a kiírásod?)

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66424 üzenetére

    Írtam a másik topikba -is- de beszúrom ide is, hátha itt hamarabb megkapod.

    Szia Bluyoo!

    Nem is mondtad, hogy itt is vagy! :) Tök jó! Ha tudom, akkor már kérdeztem volna tegnap is ezt is ott is. ...persze ez ott off lett volna.

    Szóval igen, "Z"-s lett/lesz, azt még nem tudom, hogy hero, vagy pro, de tényleg erre vágyok -azt hiszem-
    Tudom, hogy Ti mindent megtettetek, hogy lebeszéljetek róla, de igazándiból, nektek köszönhetem, hogy felfedeztem egyáltalán a típust. És nem bántam meg. Egy csomó olyan opciója van, amit ki szeretnék használni. (Apró részletek, de az egyel olcsóbbak nem olyan felszereltek ezekben a részletekben; M.2, SATA db, DI CPU, Ram disk, fan Xpert...) Akkor is, ha a lap előbb tudja majd, mint én, és utána kell tanuljam. Nem félek tanulni!
    Most veszek, akkor most beruházok, és megnézem, hogy min "spórolhatom" meg az árát a felárnak.

    Így lett áldozat a ram egyik Db-ja, a táp ". és arra a tápra akarod rábízni!?" (ez sem végleges, mert egy be quietben gondolkodom hosszú távon) Így spórolok most a ventiken, cpu hűtő is marad most (CM hyper 103)

    Ez van, de az "alja" legyen jó, aztán majd felépül a többi rá, nem marad el, csak késik.

    Csak "Z"-s deszka tuning nélkül 1.) mert eredetileg nem volt tervben. 2.) mert nem csináltam még sosem. 3.) mert minden alkatrész nem lesz egyből felkészülve 4.) mert még meg kell tanulnom a lépéseit
    De azért nem marad így! Mire meg lesznek az alkatrészek, megtanulom, és arra is sor kerül/het.
    Igen, pl ez a lehetőség is megtetszet az elmúlt pár napban a szomszéd topicban, és ezt is nektek köszönhetem :K

    ...a táp miatt viszont komolyan aggódok, Szerinted egy-két hónapig sem bírja ki? (addig jönne össze a rávaló) Nem akarnám kinyírni az új lapot vele, vagy bármi mást. (Amíg nincs normális táp, ram, addig tuti nem áll szándékomban amúgy húzni!)

    Csiga

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66438 üzenetére

    Szia!

    Bocs, hogy már megint Téged, de azt hiszem Veled értek legjobban szót. (Ez nem a többiek bántása!)

    Szóval, igen. Úgy indult, hogy nem akarok, de látva, beleolvasva a Z-s lapok tudásába... hogy mondjam? Már elmúlt: Akarok, csak még nem megy. Kvázi úgy fogom csinálni, megveszem, használom simán, tanulgatom, szerzek még hozzá pár jó/jobb dolgot, és ha felkészültnek érzem rá magam, akkor egyszer csak majd SZERTNÉK/fogok. Már csak ezért is, mert " ... bajod nem lesz belőle. " amíg nem teszem. Ez nyílván hónapról hónapra fog menni. (Anyagilag kb olyan 20E-t tudok e célra fordítani havonta - amíg szükséges)
    Amit most rá tudok szánni az pedig 200E. (ez kellene lapra, házra, ramra, cpu-ram m.2 ssd-re, és egy filléres dvd rom-ra)

    Ebből lett végül amit megrendeltem: A MAXIMUS VII Hero lesz az enyém.

    "Ha tuningrendszert építesz, vagyis ha tuningolni szeretnél, a géped összes elemének tudnia kell azt (esetedben "K"-s CPU, "Z"-s deszka, ....). "
    Megértettem, már az elején láttam a lényeget :K (H-s lap sima cpu, Z-s lap K-s cpu) Gondolatban át is tértem. És tudom már -felvilágosítottak odaát- hogy fordítva léptem, de ez van, ezt már nem tudom vissza csinálni. A kérdés most már csak az, hogy a lehetséges 4db inteles K-s cpu-ból melyik lehet nekem elgendő a céljaimnak, illetve melyik lehet elegendő arra a lapra. ...őszintén nem is négy, mert azt nézem, hogy vagy i5 4690K, vagy i7 4770K -és ez már csak a pénztárca okán, mert a "hyper threading" amivel többet tud a 7-es társa az 5-ösnél, az kérdés bennem: megér-e annyi felárat ez az egyetlen egy funkció? Kell ez nekem? :F (Ha ebben tudnál segíteni, azt szívesen venném!

    "A tápügyben meg csak a lap ötvenezer forint, ha kedved van ennyi pénzt kockára tenni egy viszonylag megbízhatatlan táp miatt" Nem :(
    Na ná, hogy nem! Ezért kérdeztem, hogy vajon az amim van most LC power 420 (egyébként majdnem új) az képes lenne-e ezt a lapot amíg ki nem cserélem (1-2 hónap) BIZTONSÁGGAL kiszolgálni, szigorúan tuning nélküli üzemmódban!
    (Egyébként mitől megbízhatatlan ez a táp? Vagy mitől megbízhatóbb egy másik? Nekem egyik olyan mint a másik, csak zajosabb, csendesebb -ezt keresem- Egyáltalán, mitől megyt önkre tőle az alaplapom? Taníts! :R )

    "Ne kövesd el a sokak által elkövetett hibát, hogy a tápon spórol. Sok esetben jóval többe kerül, jobb esetben csak instabil rendszerrel dolgozhatsz."
    Nem eszem ágában sincs! Ezt :W nem akarom!
    A gpnd az, hogy most tényleg nincs több keretem rá, és azt gondoltam, hogy most megveszem amit tudok, és atáp az cserélhető később is anélkül, hogy meg kellene bontani az oprendszert, meg bármit.
    Ha ezt feladom, akkor most lehetne egy olyan, hogy az M.2 ssd árát megfogom, ez kb egy 20E. Ennek az árából néznék egy tápot, ami jó. Egy két hónap múlva pedig megveszem azt az M.2-est, és legfeljebb újratelepítem megint a rendszert. (Na ezt a telepítést akartam megúszni)
    Egy 20E-ből amúgy milyen tápot ajánlanál. Én a magam részéről a BeQuiet-eket néztem -már korábban is- mert csak egyetlen kikötésem van/volt vele szembe: legyen nagyon csendes a ventije! ...de létom kellen már más is, csak nem tudom mi. A 420W amúgy az kevés? Azzal van baj?

    A keret most ennyi, várhatnék még egy két hónapot, és gyűlne, de mindenki ismeri az embert, hogy milyen. Én is olyan vagyok -izgatott. És különben is: most lesz karácsony!!! Csak átcsoprtosítani tudok.
    "Egy normális ház," NA ez van/lesz már ha ez az: Coolermaster Silencio 550 -igaz használt, de jó helyről jön.

    ...hát ennyi, ha tudsz -még- rajam segíteni, várom!
    Köszönettel: Csiga :R

    u.i. akartam felét kijelölni, hogy off, fele pdig nem, de nem tudom hogy kell.

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66458 üzenetére

    Szia!

    "Vegyél egy Intel Core i5-4690K -t bele, és a megspórolt pénzből mehet az új táp."
    Így lesz szerintem is. /vannak prioritások.
    "Nem a tápod Watt értékével van a baj, hanem, hogy az alkatrészek amiből felépül nem éppen minőségiek," Pontosan ez a baj: a boltokban ez nincs mellé írva a dolgoknak -nem csak a tápoknak nem!- csupán az áruk, és a laikus nem tudja mit tegyen.
    Utána nézek az ájánlott topicban. -is-
    "Nekem amúgy egy FSP Raider 550-es van, olcsó és jó táp." Megnézem ezt is :) Mondjuk én szertném ha csendes is lenne.
    "a Silencio 550 sem egy tuningrendszerhez való, lévén hangszigetelt ház" Ez a tulajdonsága a legfőbb erénye szememben, és ezért lesz a tulajdonom is. (A lehető legccsendesebb, zajmentesebb gépet szeretném. Tudom, meleg lesz. Melegebb lesz. Majd igyekszek megtalálni az aranyközéputat. -Igazándiból ezen sem tudok változtatni amúgy, ahogy írtam használt egy barátomtól, és már megegyeztünk korábban.)
    "A CPU hűtőt nem tudom említetted, vagy nem, de a tuninghoz az is kelleni fog "
    Igen volt róla szó. ...és ez az, a mostani működő gépemben egy csomó dolog apránként újjítva lett - a hideg és csend jegyében- de egy idő után kénytelen voltam az alját is megbontani. A mostani cooler master megy majd át bele. Ezzel együtt átmegyek ebbe a topicba is, mert ki tudja, ha mégsem felene meg (CM Hyper 103) akkor nézek egy komolyabb teherbírásút.

    " lusta vagy telepíteni," ezt nem értem! :F
    "és azt várod hogy meggondoljuk magunkat, és azt írjuk hogy igen az LC Power mégis jó táp" Hűűű, én nem ezt gondoltam. Legalább is nem ez volt a kérdéseim lényege!
    Én egészen egyszerűen csak szeretném tudni, hogy mitől jobb/rosszabb valami. Mint amikor ott áll a trabi és a porsche. Azt látom, hogy gyorsabb a porsche, azt látom, hogy drágább. DE MITŐL, MIÉRT? Én egyszerűen csak be akarok nézni a motorháztetőjük alá. Érteni a működésüket, hogy el tudjam dönteni, megér-e annyi +-t. ...csak tudni akartam, hogy ez miért rohad el 10 év alatt, amaz pedig 25 alatt sem.

    " Utóbbi nem fog megtörténni! " Ezt nem is szeretném, akkor becsapva érezném magamat! Nem ez a cél.

    "Hát én ha egy gépet építenék évekre, inkább várnék 1-2 hónapot, mintsem összedobjam, amit éppen ki birok fizetni, találok ." Megfontolom ezt is. Múlton változtatni ugyan nem tudok, -szóval amit már megrendeltem/megvettem azt hazahozom- de türelmes ember lévén, legfeljebb gyakorlom ezt, és addig be sem kapcsolom. majd ha meg lesz benne minden. (Jobb nem jut eszembe, mert tönkretenni azt végképp nem akarom)
    egyébként nem 1-2, hanem már hét hónapja gyűjtögetem a rávalót.

    Köszönöm a segítségedet! :R
    Azért az ajánlott topicocban még bizonnyal előfordulok pár célirányos kérdéssel.

    Szia!

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66478 üzenetére

    ...megnéztem, szép ház. Használd egészséggel!

    szigetelés--->melegedés--> nagyobb fordulat--->nagyobb zaj. Ez OK. de talán nem arányosan.

    Telepítés... Jah :DD

    Táp, na így már értem az elvet!! Ennyitől már boldog is vagyok :)) Meg is néztem az ajánlásodat is. Szinte tetszik is. Árban sem rossz. Azért meghallgatom az ajánlott szakikat is.

    Jó éjt! Csiga

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz bluyoo #66484 üzenetére

    Ja, azt el felejtettem mondani, hogy esetemben nem a ház "képességei" a korlátok, hanem az alaplap tuklajdonságai ----> az nem baj, mert ügyes kezű ember lévén simán "hozzáalakítom" és szépen is, mintha lenne gyárilag rajta. Mondahtni csinálok egy új revíziót belőle, csak legyen kiszolgálás a lapon.
    Pl a mostani házam egy codegen (mit tom mi) 10 évvel ezelőttről.
    10 éve nem volt, -asszem- de az enyémbe oldalról csúsznak be a hdd-k, elől egy 12cm venti szív be, alul a hdd-k alatt szintén, szélcstorna tereli a levegőt hátra, a vezetékek a hátlap mögé bújnak, stb... :K
    Ezért kerstem négyest.

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz Kristof9094 #66486 üzenetére

    "Azzal a Silencio házzal szerintem te életedben nem találkoztál"

    Szeretem, amikor rálátás nélkül állító mondatok fogalmazódnak meg. :))
    Megnyugtatlak: bele is bújtam :K
    A hűtőt felülbírálom

    Köszönöm a segítséged!

Új hozzászólás Aktív témák