Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bombibmw

    veterán

    válasz pc-csiga1 #66398 üzenetére

    Hello!
    Nem semmi hsz. :D
    Az említett lapok csak kicsit különböznek.
    Az Asus Z97-A-val például ugyanúgy tudsz tuningolni,mint egy Hero-val,mégha kevesebb fázisú is a tápellátása,viszont olcsóbb sokkal.
    Az általad leírt funkciók mindegyikét csak az Asus-ok tudják tudtommal.
    Nekem ma lesz meg az AsusZ97 Sabertooth Mark 1-em,ami olyan tudású,mint a Hero,de jobb,erősebb alkatrészekből rakták össze és nem mellesleg beregisztrálva az Asus-nál 5 év gari lesz rá.
    Ha hosszútávra tervezel,érdemes lehet ezt is megfontolni,vagy a Mark 1-et.

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz pc-csiga1 #66398 üzenetére

    Hi!
    Hát ezt erősen túlagyaltad! :DDD
    Most már az ajánlott Asus Z87-PRO (V Edition) is elúszott! Mivel megint 40K környékén van, nem 30 ...
    Még mindig azt írom, ha nem akarsz tuningolni ne vegyél 50K-s deszkákat.
    Szóval az általad vázoltak közül egyértelműen +1 az Asus H97-PRO GAMER-nek. Mondjuk a 40K környéki árat sokallom érte, a 30K környéli barátságosabb volt (sajnos megint aranyáron árulják).
    Amin 3 db házventilátor-csatlakozó van az igaz, de +2db a CPU-nak, és egy szorzózáras CPU-val rendelkező vasba nem igazán kell ennél több. De ha mégis kevésnek találod, pár száz Ft-ért kapsz Y kábelt amivel azonnal megduplázhatod a ventiket. Az oldalra elhelyezett ventillátort meg ne alkalmazd, legtöbbször csak ront a dolgon (alapból olyan házat nem vennék ...). A CF/SLI-t meg szerintem felejtsd el!
    Több garancia csak a TUF (strapa) lapokra van azokra is "csak" 5év.
    A füleshez, én vettem egy olcsóbb hangkártyát fejhallgató-erősítővel (Xonar DG).
    A felsorolt fícsörök meg nem csak a "Z"-s deszkákra jellemzőek. Most nincs időm mindegyiket kifejteni neked, de majd apránként. :DDD
    LAN guard. Az ESD Guard egy tulfesz. védelmi megoldás:
    "Az ESD TVS diódák védelmét a LAN áramkörben egy túlfeszültség ellen védett LAN-csatlakozó is erősíti, amely extrém események, például villámcsapás esetében javítja a védettséget."
    Game FIRST III egy hálózatkezelő program, a jól ismert cFosSpeed program "átmatricázva".
    A ROG az egy lapcsalád az Asus.on belül, a "gamer" deszkákat takarja, úgy mint a TUF széria a strapalapokat.
    SUPREME FX az Asus ROG deszkáin található audio megoldásokat takarja.
    Gondolom a Thermal Radar 2 lenne, ami végül is, egy átdolgozott Fan Xpert a TUF lapokra.
    "SMART gomb, RESET gomb, MEM OK gomb, Key bot gomb,USB UEFI BIOS Flashback gomb" Értelemszerűen a hozzályuk kapcsolt funkciókat lehet velük elérni egy gombnyomással. Pl. a MEM OK, USB UEFI BIOS Flashback gomb ami a Z87-es deszkán is volt, azért is említettem Haswell Refresh processzor alá is.
    Dual Intelligent Processor:
    "Az ASUS exkluzív DIGI+ tápellátás-vezérlése, a TPU, EPU és a Fan Xpert 3 optimalizálják a digitális tápellátás beállításait, a rendszer teljesítményét, az energiatakarékossági beállításokat, valamint a teljes rendszer hűtési konfigurációját" Értelemszerűen, a tápellátást tudod vele testreszabni.
    A RAM Disk a RAM-ból elkülönített terület, amit úgy használhatsz mint egy SSD-t, csak éppen gyorsabb (rendszerlemeznek nem használható).
    Hogy működik egy Wi-Fi? :) Valószínű nem jobb, mint egy 10-20K-s router.
    De itt a Wi-Fi GO! -ról egy link: [link].
    Na, mégiscsak a végére értem! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

Új hozzászólás Aktív témák