Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csontikka

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van itt nálam egy gép a következő paraméterekkel:

    Matsonic MS9127C alaplap
    [link]
    2.2 Celeron Processzor
    2*256MB 400-as memória (kingston)
    80-as vinyó
    hangkari , asszem tán audigy, mind1 lényeg hogy van külön az alaplapon kívüli
    AGP-s videokari, MX440
    2 optikai olvasó meghajtó

    mindez megtoldva egy 300W-os jó kis codegen táppal

    a lényeg, már többször lett benne memória cserélve, mert az alaplap elég szépen megeszegeti őket! (eddig 3-at), mindegy hogy hova rakom! 1 darabig megy, aztán ontja a hibákat!

    Kérdésem, (én ezt alaplaphibának gondolom), lehet-e ez amúgy táp hiba? Ha igen, hogy tudok erről megbizonyosodni? Sehogy mi? Kicserélem és vagy az vagy nem!

    De én ahogy gondolom, az áram a memóriába mégiscsak a lapon keresztül megy és ha ingadozik is a táp, talán egy jobb lap jobban elviselné és nem nyírná ki a memóriákat! (Javítsatok ki ha tévedek!) Jó jó, szar ez a táp, de azért kismilió gépet látni, ahol mégiscsak évekig megy rendesen!

    Szóval ha ez a gondolatmenet szerintetek helyes, akkor ugye a legkézenfekvőbb megoldás egy alaplapcsere, a memek mennek vissza megint garba!

    Szeretném ha ajánlanátok nekem egy ehhez a konfighoz megfelelő megbízható(bb) lapot!
    (mondjuk nemes egyszerüséggel ezek közül, hogy ne kelljen annyit gondolkodni)
    [link]

    ár MAX 15, a fölé semmi képp, de az se baj ha kevesebb!

    Na most nem kell hogy az alaplap bármi extrát tudjon, csak ezeket a cumókat szolgálja ki! Mivel ugye ha a gép bővítve lesz, akkor valószínüleg csere az egész, tehát a lényeg csak a hiba megszüntetése, nem pedig a fejlesztés!

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdv
    Csontikka

Új hozzászólás Aktív témák