Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz MaCS_70 #10479 üzenetére

    Szerintem nem érted amit Bacus ki akar hozni az egészből, mondjuk nem csoda, mert rosszul csinálja.
    Ha eleve az ASUS router kapja meg a publikus IP címet, akkor te nem fogod látni a mögötte lévő routert, ha csak nincs IP címe, illetve kívülről VPN-el sem fogsz tudni rácsatlakozni, hiszen nincsen publikus IP címe, sőt semmilyen, hiszen csak modemként működik, tehát VPN és távelérés ilyen módon kilőve.
    Ha esetleg nem egy ASUS, hanem Mikrotik lenne mögötte, akkor megoldható lenne talán többféleképpen is, így viszont esélytelen, hacsak nem lesz dupla NAT, viszont én az LTE wAP-ra nem erőltetnék NAT-ot, meg VPN-t, mert nem arra találták ki függetlenül attól, hogy meg lehet oldani, bár most meg lehetne oldani ha az NAT-olt IP-t ad tovább, viszont akkor nem értem azt a problémát, hogy akkor mi a baj azzal, hogy az ASUS NAT-olt IP-t kap? Szóval érted a problémát?

    (#10480) m0ski:
    Na újra elolvasva rosszul csinálod, ugyanis IP nélkül nem nagyon fog időt szinkronizálni, hiszen az idő nem szükséges a központi menedzsmenthez, így annak a szinkronizálását nem kellett a fejlesztőknek megoldaniuk IP nélkül, mellesleg sosem baj, ha a hálózati eszközöknek van IP-jük, már csak diagnosztikai okokból sem, szóval attól hogy központilag vezérelt, erősen ajánlott neki IP-t adni, biztonságilag meg meg tudod azt oldani, hogy máshonnan/máshogy ne lehessen vezérelni, ha ezért nem adnál neki IP-t, de CAPsMAN alatt is nyugodtan lehet IP, sőt ha akarsz időt, aminek igazából a lényegét nem értem, akkor kell is neki IP.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák